Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Muscent den parfüm deneyen var mı ?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Muscent den parfüm deneyen var mı ?

Merhaba arkadaşlar , instagram da gördüm çoğu kişi orjinale çok yakın alkol kokusu yok vs yazmış deneyen memnun kalan var mı ? Birde internetten orjinal parfüm alırken n11,trendyol,hepsiburada gibi hangi kullanıcılardan parfüm alıyorsunuz ? Yani size distribütör firma etiketi ile bandrollu mü geliyor ?

Muscent bir "açık parfüm satış mağazası"dır, "parfüm satış mağazası" değildir. Arada fark var, yani başlık için yanlış yer.

Yorum

Sevgili Lady16;
      Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz ve umuyorum ki bu; çeşitli sebeplerden dolayı ilk, tek ve son mesajınız olmaz ve bununla beraber siz de günden güne evrimleşip başkalaşarak bu platformda değerli katkılar sunabilirsiniz. Kullanıcı adınız ve profil fotoğrafınızdan güzel bir kadın olduğunuz izlenimini edindiğim için böyle bir yıkama-yağlama girizgahı yapmak istedim ancak bundan sonra duyacaklarınız hayır okuyacaklarınız sizin açınızdan çok daha önemli olacaktır diye düşünüyorum...
      Burası Parfüm Hobisi..!
      Adından da anlaşılacağı üzere bu seçkin platform, yarı tanrı yönetim kadrosu ve elit kullanıcılarımız; bir hobi etrafında birleşmiş ve bu hobinin adı da parfümmüş...
      Köklü ve asil topluluğumuz; takdir edersiniz ki oluşumundan 138 sene sonra belirlenebilmiş bir takım yazılı kural, kaide, sözlü gelenek ve az evvel bahsi geçen yarı tanrıların; biz aşağılık ve zavallı ölümlüler tarafından asla bilinemeyecek olduğu yine bir takım keyfi duygu durumlarına göre yönetilmekte ve hareket etmektedir. Ben, yıllar içerisinde edinmiş olduğum tecrübeler ve bu deneyimlerim ile anlayabildiğim bazı anahtar kavramları siz yeni üyemize de izin verirseniz aktarmak istiyorum:
      - Burada mesajınızda belirtmiş olduğunuz M.S ve benzeri yapıların isimlerini telaffuz etmiyor veya yazmıyoruz. Çünkü bu, etrafında toplanmış olduğumuz hobi veya her ne ise ona ağır bir hakaretmiş gibi davranıyor ve bununla beraber bu hakarette bulunan kişiye de literatürdeki en ağır cezaları uyguluyoruz. Ne kadar şanslısınız ki; sadece küçük bir uyarı ile karşı karşıya kalmış ve küstürülme/defedilme girişimiyle karşılaşmışsınız...
      - Burada kullandığımız ve denediğimiz “gerçek” parfümlerin adını yazarız ama o kadar! Bu platformda kabul görebilmek, onay alabilmek ve ilerleyebilmek için sadece parfüm ismi yazmanız yeterli olacaktır...
      - Eğer siz de günün birinde olduğunuza’ inanır ve parfüm isminin yanında bir de o parfüme ait küçük tatlı bir fotoğraf paylaşmak, kokunun size hissettirdiklerine dair birkaç dokunaklı kelam etmek, içerik bilgisi kısmında %90’ı alakasız da olsa o parfümün notalarından sallamak ve son olarak da bunları değişik değişik fontlarda yapıp tatmin duygunuzu beslemek ve bilgili biriymiş gibi davranmak isterseniz de eğer o zaman: Hocam, üstadım, reis, hanım, sevgili ve saygıdeğer gibi ünvanlara layık görüleceksiniz...
      - Split dediğimiz paylaşım veya bölüştürmelere katılarak aldığınız onca parfüm hakkında hiçbir yorum yapmamanız hatta ve hatta belli bir saygın statüye eriştiğinizde o başlığın altına sadece “... şişeli” yazmanız da sizin hanenize artı bir puan kazandıracaktır...
      - Parfümler dışındaki başlıklarda da yapacak olduğunuz paylaşımlar önemli. Ancak bu paylaşımlar da tıpkı daha sonra yapacağınıza inanmış olduğum yarım sayfalık parfüm yorumu gibi desteksiz, dayanaksız ve hiçbir gerçek duygu/bilgi içermemeli!
      - Vakti zamanı geldiğinde fotoğrafını paylaşacağınız bir koleksiyonu mutlaka şimdiden oluşturmaya başlamalı ve bu koleksiyonun dayanağı vintage kalan kısmı ise sanatsal parfümler olmalı. Ve inanın bana bu fotoğrafı paylaştıktan on dakika sonra başka bir başlıkta Ladykiller, Pantydropper veya Hardfucker gibi paylaşımlar yapmanız da sizi bir üst seviyeye çıkaran detaylar olacaktır...
      - Hiç kullanmadığınız veya kullanıp da hiçbir şey anlamadığınız parfümleri sanki kullanmış veya beğenmiş gibi yapıp yazmanızda da herhangi bir sakınca yoktur...
      - Distribütör takıntınızdan bir an evvel vazgeçmeli ve aradığınız herhangi bir parfüme dekant veya şişeli olarak bu platformdan ulaşmalısınız çünkü platformumuz reklam, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler gibi birçok alanda sizi temin ederim ki en donanımlı bilgiye ve sırlara sahip bir platform olup asıl uzmanlık alanı da budur.

