Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Essen Kozmetik

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Essen Kozmetik

Instagram'da denk geldim, genellikle tester ürünler ama normal ürünler de var. Fiziki mağazaları da varmış sanırım adres yer alıyor. Parfüm forumlarından ya da videolarından bildiğim birkaç ismin de sayfayı beğenisi ya da sayfada yorumlarını gördüm. Herhangi bir tecrübesi olan varsa firmayla ilgili güvenilirlik konusunda sorup emin olmak istedim. Daha önce alışveriş yapan oldu mu buradan?

Hiç duymamıştım. Dediginiz gibi daha önce alışveriş yapan varsa öğrenmek isterim ben de.

Yorum

Ben de ilk defa duydum burayı ama paylaşımlarını görünce resmen ağzımın suyu aktı Kemal Sunal'ın bir filmi vardı ismini hatırlayamadım dükkanın camından piliç çevirmeye ekmek banıyordu aynı öyle oldum

Yorum

Ben yapmadım ama yapanlar memnun, güveniyorlar. Arkadaşlardan da adını duydum.

Yorum

Benim alışverişim oldu sorun yaşamadım.

Yorum

Eski adı Baysen kozmetikti daha sonra başkası aynı isimle sahte satmaya başladı. Daha sonra bu isimle devam edildi. Aşırı derece tester ürün var ellerinde.Ben şahsen güvenip almam ve kimseyede öneride bulunmam.
            Son Düzenleme Marmaris büfe; 13-05-20, 19:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

Eskiden baysendi evet niye değişti bilemiyorum, benim hiç alışverişim olmadı adını da youtuber burak sönmezden duymuştum o güvenilir oldugunu söylüyor bir kaç güvendiğim insan daha güvenilir oldugunu söyledi güvenilirlik olarak öyledir itirazım yok tanımadığım için, ama çok tester var arkadaş aşırı tester var hatta ürün yok tester var öyle olunca benim hiç alışverişim olmadan kalır bende Engin hocam gibi tavsiye etmem ama aleyhinde de konusmam. Zaten biz almasak da splitte dekantta bir yerde kullanıyoruzdur hocam güvenilir bir yerse

Yorum

• ntmm22
                ntmm22 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben onu bilmiyordum Engin hocam, güvenilir yerlerden çıkardıgını, bir gidip görüşmek lazım görmek lazım merak ediyorum açıkcası göz göre göre sahte mi satıyor acaba diye naxosu falan koklasak sahte mi değil mi anlarız herhalde

• Marmaris büfe
                Marmaris büfe Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Taha hocam, öyle aleni sahte kimse satmıyor ama ne hikmetse aralara karışıyor. Firma ismi verip, hiç alışverişim olmadığı dükkanı yermek istemem ama bu forum da bizim bilgilendirmek lazım takipçiler bile fake 49 bin kişi takip edip Naxos’u 40 kişi beğenmez.😊

• husuluk
                husuluk Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Sizden rica etsem Burak Sönmez’in onerdigi satis sayfalarinin isimlerini paylasabilir misiniz? Kendisine instagramdan sordum ama donus alamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Ben de anlayamadım sormak istedim. Aynı anda 5 tane Xerjoff Naxos tester, Baccarat Rouge 540 tester nasıl yani demeden geçemiyorum.

Sayıyı abartı algılayan olursa diye link: https://www.instagram.com/p/B6fOLMFH64f/ https://www.instagram.com/p/B8OmiVsHQIm/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ntmm22 View Post
              Eskiden baysendi evet niye değişti bilemiyorum, benim hiç alışverişim olmadı adını da youtuber burak sönmezden duymuştum o güvenilir oldugunu söylüyor bir kaç güvendiğim insan daha güvenilir oldugunu söyledi güvenilirlik olarak öyledir itirazım yok tanımadığım için, ama çok tester var arkadaş aşırı tester var hatta ürün yok tester var öyle olunca benim hiç alışverişim olmadan kalır bende Engin hocam gibi tavsiye etmem ama aleyhinde de konusmam. Zaten biz almasak da splitte dekantta bir yerde kullanıyoruzdur hocam güvenilir bir yerse
              Bana direkt olarak kendisi split yapanların çoğu benden alıyor demişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Olabilir evet. Satış sitelerinden birinde Dekant yapan bi kullanıcıdan New York intense almıştım. O da essen den aldım demişti.

Yahu bu kadar tester hiçbir mağazada yok . Orjinal olma ihtimali yok denecek kadar düşük, bu işte amerikan pazarı vs. satış yapan aralarda orjinal da ürünler koyan dükkanlara benziyor.. Belki bütçesi olmayan genç arkadaşlar okur da faydalı olur diye yazayım.

Çook önceden üni yıllarımın başında, bu hobiye başladığımda buna benzer yerin birinden iki parfüm almıştım, aylar sonrasında sahte olduklarını anladım ve hayalkırıklığına uğradım (parfüm yorumu okuyup elimdeki dior homme-dhi ile karşılaştırma yapıyorum ama elimdeki sıvı çöpmüş meğersem) o günden sonradır böyle yerlere itibar etmem.. 50-100 lira kar edicem diye, orjinallikten uzak, kopya ve sağlıksız bir ürünü kullanmaya veya bu riske bile değmez, bildiğiniz yerden alınız. Daha pahalıya geliyor bunun tecrübesi..

