Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Yves Saint Laurent - Le Vestiaire Des Caftan

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Yves Saint Laurent - Le Vestiaire Des Caftan

Click image for larger version

Name:	unnamed (2).jpg
Views:	1371
Size:	14.8 KB
ID:	117224

Yves Saint Laurent in kasım 2015 de çıkardığı Le Vestiaire serisindeki beş parfümden biri Caftan...Cezayir e özgü bir tasarım olan kaftan elbiseler YSL nin usta ve zarif dokunuşuyla üretilmiş ve büyük beğeni toplamış. Zamanın ünlü aktristlerinden Elizabeth Taylor YSL kaftanıyla büyüleyici görünüyor...

Click image for larger version

Name:	ob_1693a4_1979.jpg
Views:	1271
Size:	164.0 KB
ID:	117225

Parfümün üst notalarında bergamot , mandalina ve pembe biber ,
    Orta notalarında tütsü , benzoin ve styrax ,
    Alt notalarında misk ve galbanum...
    Parfümörü usta burun Celice Becker....

Caban turunçgilli ve baharatlı keskin bir açılış yapıyor. Turunçgillere sıcak reçineler yedirilmiş adeta. Bu keskin ve farklı açılışın ardından harman , tütsü , reçineler , balzamlar ve benzoin ile öyle bir boyuta geçiyor ki burası parfümün en mükemmel kısmı... Cezayir in mistik havasını yansıtan gerçek bir oryantal ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Parfümün nostaljik bir havası var ama öyle eski de kokmuyor. Pudramsı bir hissiyatı da var. Kokunun unisex bir çizgide olduğunu söyleyebilirim. 30 yaş ve üstü tüm beyler ve hanımlar çok rahat taşır. Saatler ilerledikçe Caftan misk ve galbanum ile iyice sıcak bir hale geliyor ve alt notalarda çok hoş bir amber kullanımı da var. Nasıl yaptılar nasıl başardılar bilmiyorum ama parfümde yün kumaş hissini veren çok hoş bir tat var. Bunu kullanmadan anlamak çok zor o yüzden tüm parfüm severlere tavsiye ediyorum. Parfümün performansı gerçekten çok iyi 12 saat kokuyu net hissettim. YSL gerçekten çok başarılı bir parfüme imza atmış...

Tam bir niş parfümü. YSL bence şu an için kesinlikle dizaynerler arasında Chanel'den daha fazla risk alan bir marka. Hem genel beğeniye hem de niş-lezzetlerine tatminkar yanıt veriyor.

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkürler değerli yorumunuz için. YSL gerçekten çok başarılı parfümler çıkarmış risk alarak haklısınız protectedsugar

YSL'in bence son yıllardaki açık ara en iyi işlerinden biri. Sample olarak kullanma fırsatı bulmuştum cidden performansı gibi kokusu da muhteşem. Kişisel olarak şişeli olarak almak istediğim parfümlerden biri.

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Caftan beni de çok etkiledi , alıp uzun süre kullanmak isterdim xPixa

Le Vestiaire koleksiyonu (Oriental, de Nuit, Edition Couture) iyi ses getirdi, yorumlar da tüm serinin oldukça kaliteli olduğu yönünde zaten.
    Kalemine sağlık sevgili Tuberose, ne güzel yazmışsın yine...

Ben Colleciton de Nuit'in parçalarını merak ediyorum en çok. Cuir, Velours, Vinyle
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim Lagerfeld , bende Caban ı çok merak ediyorum ve senin yazdıklarına da bi göz atacağım mutlaka , senin radarındaysa vardır bir sebebi 😊👍

İnceleme için teşekkürler. Özellikle Ysl'nin bu serisini çok merak ediyorum. Özellikle tütsü ve benzoin ile pembe biberi düşündüğümde, aklımda biraz geniz yakan, silajı yüksek bir intiba uyanıyor. Sanki bir mısır çarşısında tütsü yakılan bir mekana girmişsiniz, böyle yer yer kumaşlar olan bir yer gibi canlanıyor kafamda. Bakalım beklentiler ile gerçek hali örtüşecek mi? Göreceğiz

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Rica ederim @avolon , ne güzel betimlemişsiniz...fazla yorum yapıp hayalinize müdahale etmek istemiyorum şu an deneyip fikirlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

Kaleminize sağlık, ne güzel ifade etmişsiniz... Koyu, karanlık, yükselen notaları seven burunlara hitap ettiğine göre kesinlikle denemeliyim. Alıyorum listeye hemen...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Tuberose
      Tuberose Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok teşekkür ederim Erdoğan Kesgin beğenmenize çok sevindim. Lütfen sizde denerseniz yorumlarınızı burada bizimle paylaşın

en kısa zamanda edinmeye çalışacağım Altuğ üstad da vardır herhalde

Yorum

İşleniyor...
    X