İşte tüm bu yol haritasını uyguladığınızda kim bilir belki bir sabah siz de göklerden gelen bir kararla bu kutsal platformun bir yöneticisi, otoritesi veya her ne isesi olarak uyanabilirsiniz.
      Ve işte asıl o andan itibaren başka biriymiş gibi bir üslup takınır yada gerçek yüzünüzü ortaya çıkarırsınız bu size kalmış...

Hali hazırda yakın gelecekte çıkardığı hiçbir parfümü kötü olmayan bir firmanın paylaşımına katılıp ilk “doğru” adımınızı atmanız ve bu mabede yakışır bir üye olmanız dileği ile öpüyorum hoşçakalın.
      Son Düzenleme Makedon; 20-09-20, 22:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        aylık iğneleme başarıyla tamamlandı 😅 yazılarınızı kitapçık halinde basın bence. haklı/haksız mevzusundan bağımsız olarak gerçekten emek verilmiş edebî metinler. adı "a'dan z'ye iyi bir parfüm üyesi olma(ma)nın ipuçları" olabilir.

Muscent'i hiç duymadım; ama eğer bir "açık parfüm satış mağazası"ysa şâyet; bu mağazalarla ilgili benim yöntemim şu: Senede bir kere belki, D&P benzeri yerlere uğrarım ve her zaman kağıda Hermes'in "TdH"sini bir sıktırırım; böylelikle 2006'dan beri kendilerini ne kadar geliştirebildiklerini saptamaya çalışırım. Genelde hiç gelişmediklerini fark ederim..

Yorum

Ben denemek için elimde olan parfümlerin 5 ml olanlarından almıştım bakalım ne kadar benzetebilmişler diye.Bir kaç tane de hiç koklamadığım kokulardan edindim.Ama maalesef halihazırda elimde olan kokularla benzerlik yakalayamadım.
        Fiyat olarak niş olanlar belki uygun görünebilir ama designer olanlar hemen hemen forumda dekat olarak satılan fiyatlarla eşdeğer.Yani maceraya gerek yok,bilmediğiniz kokuları forumda dekant olarak satan arkadaşlardan temin edebilirsiniz,sonrasında beğendiğinizi belki şişeli alırsınız o size kalmış