Daha ucuza çöp almak yerine, içiniz rahat olur, kafanız rahat olur.. Biraz geç alırsınız ikinci parfümü ama garanti alırsınız.
              Son Düzenleme denondj; 14-05-20, 13:38. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cctaymaz View Post

Bana direkt olarak kendisi split yapanların çoğu benden alıyor demişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
                E o zaman desenize bol bol split yapanlardan sorunun asıl cevabını beklememiz gerekecek!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: puredistance View Post

E o zaman desenize bol bol split yapanlardan sorunun asıl cevabını beklememiz gerekecek!
                  Ne açıklamaları gerek mesela?

Yorum

Arkadaşlar essen messen bilmem de.. Bu iş niş parfümlere de sıçradıysa hapı yuttuk demektir. Çoğunuz bilmeyebilirsiniz belki ama 6 7 sene önce de inanılmaz sahte designer parfüm vardı piyasada ve forumlarda. Ben sahte ile gerçek parfümün ne olduğunu forumlarda öğrenmiştim o zamanlar. Tecrübelerim bana bu işte bir koku olduğunu gösteriyor. Keza denondj Hemşomun da dediği gibi astarı yüzünden pahalıdır bu işlerin...
                    Son Düzenleme cantona8; 14-05-20, 18:37. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bu başlıkta bahsedilen firma mı?

• mizansen035
                      mizansen035 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Yok değil. Demişsin ya nichelerin bile sahtesi yapılmaya başladıysa diye. Ona dedim. Çok denk geldim

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Him. Anladim hocam.

Designerlardan çok şu sıralar piyasada sürüsüyle, popüler nişlerin replikaları mevcut. Çoğunluğu da beymende satılan markalar. Şişeler, batch kodları birebir. Parfüm tecrübesi olmayan da aradaki koku farklılığını ayırt edemiyor. Ortalama 400-750 lira fiyat bandında satılıyor. Çoğunluğu orta doğu pazarından geliyor. Bu replikalar bazen orjinalinden daha yoğun ve kalıcı oluyor. Bizim insanımızın parfümdeki orjinallik anlayışı kalıcılık olunca da haliyle inanılıyor ve çok tercih ediliyor. Bu sahte niş parfüm meselesini replika saat mevzusuna benzetiyorum ben. 5bin 10bin dolarlık saatlerin bin liraya A+++ kalite replika diye satılmaları gibi.
                    Yalnız essen kozmetik için birşey diyemeyeceğim

Yorum

https://www.instagram.com/explore/lo...kozmetik?hl=tr

Biraz detaylı baktım da, sahte gibi görünen bir çok ürün var. Naxoslar, amouagelar, pradalar neler neler varmış, bana oldukça şüpheli geldiler.. İki örnek buldum şöyle. Benim içime sinmedi ürünleri.

Alttaki parfümün fontu kabarıklığı oldukça ilginç görünüyor.

Click image for larger version  Name:	2020_05_14_21_18_38_Essen_kozmetik_Instagram_da_Fotoğraflar_ve_Videolar.jpg Views:	0 Size:	123.2 KB ID:	165826

Şu amouagein model yazan kısmını da böyle siyahlı ilk defa görüyorum, fontu falan

Click image for larger version  Name:	2020_05_14_21_21_55_Essen_kozmetik_Instagram_da_Fotoğraflar_ve_Videolar.jpg Views:	0 Size:	163.6 KB ID:	165827
                      Son Düzenleme denondj; 15-05-20, 18:22. Tarafından yapıldı.

Yorum

• mizansen035
                        mizansen035 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Hatta forumda tartışılmış. Kısa ama öz http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...4-sinan-kaptan

• ntmm22
                        ntmm22 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Hocam bir çok kişiden aynı şeyi duydum sinan kaptan için parfüm magazası olan arkadaşlar bile güvenilirdir diyor ama magazası neden yok adamın mesela, benim hiç münasebetim olmadı açıkcası kendisiyle ama bir arkadaşım 3 tanee parfüm için defalarca kere uğraştı adam bir garip gelmişti arkadaş elindeki ürünlerin fotografını istedi göndermedi kargo yap dedi elden veririm dedi,sen istediğini söyle ben bende olup olmadıgını söyleyim falan demişti, hal böyle oluncada bu adam komisyoncumu diyorsun, biryerlerden alıp onları mı satıyor acaba diye benim kafamda öyle bir yer edindi acıkcası. Elinde ne var nerden alır nasıl tedarik eder ürün orjinalse bile çalıntı mıdır değil midir yani bilemiyorum çok soru işareti var o arkadaşla da bir tanışşmam gerekecek bu ikisini de listeye aldım

• mizansen035
                        mizansen035 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Ben fotoğraf istediğimde gönderdi hep valla. Hatta geçen hafta grey vetiver sordum. Hemen foto atıp yolladı. Kutusu yok bir de kapağı kırıldı o sebepten fiyatı kırarım dedi. Yanlış hatırlamıyorsam ilk tanıdığım zamanlar sormuştum nerden buluyorsunuz diye yurt dışı mağazaları ve buradaki çeşitli yerlerden demişti. Ama şuna kesinlikle eminim kendisinde asla sahte ürün olmaz. Essen için net bir şey diyemem ama Sinan kaptan için kalıp basabilirim
                    İşleniyor...
                    X