Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Designer sevdiğim doğrudur

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Click image for larger version

Name:	6DB4B6A1-53B2-4F48-9C69-C5EB05DD3AB1.jpeg
Views:	573
Size:	55.9 KB
ID:	167758

Yorum

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      kutusunu görmüştüm ama şişesini görmemiştim, teşekkür ederim

• KARALARIN_CEMAL
      KARALARIN_CEMAL Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Noluyor arkadaş yaaa. Bu da neyin nesi!.. Valla İsmail hocam içim geçti şimdi bak. Seni bi rahatsız edeyim de sen bir gör :-)

Tebrik ederim pomak, emek isteyen bir koleksiyon olmuş. Size sorularım var

3 farklı çeşit Eau Sauvage gözüme çarptı, sizin aralarında en sevdiğiniz, beğendiğiniz hangisi oldu? Tavsiyeniz hangisi olur?
    Ralph Lauren Safari'de son durum nedir? Son üretimler nasıl? Bu aynı soru Kenzo Pour Homme için de geçerli.
    Son Düzenleme Aryan; 25-05-20, 11:12. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
      Tebrik ederim pomak, emek isteyen bir koleksiyon olmuş. Size sorularım var

3 farklı çeşit Eau Sauvage gözüme çarptı, sizin aralarında en sevdiğiniz, beğendiğiniz hangisi oldu? Tavsiyeniz hangisi olur?
      Ralph Lauren Safari'de son durum nedir? Son üretimler nasıl? Bu aynı soru Kenzo Pour Homme için de geçerli.
      Aslında 2 farklı eau sauvage daha var elimde parfüm versiyonun 2017 üretimi ve cologne versiyon. Bunlar haricinde bir de deri temalı eau sauvage fraicheur cuir var onu da bulabilirsem eklemeyi düşünüyorum koleksiyona. Bunlar ışığında 5 farklı çeşit eau sauvage ı güncel halleri ile kıyarlarsak benim ilk tercihim 2012 üretim mür ün baskın olduğu parfüm versiyonu olurdu kesinlikle designer üstü bir koku eau sauvage parfüm. Elimde olmayan fraicheur cuir de koku güzelliği anlamında çok başarılı bir parfüm klasik eau sauvage DNA sına yumuşak bir deri eklenmiş hali, performansı düşük fakat sorun olmuyor. Klasik eau sauvage daki narenciye kullanımı günümüz trendlerinden biraz uzak olsa da bana klasik olanı kullanmakta her zaman keyif veriyor içlerinde performans olarak en zayıf olan klasik edt aynı zamanda, gün içinde bir kaç defa tazelemek gerekiyor. Extreme versiyonu yine aynı DNA nin üzerine lavanta eklenmiş hali bence bu seride ki en maskülen koku. Extreme vintage olanı tam bir efsane fakat yeni şişeler idere eder düzeyde. 2017 de çıkan eau sauvage parfüm ise ilk parfüm versiyonun mür ü azaltılıp narenciye arttırılmış hali 2012 ye nazaran bahar aylarına da yakışır bence. 2017 nin eleştirildiği kadar kötü koku olduğunu düşünmüyorum. Cologne versiyonu ise bence yanlış isimle cıkartılmış bir flanker eau sauvage dan ziyade dior Homme sporta benzeyen diğer eau sauvage lar dan modern yapıda bir parfüm.

Safari ile kenzo pour homme un güncel halleri ise hem koku anlamında hemde performans anlamında başarısızlar gerci safari nin vintage hali de çok performanslı bir koku sayılmaz ama yeni şişeler resmen sulandırılmış. Elimdeki kenzo vintage olan bambu kabartmalı şişe performansı tüm gün koku güzelliği müthiş. Zamanının çok ötesinde bir koku olduğunu düşünüyorum kenzo ph un

