Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

İzmirde Nereden Parfum Alinir.

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• İzmirde Nereden Parfum Alinir.

Merhaba, İzmirde Sevil, Beymen gibi bilinen yerler haric hem nispeten uygun fiyatla satan hemde cogu markayi bulabilecegim bir yer var.

Tahminimce matrai hocam öyle bir yer varsa biliyordur. Bende 1 yılın 6 ayını İzmir de geçiriyorum ama öyle bir yer daha görmedim

Yorum

İzmir'de bu konuda büyük bir eksiklik var gerçekten. Niche parfümlere ulaşmak bile çok zor.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Balçova Agora'da niş segment parfümler olduğunu hatırlıyorum. Ama fiyatının uygunluğu tartışılır.

Yorum

Peki Izmirde olanlar nasil temin ediyor. Gecenlerde n11 den alayim dedim Dibibu denen firma yamuk yapinca artik n11 den almakta dusundurmuyor degil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemm
            Peki Izmirde olanlar nasil temin ediyor. Gecenlerde n11 den alayim dedim Dibibu denen firma yamuk yapinca artik n11 den almakta dusundurmuyor degil.
            Ne gibi bir problem yaşadınız?

Yorum

Dibibu dan geçmiş tarihe birkaç alışverişim oldu hiç sorun yaşamadım.. ne gibi sorun oldu sizde?

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İzmirde en uygun ve en güvenilir Altuğ hocamdır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MertCanTekeler View Post
                  Ne gibi bir problem yaşadınız?

Epeydir aklimda CDG Wonderwood almak vardi. Hazir sevgililer gunu yaklasiyorken indirimleri yakalayip birtane alayim dedim. Malum Izmirde bulamayacagimdan, n11, hepsiburada gibi sitelere baktim. N11 den parfum disi bircok alisverisim oldu problemsiz halletmistim. Hem bu forumdaki yorumlardan hemde n11 puanlarindan uzay ex., bayer koz., dibibu gibi siteleri alisverise uygun buldum. CDG nin Wonderwood unu 375 tl ye dibibu da buldum. Firmaya n11 uzerinden batch kodunu sordum, gonderdiler, parfum 09.2017 uretimliydi. Siparisi verdim, normal suresinden 1 gun sonra kargoya verdiler, sorun degil kendime aldigim icin gecte gelse onemli degil. Kargo geldi, bana wonderoud gondermisler. Magazaya parfumu yanlis gonderdiklerini bildirdim ve degisim istedim, geri gonderin dediler. Degisim talebim onaylanincada kargoya verdim. Urun ellerine ulastiktan sonra stok kalmadi diye mail aldim. Sonrasinda N11 uzerinden 2 secenek cikti para iadesi ve ilk urunun tekrar gonderimi. Bende madem oyle wonderoud alayim dedim. Ancak firma wonderoud u da gondermedi, defalarca n11 uzerinden sikayet kaydi actirdim firma ciddiye almadi. En sonunda kargoya verilmedigi icin sistem otomatik para iadesi yapti. Bu surec toplamda 15 gun surdu. Gonderdikleri batch kodda wonderoud a aitti. Ayrica baska bir arkadasima da bu surecte magazaya soru sordurdum, arkadasima da yanlis batch kodunu gonderip urun ellerinde varmis gibi davrandilar, oysa ayni urun bana stokta yok deniyor. En sonunda benim sikayetimle urunun satisi kapandi, sonrasinda da wonderoud u 499 tl gibi fiyattan satisa cikardilar. Tahminimce 375 tl satistan pisman oldular, zaten ben aldiktan sonra, 1-2 gun icinde fiyati 450 ye cikarmislardi hemde daha 14 subati bile gecmeden bu guncelleme yapildi, normalde indirim yapiyorsan ozel gunler bitince eski fiyata donersin. Bu surecte n11 le muhattap oldum, firmayi hic aramadim, istesem sahibine dahi ulasirdim ama firmanin pesinde ben mi kosmaliyim yoksa onlarmi hatalarini duzeltmek icin beni aramalilar. Zaten gerekli aksiyonu ben n11 uzerinden secenekleri kullanarak yaptim, firma tum secenekleri 3 is gunu+24 saati kullanarak beni oyaladi. Diger magazalarin indirimlerinden de yararlanamadim.

Kisacasi
                  -Yanlis batch kod gonderiyorlar
                  -Ellerinde olmayan urunu satiyorlar
                  -Degisim talebime once tamam diyip sonra stok yok dediler
                  - ilk gonderdikleri wonderoud u da gondermediler
                  - bu surecte ne bi ozur nede telafi girisimleri oldu. Firmadan durumu duzeltecek tek bir girisim dahi olmadi aksine daha cok yanilttilar. Bana stok yok denseydi wonderoud u gondermeyip kullanirdim.

