Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Spicebomb Extreme, Viktor&Rolf

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Spicebomb Extreme, Viktor&Rolf

Click image for larger version  Name:	spicebomb5.jpg Views:	0 Size:	772.3 KB ID:	152969

Kış mevsimine uygun en güzel tasarımcı parfümler listelerinde her zaman ilk sıralarda kendine yer bulan bir parfüm. Yurtdışında noel kokusu yorumları yapılan Spicebomb Extreme, soğuk kış aylarında kazaklara çok yakışıyor…

Bir Oliver Polge parfümü olan Spicebomb'un "Extreme"inin patlamayı andıracak şekilde büyük bir açılışı var. Bu patlamada notalar kompleks bir biçimde iç içe geçmiş birbirinden ayrılması zor gözükse de hemen koku anlaşılmak üzere düşüşe geçiyor… Ve sonra parfümün en güçlü iki notası hemen dikkat çekiyor: Vanilya ve tütün. Bunun yanında açılışta farkettiğim ama orta kısımlarında kaybolan, rom gibi alkollü içkileri anımsatan bir nota da hissediyorum. Bu benim için, kokunun hoşuma giden en ince ve göreceli tarafı.

Extreme versiyonu, bazı değişikliklerle birlikte klasik Spicebomb’un DNA’sından devam ediyor. Farkı ise şu: Extreme klasik spicebomb’a göre daha tatlı, daha kremsi, daha zengin… Vanilya'nın fazlaca kullanımı sebebiyle daha kremsi, daha tatlı... Klasiğin notalar listesinde olup da "Extreme" için belirtilmeyen bazı notalar yine koku profili içerisinde yer almasından dolayı (değişik dozlarda olsa da) daha zengin.

Klasiğinde başrolde olan tarçın, "Extreme"de geri plana çekilmiş çok az miktarda, gurme yönü desteklemek için kullanılmış. Evet, bu gurme yönü olan bir parfüm. Yabancı yorumlarda genelde noel’de yapılan, yeni fırından çıkmış keklere benzetilmiş –ki bu yorumlar "Extreme"in yine bu yönünü işaret ediyor.

Ben "Extreme"deki tatlılığı (reçinenin geri planda olması sebebiyle olabilir) sakızımsı değil de daha çok hafif yanmış, karamelize olmuş esmer şekervari buldum. Burada elemi reçinesi, açıkçası "Extreme"de almakta zorlandığım bir nota oldu. Burada reçine klasiğine göre çok daha geri plana atılsa da klasik koku DNA'sından uzaklaşmamak ve koku profiline zenginlik katmak için çok az da olsa kullanılmış olduğunu düşünüyorum.

Tütünün burada gayet yumuşak bir kullanımı var, tobacco vanille tarzı sert değil. Vanilya ile birlikte en baskın iki notadan biri!

Peki bu baharat bombasındaki baharatlar nerede? Ben baharatları daha çok dry-down kısımlarında hissettim. Açılılışı daha tatlı olan bu kokuda, zaman geçtikçe karabiber ve frenk kimyonunu daha fazla hissetmeye başladım. "Extreme", klasiğe göre daha az baharatlı olmasının yanında baharat profili de daha farklı. Baharat bombası, adını klasiğinde tarçın ile pembe biberden alırken, "Extreme"de daha çok karabiber ile kimyondan alıyor.

Parfüm hobisine yeni başlayanlar için designer piyasasında kış mevsimine uygun ilk denenmesi gereken parfümlerden. Tatlılık ve baharatlılık oranı güzel ayarlanan "Extreme", son derece genel beğeniye uygun, fazlasıyla iltifat toplayabilecek bir parfüm. "Extreme"in, klasiğinin reformülasyona uğramasından dolayı kalıcığı daha iyi ve daha zengin bir koku profiline sahip. Sadece vanilya ve tütün bombası denilemeyecek kadar zengin bir koku…

Kalıcılık: 8/10 Çok iyi.

Yayılım: 8/10 Çok iyi.

Click image for larger version  Name:	spicebomb (3).jpg Views:	0 Size:	85.9 KB ID:	152970
    Son Düzenleme Aryan; 27-02-20, 22:14. Tarafından yapıldı.

Güzel yorumlamışsınız tebrik ediyorum beğendim. Alacaklar listem de ama önce bir test etmem lazım bende nerde tütünlü parfüm var onu seviyorum Herod Side effect Naxos bu birde merak ettiğim arabesque var bir tek Tom Ford TV sevemedim gitti

Yorum

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Sağolun, evet ben de kör alış tavsiye etmem. Üstelik bu, Sephora, Sevil, Boyner gibi zincir mağazalarda kolayca bulup test edebileceğiniz bir parfüm. D&G The One'da da hissedilebilir bir tütün notası var, onun EDP.sine bakabilirsiniz. Söyledikleriniz ise bunlardan ayrı bir kategoride, niş parfümler... TV'yi biraz test etme şansım olmuştu bana tütün kullanımı sert, biraz boğucu gelmişti. Ama sanırım tütüne doymak isteyenleri memnun ediyordur. Herod da beni öyle çok etkilememişti, ben Layton'ı sevmiştim. Diğer söyledikleriniz hakkında bilgim yok ama benim de denenecekler listemde yer alan (Mancera) Red Tobacco'yu siz de listenize ekleyebilirsiniz. O da tütün baskın, vanilyalı bir parfüm olması lazım...
      Son Düzenleme Aryan; 17-02-20, 17:42. Tarafından yapıldı.

Hocam kokuyu biliyorum denemek derken satın almadan önce her parfümü 2,3 gün kullanırım bakarım incelerim sonra satın alırım bu yüzden vazgeçtiğim çok parfüm oldu. The one biliyorum mancerayı bende deneyimleyeceğim. Sizde arabesque bir bakın isterseniz

Yorum

İşleniyor...
    X