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pomak View Post

Aslında 2 farklı eau sauvage daha var elimde parfüm versiyonun 2017 üretimi ve cologne versiyon. Bunlar haricinde bir de deri temalı eau sauvage fraicheur cuir var onu da bulabilirsem eklemeyi düşünüyorum koleksiyona. Bunlar ışığında 5 farklı çeşit eau sauvage ı güncel halleri ile kıyarlarsak benim ilk tercihim 2012 üretim mür ün baskın olduğu parfüm versiyonu olurdu kesinlikle designer üstü bir koku eau sauvage parfüm. Elimde olmayan fraicheur cuir de koku güzelliği anlamında çok başarılı bir parfüm klasik eau sauvage DNA sına yumuşak bir deri eklenmiş hali, performansı düşük fakat sorun olmuyor. Klasik eau sauvage daki narenciye kullanımı günümüz trendlerinden biraz uzak olsa da bana klasik olanı kullanmakta her zaman keyif veriyor içlerinde performans olarak en zayıf olan klasik edt aynı zamanda, gün içinde bir kaç defa tazelemek gerekiyor. Extreme versiyonu yine aynı DNA nin üzerine lavanta eklenmiş hali bence bu seride ki en maskülen koku. Extreme vintage olanı tam bir efsane fakat yeni şişeler idere eder düzeyde. 2017 de çıkan eau sauvage parfüm ise ilk parfüm versiyonun mür ü azaltılıp narenciye arttırılmış hali 2012 ye nazaran bahar aylarına da yakışır bence. 2017 nin eleştirildiği kadar kötü koku olduğunu düşünmüyorum. Cologne versiyonu ise bence yanlış isimle cıkartılmış bir flanker eau sauvage dan ziyade dior Homme sporta benzeyen diğer eau sauvage lar dan modern yapıda bir parfüm.

Safari ile kenzo pour homme un güncel halleri ise hem koku anlamında hemde performans anlamında başarısızlar gerci safari nin vintage hali de çok performanslı bir koku sayılmaz ama yeni şişeler resmen sulandırılmış. Elimdeki kenzo vintage olan bambu kabartmalı şişe performansı tüm gün koku güzelliği müthiş. Zamanının çok ötesinde bir koku olduğunu düşünüyorum kenzo ph un
        Yakın zamanda Eau Sauvage alıyorum, bu yüzden kafam karışık. Aslında dediğiniz gibi 2017 parfüm versiyonu için verdiği izleniminin tersine, 2012'deki DNA'dan çok uzaklaşmış değil yorumları yapılıyor. Zaten orjinal Eau Sauvage kış kokusu değildi ki... O yüzden güncel parfümü de baharlık bir koku olarak duymaktan memnuniyet duyarım. Ama bir yandan da efsane olarak bahsedilen 2012 versiyonu var ki benim koleksiyonumda da hiç mür baskın bir parfüm yok. O yüzden aklım 2012 versiyonuna gidiyor ama bulamazsam ya da fahiş fiyatlarla karşılaşırsam 2017 parfüm versiyonuna yöneleyim o zaman ben.

Safari için bir şey diyemem ama Kenzo PH tam benim seveceğim tarzda bir 90'lar yaz parfümü gibi duruyor. Dediğiniz gibiyse onun da vintage olanı kovalamaya değer gözüküyor... Ayrıntılı cevap için çok teşekkürler.
        Son Düzenleme Aryan; 25-05-20, 16:11. Tarafından yapıldı.

Yorum

Dizaynırlar dan devam

Name:	a02ed45d-4d8d-42d6-9c43-d2633a3cdc0b.jpg
Views:	343
Size:	367.9 KB
ID:	167831

Yorum

Birkaç şişe daha

Name:	655511d6-4060-4ced-ba69-76f05ecda999.jpg
Views:	289
Size:	357.3 KB
ID:	167915

Yorum

• orangeverte
              orangeverte Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hermes eau de orange verte mi görüyorum Terre d'hermes eau tres fraiche de katılmış ona.Güzel günlerde kullanın

• pomak
              pomak Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Sağ ol Hocam seyahat boy orange verte. Tres fraiche çok sevdiğim bir yazlık benim de