Sonuc olarak cok ciddiyetsiz bir firma imaji olustu. Orjinalmi yoksa sahtemi gonderiyorlar bilmiyorum ama sorun yasandiginda cozume ulasmanin cok zor olacagini dusundugum bir firma. Bir daha alisverisi kesinlikle dusunmuyorum.
                  Son Düzenleme cemm; 28-02-19, 19:43. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufuk.mercan View Post
                    İzmirde en uygun ve en güvenilir Altuğ hocamdır
                    Altug beyden daha once dekant aldim. Siseli urunleride satiyor mu, ilaninda hic gormedim. Yakin zamanda dekant alacam alirken sorarim olmadi.

Yorum

Epeydir aklimda CDG Wonderwood almak vardi. Hazir sevgililer gunu yaklasiyorken indirimleri yakalayip birtane alayim dedim. Malum Izmirde bulamayacagimdan, n11, hepsiburada gibi sitelere baktim. N11 den parfum disi bircok alisverisim oldu problemsiz halletmistim. Hem bu forumdaki yorumlardan hemde n11 puanlarindan uzay ex., bayer koz., dibibu gibi siteleri alisverise uygun buldum. CDG nin Wonderwood unu 375 tl ye dibibu da buldum. Firmaya n11 uzerinden batch kodunu sordum, gonderdiler, parfum 09.2017 uretimliydi. Siparisi verdim, normal suresinden 1 gun sonra kargoya verdiler, sorun degil kendime aldigim icin gecte gelse onemli degil. Kargo geldi, bana wonderoud gondermisler. Magazaya parfumu yanlis gonderdiklerini bildirdim ve degisim istedim, geri gonderin dediler. Degisim talebim onaylanincada kargoya verdim. Urun ellerine ulastiktan sonra stok kalmadi diye mail aldim. Sonrasinda N11 uzerinden 2 secenek cikti para iadesi ve ilk urunun tekrar gonderimi. Bende madem oyle wonderoud alayim dedim. Ancak firma wonderoud u da gondermedi, defalarca n11 uzerinden sikayet kaydi actirdim firma ciddiye almadi. En sonunda kargoya verilmedigi icin sistem otomatik para iadesi yapti. Bu surec toplamda 15 gun surdu. Gonderdikleri batch kodda wonderoud a aitti. Ayrica baska bir arkadasima da bu surecte magazaya soru sordurdum, arkadasima da yanlis batch kodunu gonderip urun ellerinde varmis gibi davrandilar, oysa ayni urun bana stokta yok deniyor. En sonunda benim sikayetimle urunun satisi kapandi, sonrasinda da wonderoud u 499 tl gibi fiyattan satisa cikardilar. Tahminimce 375 tl satistan pisman oldular, zaten ben aldiktan sonra, 1-2 gun icinde fiyati 450 ye cikarmislardi hemde daha 14 subati bile gecmeden bu guncelleme yapildi, normalde indirim yapiyorsan ozel gunler bitince eski fiyata donersin. Bu surecte n11 le muhattap oldum, firmayi hic aramadim, istesem sahibine dahi ulasirdim ama firmanin pesinde ben mi kosmaliyim yoksa onlarmi hatalarini duzeltmek icin beni aramalilar. Zaten gerekli aksiyonu ben n11 uzerinden secenekleri kullanarak yaptim, firma tum secenekleri 3 is gunu+24 saati kullanarak beni oyaladi. Diger magazalarin indirimlerinden de yararlanamadim.

Kisacasi
                      -Yanlis batch kod gonderiyorlar
                      -Ellerinde olmayan urunu satiyorlar
                      -Degisim talebime once tamam diyip sonra stok yok dediler
                      - ilk gonderdikleri wonderoud u da gondermediler
                      - bu surecte ne bi ozur nede telafi girisimleri oldu. Firmadan durumu duzeltecek tek bir girisim dahi olmadi aksine daha cok yanilttilar. Bana stok yok denseydi wonderoud u gondermeyip kullanirdim.

Sonuc olarak cok ciddiyetsiz bir firma imaji olustu. Orjinalmi yoksa sahtemi gonderiyorlar bilmiyorum ama sorun yasandiginda cozume ulasmanin cok zor olacagini dusundugum bir firma. Bir daha alisverisi kesinlikle dusunmuyorum.
                      Epey ciddi bir problem yaşamışsınız. Bu durumda satıcıdan uzak durmak gerek. Kaleminize sağlık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MertCanTekeler View Post
                        Epey ciddi bir problem yaşamışsınız. Bu durumda satıcıdan uzak durmak gerek. Kaleminize sağlık

N11 den donus bekliyorum, malesef alisveris sonuclanmadigindan ve para iadesi aldigimdan magaza hakkinda yorumda yapamiyorum. Yani benzer sorunlar yasayan varsa ve iade edip paralarini geri aldilarsa malesef yorumda yapilamiyor. Dolayisiyla olumsuz alisverisler gorulmuyor. Bu konuda n11 de kizginim. Bana donuslerine gore n11 den de hesabimi sildirebilirim. Zaten tc no paylasimi yapmasindan dolayi n11 den uzaklasanlarin sayisi artiyor.

wonderwood u alacagim 2 magaza var birisi bayer kozmetik digeri yukko, uzayda fiyat 200 tl fazla malesef. Bayerle alisveris yapanlar memnun mu acaba.

