Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Jovoy Paris Remember Me

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jovoy Paris Remember Me

Jovoy Paris Remember Me

Cecile Zarokian tasarımı olan parfüm 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

Parfüm başlangıçta süt, çay ve vanilya notasıyla garip tatlımsı ama daha çok buruk balzamik bir havada bizleri karşılıyor. Bu kısım ilk koklamada parfüme vurulmayı sevenler için makbul değil.
    Parfümüde Cecile’in süt notasını nasıl harmanladığını çok merak ediyordum. Detaylı kullanınca başarılı bir iş çıkardığını rahatlıkla söyleyebilir. Zaten Cecile Suleko Paris Babayaga, Jacques Fath Vers le Sud işleriyle hallice dikkatimi toplamıştı
    Parfüme geri dönersek;
    Başlangıçtan bi 20 dakika sonra buruk hava yavaşça çekilip vanilyanın konuya hakim olmasıyla parfüm keyifli bir tatlılığa kavuşuyor.
    Orta notalardan itibaren ise bir tür egzotik beyaz çiçek olan Frangipani/Plumeria devreye giriyor. Bu aşamada birazda kakule hissettim ki bunuda dengeleme amaçlı kullandığını düşünsemde kokunun biraz feminen tarafa geçiş yapmasına engel olamamış gibi.
    Parfüm unisex kategorisinde piyasaya sürüldüğü ve bunu sağlamak için dip notalarda ise biraz odunsu notalar ile keskin feminen yapının önüne geçilmeye çalışılıyor.
    Sonlarda oluşan feminenliği eleştiriyor gibi görünsemde aslında çokta ürkütücü olmadığını kullandıkça anlıyor insan
    Çevremde özellikle orta notadan itibaren çok güzel dönüşler alan bir parfüm olmakla beraber bunu bende kullanabilir miyim diyen kadın arkadaşlarımda olmadı değil
    Kalıcılık ve yayılım olarak çok başarılı bir koku tüm gün kendini hissettirdi. Özellikle kumaşta daha başarılı olduğunu düşünüyorum.
    Son bir bilgide vermek isterim, çok sevdiğim bir arkadaşımın parfüm buluşmamızda Lancome Lavandes Trianon da benziyor demesi ve şişesini getirmem sonucunda birde baktım gerçekten çok benziyorlar
    Klon diyemem ama yüksek yüzdede benzerlikler var. Sadece Lancome daki lavanta notası birazda başlangıçta buruk kısmı uzun tutmasını sağlamış gibi diyebilirim. Onun dışındaki aşamalarda gerçekten çok benzerler.

Genel Puanım : 8/10

Cüneyt Akçetin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Güzel inceleme için teşekkürler Cüneyt hocam. Ben özellikle vanilya süt ve kakule uyumuna bayıldım. Eleştirebileceğim tek yanı parfümün %80 itibariyle feminen %20 itibariyle maskülen kullanımına uygun olduğunu düşünmem. Özellikle bayan arkadaşlardan gelen yorumlarda parfümün kadınsı olduğu yönünde. Lancome Lavandes Trianon'a benzer olmasınada şaşırdım açıkçası çok özgün bir iş gibi gelmişti bana. Bir ara denemek lazım
    Son Düzenleme avalon; 19-03-19, 01:06. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: avalon
      Güzel inceleme için teşekkürler Cüneyt hocam. Ben özellikle vanilya süt ve kakule uyumuna bayıldım. Eleştirebileceğim tek yanı parfümün %80 itibariyle feminen %20 itibariyle erkek kullanımına uygun olduğunu düşünmem. Özellikle bayan arkadaşlardan gelen yorumlarda parfümün kadınsı olduğu yönünde. Lancome Lavandes Trianon'a benzer olmasınada şaşırdım açıkçası çok özgün bir iş gibi gelmişti bana. Bir ara denemek lazım
      Ben teşekkür ederim hocam. Bende arkadaşım söyleyince inanmamıştım ama deneyince ve ana notalarda vanilya ile sütü görünce yok artık dedim. Sadece dediğim gibi Lancome daki lavanta girişteki buruk kısmı biraz daha uzatmış.

Yorum

Ellerine sağlık. Severek yedekli kullandığım bir parfümü çok güzel anlatmışsın.

Yorum

Seçilim neylerse güzel eyler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serif_aydogar
            Ellerine sağlık. Severek yedekli kullandığım bir parfümü çok güzel anlatmışsın.
            Teşekkür ediyorum Abim sağolasın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cantona8
              Seçilim neylerse güzel eyler
              Seçil varsa bende varım
              Biraz yerel seçim sloganı gibi oldu sanırım 😀

Yorum

Eskiden olsa, yani Bi 15,20 yıl öncesi burun kıvırırdım... Artık yaş kemale ermeye başladığından mıdır bilmiyorum, arı misali her çiçeğe konmak istercesine denemek istiyorum...
                Yorum ve paylaşım için teşekkürler...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Erdoğan Kesgin
                  Eskiden olsa, yani Bi 15,20 yıl öncesi burun kıvırırdım... Artık yaş kemale ermeye başladığından mıdır bilmiyorum, arı misali her çiçeğe konmak istercesine denemek istiyorum...
                  Yorum ve paylaşım için teşekkürler...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                  Parfüm severliğin bence en güzel kısmını dile getirdiniz. Her çiçeğe konmak gerekiyor
                  Ben teşekkür ederim düşünceleriniz için.

Yorum

Dekantını çok severek kullanıyorum, şişeli alma düşüncesinde olduğum parfümlerden, leziz keyifli bir koku

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufuk.mercan
                      Dekantını çok severek kullanıyorum, şişeli alma düşüncesinde olduğum parfümlerden, leziz keyifli bir koku
                      Bencede şişeli alınacak türden bir parfüm keyifli kullanımlar

Yorum

İşleniyor...
                      X