Yorum

Bende iyi bildiğim Chanel bleu edp yi deneyip karşılaştırdım bence kötü değil.benzerlik iyi seviyede idi.
          Bilmediğim ve heryerde çokça övülen Delina exclusif i denemek için aldım. Kalıcılık ve yayılım gerçekten üst seviyede idi ama gül notasi favori notam olmasına rağmen sevebildigim ve kullanabilecegim bir parfüm değilmiş diye düşündüm. orjinali farklıdır mutlaka ama az çok koku temasini anladım. Sevdiğim gül formatı daha farklı

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Parfüm Satış Mağazası Sanmıştım Bende.Baktım Açık Parfümmüş.Açık Parfüm Sadece Hayatımda Birkere Kullandım Oda Lisedeykendi Heralde.Onları Üstüne Boca Edip Bide Güneşe Çıkıyorlar.Kimseyi Açık Parfüm Kullanıyor Diye Yadırgamam,Ama Şahsen Bütcem Düşük Olsa Giderim Ucuza 50 100 Tl Ye Gratis Veya Watsonsdan Orjinal Parfüm Alırım Daha İyi.Icerdiği Bileşenler Kalıcı Olsun Diye İçine Bastıkları Alkol Ben Bedava Verseler Kullanmam.

Yorum

Açık parfüm arkadaşın anlattığı şekilde bende tavsiye edemiyorum ne yazık ki...

Yorum

hepsi aynı bu açıkların Lelas hariç. açıkçası açık parfümden uzak durulması lazım fakat son çare lelas olabilir. kapalı jelatinli satıyorlar ve koku olarak orijinalin hissinini tam veremese de yakın bir şeyler yaşatıyor muscent veya dp gibi yerlerin aksine. yine de tavsiyem orijinal olur uzak durunuz muscentten.

satıcı ismi istemişsin hemen vereyim

Bayer kozmetik
                Aydın parfümeri
                Mavi kozmetik
                Big pafum
                perfume point
                my kozmetik
                uzay exclusive(en pahalısı)
                cosmoland,cosmopera

bunlar bandrollü orijinal ürünler satanlar.

Son Düzenleme daredevil; 23-03-21, 09:28. Tarafından yapıldı.

Yorum

Meraktan denedim... Begenmedim...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

aventus için olan özel serisi çıkarmış, normal fiyatlandırmalarının iki katında. fiyatı yüksek olduğu için beklentim oldu ondan aldım denedim. güzel bir aventus klonu olarak düşünülebilir şuan armaf club de nuite intense performansı zayıf olması sebebiyle para verileceğine bunu bir alternatif olarak düşünebilir. bayağı benziyor, aventusdan daha meyvemsi daha az dumansı. aventusu düzenli kullananlar, iyi tanıyanlar farkı daha net anlar.

Yorum

Şimdilerde orijinal parfüm satışına da başlamış sanırım. Daha doğrusu jelatinli sıfır değil de, üretim yapabilmek için bi kaç ml alıp bırakma sanırım. VİNTAGE VE SERİ SONU ORJİNAL PARFÜMLER bölümü altında fiyatları iyi olarak gördüm.

Yorum

• peergynt
                        peergynt Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        evet gercekten fiyatlar fena degil, acilip bir kac ml alinmis olmasi da cok problem degil eger gercekten orjinal parfumlerse.

elimdeki 5 cok sevdigim parfumun en kucuk boylarindan aldim, bir yerde o kadar ovulmustu ki, ozellikle turkiye'de bulmanin zor olacagi veya cok pahali olan parfumleri gunluk kullanma fikri dogru olamayacak kadar iyi gelmisti. dogru olamazmis nitekim.
                      cunkukokunun genel tonunu az biraz yakaliyor olsa da, hic biri kullanilabilir duzeyde degildi bana gore. ama cok guzel oda kokusu oldu bazilari. bazilari ise agirligindan dolayi oda kokusu bile olamadi.
                      eau des merveilles, creed royal oud, xerjoff lira, byredo bal d'afrique ve hatirlayamadigim baska bir parfum daha secmistim elimde olup birebir degerlendirabilmek icin.

Yorum

İşleniyor...
                      X