Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Putain des Palaces - Etat Libre D'Orange

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Putain des Palaces - Etat Libre D'Orange

Niche parfüm kategorisine girebilmeyi hakeden çok sayıda parfümleri ve parfümlerine verdikleri sıradışı, iddialı, ilgi çekici isimlerle, Etat Libre D'Orange, takdir ettiğim bir marka olmuştur her zaman.

Size tanıtmak istediğim kokuları ise "Putain des Palaces". Parfümün adı biraz ağıza acı biber sürmelik olduğu için, o konuya ben burada girmeyeyim, bahsettiğim gibi parfüm isimleri sıradışı olabilen bir marka, merak edenler internetten bilgi edinirler :-)

Parfüm 2006 senesinde piyasaya çıkmış.
    Ardındaki burun Nathalie Feisthauer.

Notaları: Gül, menekşe, deri, müge (inci çiçeği), mandalina, zencefil, pudralı notalar, amber, misk, veeee parfümün en can alıcı noktası "hayvansı notalar"

Pudralı parfümlere olan merakım yüzünden seneler önce bir takas sayesinde denemeden edinmiştim bu parfümü. Menekse, misk, pudralı notalar, bende çok masum bir beklenti yaratmıştı.

Parfümü bileğime sıkar sıkmaz açılışta bir şok yaşadım. Bu parfüm resmen "kirli" kokuyordu! Hemen yıkamak istedim ilk başta, ama bir parfümsever olarak sonuna kadar gidip parfümün evrimini görmek istedim.

Evet notalarda güller, menekşeler, mügeler var, pudralı notalar da var. Bu kombinasyon hemen makyaj malzemesi/ruj effektini akla getiriyor ki, zaten bu hava parfümde mevcut.

Ancak, parfümde bu ruj effektini sabote etmek isteyen notalar da mevcut. Mesela deri.. Mesela acımadan kullanılmış hayvansı bir misk..

Bu da parfümü iki yönlü yapıyor, bir yanda FM Lipstick Rose'a benzeyen bir hava, diğer yanda MFK Absolue Pour le Soir'ın birçok insanı kaçıran acımasız hayvansı havası..
    Parfümör, bu iki havayı kombine etmiş ve ortaya başarılı ve özgün bir parfüm çıkmış. Oldukça da cesur.

Parfüm, sarayda kralı eğlendirmek, gecesine renk katmak için, saatlerce hazırlanmış, bolca makyaj yapmış, deri kıyafetler içinde uzun süre dans etmiş ve terlemiş bir kadın gibi kokuyor. Hatta danstan sonrası gibi bile..
    Ne demek istediğimi parfümün adından çıkarın artık.

Kalıcılık: Tam puan
    Silaj: Ortalamanın üstü

Cesur ve orijinal yaratımından ötürü de benden ayrıca tebrik alan bir parfüm.

Click image for larger version  Name:	Parfum_EtatLibreOrange-PutainDesPalaces-1024x445.png Views:	0 Size:	511.8 KB ID:	145967

Çok güzel bir inceleme olmuş. Merak katsayım arttı. Kaleminize sağlık.

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim :-) Gerçekten merak edilesi bir parfüm.. Markanın da hala en çok satanları arasındaymış.

Yorum için teşekkürler; FM Lipstick Rose'dan ve MFK Absolue Pour le Soir'dan alıntılar varsa Putain des Palaces'ı tercih etmek daha ekonomik bir tercih olur herhalde.

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      :-) Ben teşekkür ederim.. Çok doğru bir saptama aslında! İkisinden de hoşlanıyorsanız, ortaya karışık güzel bir kombinasyon olabilir.

Bu markanın hiç bir parfümünü denememiş olmamdan ötürü kendimi kınıyorum
    Çok ilgi çekici bir konsepti var parfümün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Minty
      Minty Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hala elimde mevcut olsaydı size sample gönderirdim :-)

Minty hanim inceleme için elinize sağlik benim radarim da olan bir marka, özellikle naneli turunç bazli'' you or someone like you'', maskülen tipteki azzaro pour homme'a benzer havasiyla ''je suis un homme'' ve içinde portakal çiçeği notasi da barndiran ''divin enfant''' ilgimi çekiyor. Belki bir gün bir splitte karşimiza çikar umarim

Yorum

orangeverte Tesekkur ederim Benim de radarimda olan birkac parfumu var bu markanin, karsimiza cikmasi dilegiyle

Yorum

kokladığım en ateşli kokulardan bende kullandım fakat bir kadına daha çok yakışacaktır kesinlikle.
        teşekkür ediyorum inceleme için sadece inceleme okumak istiyoruz iyiki varsın Aysu....
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Minty
          Minty Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Çok çok teşekkür ediyorum güzel sözlerin için :-)

• Herod
          Herod Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          ne demek rica ederim... devamını bekliyoruz...

harika bir inceleme olmuş ruj efekti olan kokulara karşı hep zaafım olmuştur.

Yorum

İşleniyor...
        X