Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

MDCI Parfums Invansion Barbare

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• MDCI Parfums Invansion Barbare

MDCI Parfums Invansion Barbare

Çıkış : 2005
    Burun : Stephanie Bakouche

Parfümün sanatsal yönünü en iyi şekilde ele alan ve bunu bize tam manasıyla yansıtan bir markanın en sevdiğim kokularından biri..

İlk sıkışta greyfurt, bergamot ve menekşe yaprağı etkisiyle biraz acı, burun bir hava ile karşılaşıyorum. Tabi bu benim en sevdiğim başlangıçlardan, Sucul bir başlangıç. Derin derin kokuyu burnuma çekince kalitenin üst noktalarda olduğu çok net anlaşılıyor.
    Orta notalara inerken sucul hissiyat yavaştan yumuşayıp, lavantanın en inovasyon en modern hali ile karşılaşıyorum. Keyif almaya devam Lavanta ile keyif devam ederken devreye giren kekik birazda füjer olalım mı diyor adeta.. neden olmasın derken kakule ile bu seferde parfüm hem füjer hem de oryantal bir hava içerisinde sizi mest ediyor.
    Bu keyifle uzun süre birlikte iken yavaştan misk ve paçuli ile parfüm maskulen yapı almaya başlıyor. Çok sert olmasını engellemek için vanilya da alttan baymayan bir şekilde burnuma çarpıyor. MDCI parfümlerde genelde izlenimlediğim parfümü belli zamanlarda unutuyorsunuz hatta uçtu gitti diyorsunuz ama bi anda bomba etkisi gibi koku tekrar burnunuzda belirmeye başlıyor ve ben bu özelliğine bayılıyorum. Bu özelliğinden dolayı marka benim için hep ayrı noktada olacak.
    Marka olarak tek eleştirim ise yeni serisinde bu sanatsal yönünü kokudan ziyade sadece şişelere aktardığını görmem oldu. Piyasada iş yapan bazı kokuların benzerlerini yapmış olması benim için hayal kırıklığı.

Kokuya tekrar gelirsem mükemmel bir çalışma gerçekten ilk saatlerinde yayılımı çok başarılı sonrasında yukarda bahsettiğim gibi yokmuş gibi olurken ara ara kendini hatırlatıyor. 75ml statue şişesini de kullandığım için önceki şişelerin performansının bi tık daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Genel Puanım : 8,5/10

Cüneyt Akçetin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Abi kalemine sağlık çok güzel yorumlamışsın bu parfum maskulen berber tarzı kokusu hatırlatıyor sevilebilirmi gayette sevilebilir buldum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: orcun1993
      Abi kalemine sağlık çok güzel yorumlamışsın bu parfum maskulen berber tarzı kokusu hatırlatıyor sevilebilirmi gayette sevilebilir buldum
      Sağolasın kardeşim bu parfümü sevilmez mi hiç 😀😊

Yorum

Abi valla maskülen parfüm gibisi yok hele vintage tadından yenmez 😂

Yorum

Orjinal yazı sahibi: orcun1993
          Abi valla maskülen parfüm gibisi yok hele vintage tadından yenmez 😂
          Vintage maskülense candır kardeşim

Yorum

İşleniyor...
          X