Opium çok güzel. Bir de Edp olanına muhteşem diyorlar ama Türkiye'de yok maalesef.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pervane View Post
              Opium çok güzel. Bir de Edp olanına muhteşem diyorlar ama Türkiye'de yok maalesef.
              Opium benimde en sevdiğim kokuların başında, elimdeki vintage olan kutusu kırmızı şeritli olan şişe özellikle açılışı mükemmel. Edp olanı bende denemdim hocam merak ediyorum doğrusu. Pengaligons un LP 9 u edp ye benzetiyorlar bu aralar indirimde kafama takılmıyor değil

Yorum

iki üç tane sevmediğim parfüm var içlerinde geriye kalan hepsi çok güzel.Hey gidi gençliğim hey parfüm işlerine ilk bulaştığım yıllarda topladığım dekantlar, gizlide kalmış çarşılarda bulunan parfümeri ziyaretlerim geldi aklıma.Gözlerim caron third man aradı bu arada

Yorum

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Harbiden 3rd man diye bir efsane vardı. Yuzu man vardı. Bak yine geldi aklıma.

Orjinal yazı sahibi: fsater View Post
                iki üç tane sevmediğim parfüm var içlerinde geriye kalan hepsi çok güzel.Hey gidi gençliğim hey parfüm işlerine ilk bulaştığım yıllarda topladığım dekantlar, gizlide kalmış çarşılarda bulunan parfümeri ziyaretlerim geldi aklıma.Gözlerim caron third man aradı bu arada
                Yatağan ile third man vardı aslında elden çıkardığıma pişmanım. Caron lar dan anarşist var sadece elimde metalik hissiyatı çok hoşuma gidiyor

Yorum

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Anarşist güzel koku ya. Yuzu da güzeldi.

Birkaç nishe

Name:	B76B0A5A-12C7-41F5-B942-9DCA97DEF398.jpeg
Views:	427
Size:	759.1 KB
ID:	168137

Yorum

• ali
                  ali Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  murrjm iyi yakalamışsın hocam.. bana da öyle geldi. Fontlar ve şişe içi dip yamukluğu şüpheli duruyor..

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bakınca fonttan yakaladım ben de.

• pomak
                  pomak Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Aynen Murat Hocam taa parfüm tutkusu zamanlarından kalma piyasada bolca olan tester şişelerinden neden koymuşsam bunların içine

Sevdiğim nishe ler

Name:	CCC7A67E-200C-4875-9E53-75CF4255A155.jpeg
Views:	383
Size:	701.4 KB
ID:	168263

Yorum

• hlttmz
                  hlttmz Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  satin mood rezerve

Maşallah güzel günlerde kullanın hepsini.

• pomak
                  pomak Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sağolasın Halit Hocam

Orjinal yazı sahibi: pomak View Post

Name:	9a1329a6-a354-4af5-ad9f-55b2649bd384.jpg
Views:	734
Size:	345.2 KB
ID:	167588
                Horizon Guy Laroche 1993, kokusu hakkında bilgi alabilir miyiz? pomak

Yorum

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yorum fazlasıyla yardımcı oldu pomak, çok teşekkürler. Deniz kokularını, aquatic parfümleri seviyorum. Türk parfüm platformlarında pek karşılaşılan bir parfüm değil. Pek de yorumlanmamış. Ama ben de bu vesileyle bu yaz almayı düşündüğüm "mavi"lerin arasına eklemiş oldum.

• İbrahim20
                  İbrahim20 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  pomak hocamın dediklerine tamamen katılıyorum fakat kendisinden artı olarak benim burnuma ara sıra çiçek kokuları nüfuz ediyor bu parfümde. Kesinlikle harika bir yazlık

• pomak
                  pomak Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Aynen ibrahim hocam çiçeklerde var, özellikle benim hissettiğim çok güzel bir sardunya

Çok güzel seçimler, güle güle kullanın

Yorum

hepsi de birbirinden güzel designerlar...

Yorum

İşleniyor...
                  X