Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Rania J. - Ambre Loup

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Rania J. - Ambre Loup

Click image for larger version

Name:	Rania J Ambre Loup yorum.jpg
Views:	517
Size:	92.7 KB
ID:	144170

Medea
    Rania J. - Ambre Loup... (İlk kullandığımdan bu yana izlenimlerim pek değişmemiş). Oldukça kısa süren açılıştaki kirli ve hayvansal öd ağacıyla beraber muhtemelen hayvansal miskin birlikteliği bu bölümü epey burun bükücü yapmış ama dediğim gibi kısa sürüyor. Sonra tatlı sıcak baharatlar (özellikle de bolca tarçın) ve kuru ot - tütün yönü ağır basan bolca tonka şaha kalkıyor. Vanilya da hissettiriyor kendini. Kuru tatlı meyveler de var gibi. Notalar aslında tek tek bana çok uygun gibi ama ortaya çıkan güçlü koku bana biraz Tobacco Vanille'deki etkiyi yaptı. Aşırı tatlılık sersemletti, dayak yemiş gibi oldum. 2,5-3 saat sonraysa hem tarçın hem de tatlılık daha sakin seviyelere inmeye başladığı andan itibaren ortaya çıkan ve uzun süre devam eden kokuyu hiç fena bulmadım. Tozlu, sıcak, egzotik amber bu kısımda kendini iyice gösteriyor ve her daim hissedilen tütünle beraber vanilya, biraz odunsuluk, reçineler, hafif baharat vs. lezzetli bir kompozisyon oluşturuyor. Bütününe baktığımda sevmeyeni az çıkar bence. Ben TV ile, tatlılığın tarzı ve dozu bakımından pek anlaşamasam da kokusunu kötü bulmadığım için ilk bölümüne mesafeli kaldım. Ambre Russe, Ambre Sultan, Ambre Précieux, Ambra Mediterranea gibi en sevdiğim amber parfümleri arasına girebilecek bir parfüm değil ama bende, kullanımı pek zor olmayan, genel beğeniye de uyan, gourmand karakteri de oldukça öne çıkan fena sayılmayacak bir parfüm izlenimi bıraktı. Özellikle, kuru otlarla kaplı bir arazide, güneşte kurumak üzere askılara asılarak sergilenmiş tütünlerin kokusunu bir akşamüstü, günbatımında yumuşak yumuşak hissettiren kısımları koklaması oldukça keyifli.

Benim fikrime göre güzel bir amber kullanımı olmuş deneyimlenmesi türden bir parfüm ben şahsen beğendim

Yorum

İşleniyor...
    X