Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Editions de Parfums Frederic Malle - Desert Gems Collection - PROMISE

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Editions de Parfums Frederic Malle - Desert Gems Collection - PROMISE

Editions de Parfums Frederic Malle
    Desert Gems Collection
    PROMISE
    By Dominique Ropion

PROMISE; 2017 yılında EDP Frederic Malle ''Desert Gems'' koleksiyonuyla tanıtılmış serinin Dominique Ropion imzalı tasarımı.
    Desert Gems koleksiyonu özellikle Orta Doğu beğenileri odak alınarak Dünya'nın en iyi parfümörleri tarafından tasarlanmış, çok yüksek kalite ile üretilmiş 4 parfümden oluşuyor.
    Son yıllarda parfüm sektörünün de yüzünü Orta Doğu pazarına çevirip, lüks yaşamın doruklarını yaşamayı seven Arapların beyaz entarilerinin keselerindeki paydan nasiplenmek istemeleri ve bu tutumun parfüm tasarımlarına ''Altın Varaklı Şamdan Etkisi'' yaratacağını düşünen parfüm severler tarafından fazlasıyla eleştirilse de ben bu koleksiyona tek kelime ile BAYILDIM!

Promise'in yorumuna geçmeden önce şunu söylemem lazım ki; bu parfümü anlamak ve yorumlamak için uzunca bir süre neredeyse her akşam hem tenimde hem parfümü sıktığım tuşların üstünde her koklayışımda notalardaki ve kompozisyonu algılama şeklimdeki değişime inanamadım.
    Her kokladığımda koku daha da derinleşti ve her defasında daha da sevdim.
    Özellikle açılışındaki değişimler inanılmazdı.
    Kullanılan esansların doğallıklarını, birbiri arkasına gizlenişlerini koku açıldıkça ve kendi sıraları gelince sahneye çıkış şekillerini hayranlıkla izledim.
    Böyle akışkanlığı yüksek kompozisyonların burnu geliştirdiği aşikar. Hem de her koklayışta...

Promise'in açılışını Pembe Biber'in genzi yakan keskin sıcaklığı, Biberiye'nin acı otsu kokusu ve Kırmızı Elma'nın asidik, hem mayhoş hem tanıdık topraksı kokusu yapıyor.
    Bu kısmı koklarken gözünüzü kapatıp yumuşayıp çürümeye, kararmaya başlamış bir elma düşünün. Beyniniz; işte o asidik - tatlı, bakteri enzimlerinin şekeri parçalarken çıkarttığı topraksı mayhoş kokuyu hatırladığında kokladığınızın birebir aynısı olduğunu sihirli bi' şekilde görüntüyle match edecek ve bu koku o karmaşık harmanın içinde daima tanıdık gelmeye devam edecek.
    Pembe Biber ve Biberiyenin keskinliği, bu tarz bir meyve notası kullanımı açılışı gayet zor hale getirmiş.
    Ama dediğim gibi parfümün o kadar güzel ve hızlı bir akışkanlığı var ki ben açılışını bile şairane buldum.

Oldukça ''garip ama tanıdık'' bu açılıştan sonra Laden Reçinesi'nin etkisindeki dumansı Gülleri - açıklanan notalarda olmamasına rağmen varlığından emin olduğum- Tarçın Yağı ve Karanfille baharatlandırılmış ve hafif kirli bir halde hissediyorum.
    Cypriol Yağının ve Paçulinin odunsu - topraksı etkisi parfümün başından sonuna etkisi altına almış.
    Orta kısımda hissedilen Gül de bu havanın etkisinde ve Laden Reçinesi hem dumansılık hem balsamik bir efekt veriyor.
    Böylece Elmayla verilen hissiyatı bozmadan harika bir dengede kalıyorlar.

Son bölümde herşey Kunduz Yağının etkisiyle yağlı - kirli animalik bir sıcaklıkla tatlılaşıp uzun saatler bu havada tende kalıyor.
    Bu kapanışın afrodizyak etki yarattığını da düşünüyorum.

Promise; baştan sona Cypriol Yağı ve Paçulinin topraksı - odunsu karanlık etkisi altında, dengeli bir tatlılığı ve asiditesi olan, sıcak baharatlı güllerin hissedildiği bir elma parfümü bence.
    Oldukça yüksek kaliteli, dengeli ve özgün bir tasarımı var.

Kışın çok soğuk günlerinde, özel bir gecede ya da kokumla bir anı yaratmak istediğimde kullanacağım çok özel bir parfüm oldu benim için.

Farkedilirlik - yayılım ve kalıcılık kesinlikle 10+/10
    Tasarım: 10/10

Desert Gems serisinin diğer parfümlerini de edinmek ve yorumlamak için sabırsızlanıyorum...

https://www.instagram.com/p/B68NBNEBVcD/
    ig: perfumecather / ig: berkerkecoglu
    Son Düzenleme Perfumecatcher; 05-01-20, 22:38. Tarafından yapıldı.

Teşekkürler paylaşım için...biraz daha ucuz olsa bu seri keşke :-)

Yorum

• Perfumecatcher
      Perfumecatcher Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Muhakkak daha bütçe dostu fiyatlarda daha kullanılabilir versiyonları çıkar. Yani umarım Gerçi collectionun satışları nasıl acaba onu bilmek lazım
İşleniyor...
X