Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Frederic Malle MUSC RAVAGEUR By Maurice Roucel

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Frederic Malle MUSC RAVAGEUR By Maurice Roucel

Frederic Malle
    MUSC RAVAGEUR
    By Maurice Roucel

Bazı tasarımların bir adı olmalıdır. Tam olarak tasarımcının hayal dünyasından doğan ürünü tanımlayacak, onu yüceltecek bir isim...

Parfüm Top listelerinde başı çeken, gelmiş geçmiş en seksi kokulardan biri olan bu parfüm için düşünülmüş en iyi isim. (Ravageur: Yıkıcı - Yokedici)

2000 yılında piyasaya sürüldüğünden beri bir çok parfüme ilham olmuş, genel parfüm algısına yeni bir soluk getirmiş, EDP Frederic Malle'in amiral gemilerinden başı çeken bir parfüm.

2000 yılında piyasaya sürüldüğünden beri bir çok parfüme ilham olmuş, genel parfüm algısına yeni bir soluk getirmiş, EDP Frederic Malle'in amiral gemilerinden başı çeken bir parfüm.
    Seveni olduğu kadar nefret edeni de olduğu kesin...

Kendine has tavrı olan, umursamaz, sadece ve öylece ''Ben böyleyim.'' diyebilen bir tasarım.
    Bir parfümü özel kılan da tam olarak bu tavır değil midir zaten?

Musc Ravageur; Bergamot, Mandalina ile Lavantanın keskin birlikteliğiyle açılıyor. Bu keskinliğe Misk kullanımının en cesur hali eşlik ediyor.
    Bu patlama etkisinin içinde ya keyif alırsınız ya da nefret edip bir daha adını bile duymak istemezsiniz.
    Yani her iki anlamda da yıkıcı bi' etki

Açılışta yarattığı şok etkisi geçmeden parfümü,oldukça natürel ve sanki kavanozunu açıp kokladığınız kadar net verilmiş Karanfil ve Tarçınla oldukça sıcak bir Vanilya etkisi altına alıyor.
    Vanilyanın Tonka Fasülyesi ile ısıtılmış hali ve Odunsuların mumsu - ahşabımsı derinlik kattığı bu kısmı da koklaması çok zevkli.

Koku bu tuhaf gurme havada tende oturuyor ve çok uzun saatler bu hal içinde kalıyor.

Bu parfüm sizde nasıl bir etki yaratıyor ?

https://www.instagram.com/p/B6dCpzHHN3w/
    ig: perfumecatcher / ig: berkerkecoglu

Son kısmı hariç bence de başarılı bir parfüm. Özellikle orta notaları çok güzel.

Yorum

Başlangıçtaki oldukça zorlayıcı hayvansallık, koku algımın değişmesinden sonra hoşuma gitmeye başlamıştı ya da alışmıştım artık. Fakat Emre hocamın da dediği gibi orta notaları harika, kendine bağlayan cinsten.

Yorum

Animalik çizgide kullanılan bir miskin, evrilip çevrilip vanilya, tarçın, tonka ile beraber nasıl bir gourmand havaya büründüğünü görünce hayranlık duyuyorsunuz. Vanilya kullanımı adeta bir ders niteliğinde çerçeveletip duvara asmak istiyorsunuz. Eski versiyonunda animalik hava daha baskındı güncel sürümlerde bu baskınlık daha geri plana itilip gorumand tarafı ön plana çıkartılmış. Her iki versiyon da başarılı ama eski versiyon Musc Ravageurun yeri bende ayrı.

Yorum

• Perfumecatcher
          Perfumecatcher Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Ahhh o eski versiyonlar aahhh

başlangıcı çekilmez.birkaç kere denedim hepsinde gidip bileklerimi yıkadım.O yüzden orta notalarını bilmiyorum.

Yorum

• Perfumecatcher
          Perfumecatcher Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bu parfümle ilgili beğeniler bıçak gibi kesiliyo zaten. Beğenen aşık oluyo beğenmeyen nefret ediyor

Başlangıcı benim için de zor oldu ama sonrasında nasıl bu kadar güzelleşiyor gerçekten şaşırtıcı güzelliğe sahip parfümlerden biri.

Yorum

Parfümün hayvansallığı beni rahatsız etmedi çoğu kişinin aksine fakat tatlılığı yordu biraz

Yorum

İşleniyor...
          X