Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Spice bomb

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Spice bomb

Selamlar arkadaşlar,birşey sormak istiyorum.
    Spicebomb kokusu reformule oldu mu acaba?
    Geçen gün sephora'da testerina baktım ve 2-3 sene öncekinden çok daha farklı gibi geldi bana,eğer reformule edildiyse daha az yoğun baharat ve biraz da tatlılık hissettim ve daha çok beğendim açıkçası...
    Bilgisi olan var mı???

Batch Code ?

Yorum

evet malesef her parfüm gibi o da reformule kurbanı oldu. kalıcılığı düşük gelmişti bana da.

Yorum

Kalıcığın düşmüş olmasından şüphe yok da arkadaşın sormak istediği anladığım kadarıyla kalıcılıktan öte koku profili. Yani daha az baharatlı, biraz daha tatlı geldi bana, daha hoşuma gitti diyor. Bunun için "extreme"in çıkış tarihi olan 2015 yılı öncesi Spicebomb'ı bilmek lazım sanırım.

Yorum

• cecilia
          cecilia Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Haklısınız,bunu sormak istemiştim ve soruma yanıt aldım sanırım...Benim denediğim muhtemelen extreme öncesi versiyondu ve çok yoğun hatta fazlası ile ağır baharat hissi olmuştu.Neredeyse Ck obsession ayarında bir havası vardı.Geçen testerini denediğimiz ise tatlı ağırlıklı geldi.Neredeyse kilian back to black te ki kiraz ve vişne havası vardı...Bana onu anımsattı...Baharatlı kokuları sevmeme rağmen bunu daha çok beğendim...

evet onu ben de fark etmiştim. koku daha tatlı hale gelmiş. şu an için Extreme daha iyi.

Yorum

Ben dün Extreme versiyonunu kullandım. Yayılırlık bence düşüktü 1 saat kadar. Daha önceki nasıldı bilmiyorum ama bunun şekerli baharat gibi koktuğunu söyleyebilirim. Benim tenimde özellikle 2-3 saat sonra daha güzel kokmaya başladığını hissettim. Kalıcılık da 6/10 diyebilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cctaymaz View Post
            Ben dün Extreme versiyonunu kullandım. Yayılırlık bence düşüktü 1 saat kadar. Daha önceki nasıldı bilmiyorum ama bunun şekerli baharat gibi koktuğunu söyleyebilirim. Benim tenimde özellikle 2-3 saat sonra daha güzel kokmaya başladığını hissettim. Kalıcılık da 6/10 diyebilirim.
            Bende ise kalıcılık ve yayılım iyi gidiyor. Extreme bu konuda 6'ysa diğer tasarımcıların vay haline. Bu konuda bayağı sıkıntılı olan tasarımcı parfüm piyasasında "extreme", bence iyi bir yerde.

Yorum

ilk spicebomb aldığım tarh 2014 tü ve parfüm inanılmaz güçlüydü. sonrasında denediğim spicebomblar aynı etkiyi vermemişti.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post

Bende ise kalıcılık ve yayılım iyi gidiyor. Extreme bu konuda 6'ysa diğer tasarımcıların vay haline. Bu konuda bayağı sıkıntılı olan tasarımcı parfüm piyasasında "extreme", bence iyi bir yerde.
                2 fıs kulak altı 1 fıs kazak 1 fıs bilek olarak kullandım. 5 5 buçuk saat sonra sadece bileğimi kokladığımda biraz koku alabiliyordum. Ama 2 3 saat sonraki hali olan baharatlı şeker havasını çok beğendim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cctaymaz View Post

2 fıs kulak altı 1 fıs kazak 1 fıs bilek olarak kullandım. 5 5 buçuk saat sonra sadece bileğimi kokladığımda biraz koku alabiliyordum. Ama 2 3 saat sonraki hali olan baharatlı şeker havasını çok beğendim.
                  Kalıcılık, yayılım konusunda bir çok parametre var. Benim fıs sayım sizden biraz daha fazla, kazakta tenime göre daha fazla kaldığı için ona göre sıkıyorum + çoğunlukla kapalı alandayım (kış zaten). Sabah sıkıyorum, tüm gün idare ediyor. Parfümlerde pek saat tutamıyorum malesef.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post

Kalıcılık, yayılım konusunda bir çok parametre var. Benim fıs sayım sizden biraz daha fazla, kazakta tenime göre daha fazla kaldığı için ona göre sıkıyorum + çoğunlukla kapalı alandayım (kış zaten). Sabah sıkıyorum, tüm gün idare ediyor. Parfümlerde pek saat tutamıyorum malesef.
                    Dün ilk denememdi bu yüzden saat performansına baktım. Bir dahaki sefere ben de fıs sayısını arttırarak deneyeceğim. Orta notaların zevkini daha uzun yaşamak istiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

ben genelde kalıcı olmayan fakat sevdiğim parfümlerde parfüm sıktığım yerlere önce parfümsüz vazelin veya diğer parfümsüz vücut kremlerinden sürüp üstüne parfüm sıkıyorum. doğrudan kreme yapıştığı için orda bi duvar örüyor krem.

Yorum

Yapışkan hissiyat ve tatlılık sorun teşkil etmeyecekse, spicebomb a alternatif olarak Jo Malone imzalı zara ebony wood fiyat/performans anlamında bence iyi bir tercih olacaktır.

Yorum

Spice Bomb bana göre Tom Ford "Tabacco Vanille"in sulandırılmış hâli gibi.

Yorum

spice bomb maalesef öldü

Yorum

İşleniyor...
                            X