Yorum

N11 den donus bekliyorum, malesef alisveris sonuclanmadigindan ve para iadesi aldigimdan magaza hakkinda yorumda yapamiyorum. Yani benzer sorunlar yasayan varsa ve iade edip paralarini geri aldilarsa malesef yorumda yapilamiyor. Dolayisiyla olumsuz alisverisler gorulmuyor. Bu konuda n11 de kizginim. Bana donuslerine gore n11 den de hesabimi sildirebilirim. Zaten tc no paylasimi yapmasindan dolayi n11 den uzaklasanlarin sayisi artiyor.

wonderwood u alacagim 2 magaza var birisi bayer kozmetik digeri yukko, uzayda fiyat 200 tl fazla malesef. Bayerle alisveris yapanlar memnun mu acaba.
                          Bayer bildiğim kadarıyla güvenilir bir mağaza. Keza yukko da öyle. Ancak ikisi arasında tercihim bayer kozmetik olurdu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemm View Post

Altug beyden daha once dekant aldim. Siseli urunleride satiyor mu, ilaninda hic gormedim. Yakin zamanda dekant alacam alirken sorarim olmadi.
                            Tabiki parfüm mağazası gibi bir satışı yok, zaman zaman az kalmış şişelerin satışını yapıyor sadece, dediğiniz gibi bir mağaza bulunmadığından en çok niche Altuğ beyden ulaşılabilir yani onu demek istedim

Yorum

İzmir'de Sevil, Sephora ve YKM-Boyner dışında alışveriş yapılabilecek pek bir yer yok. Beymen ve Brandroom parfüm getirmiyor. İstinye Park açılınca gelecek diyorlar (İzmir'de "İstinye" Park da garip ya neyse..). Birkaç ay için Dilay Parfümeri vardı, Serge Lutens, L'Artisan VC&A ve Boucheron'un özel serilerini deneme şansım olmuştu. Ne yazık ki kapandı. Forum Bornova'daki Sephora'da The Different Company, Martin Margiela (YKM de getirmeye başladı) ve hatırlayamadığım 1-2 niş marka daha var. En çok çeşit Tom Ford'a YKM-Boyner'de rastlıyorum.

Designer parfüm için Karşıyaka Yücel Parfümeri'ye göz atabilirsiniz, çeşit az ama fiyatlar iyi. Hobi'lerde de uygun şeyler olabiliyor. Rossmann'a Watsons'a filan da bakıyorum bir umut.

Bir de Sevil'de (Alsancak veya Pier) Wonderwood görmüştüm sanki, hafızam yanıltmıyorsa.

Geri kalan herşey için güvenilir görünen satıcılardan kör alış yapıyorum maalesef. Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol, Lidyana ve Çiçeksepeti'nden alışverişlerim oldu. Parfüm içime sinmediyse iade ettim ve sorun yaşamadım. Satıcıların gerçek dükkanı ve telefonları olup olmadığını kontrol ediyorum. Gerekmediği halde TC no istediği için N11'e hiç üye olmamıştım. Paylaşım da yapıyor demişsiniz, iyi ki hiç girmemişim.
                              Son Düzenleme Rayiha; 03-03-19, 17:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Myrkur
                                Myrkur Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Rayiha merhabalar. Yücel Parfümeri tester satışı da yapıyormuş sanırım. Oradan hiç bu tarz alışverişiniz oldu mu? Güvenilir mi? Kendim İzmir'de yaşamıyorum ama bir arkadaşıma parfüm aldırtacaktım. Arkadaşım da pek parfümden anlayan birisi değil. Araştırırken sizin mesajınız karşıma geldi.

• Rayiha
                                Rayiha Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Myrkur, Yücel Parfümeri'de yerli ve yabancı orijinal olduğunu düşündüğüm parfümlerin yanı sıra, orijinallere benzer isim veya şişelerde ( VIP 232 mesela, Herrera 212 VIP'e atıf yapan ama oymuş gibi davranmayan) kopyalar ve çok sayıda beyaz kutulu tester'lar da var. Tester her koşulda uzak durduğum ve sahtekarlığa açık bir konu, o nedenle orijinal olup olmadıkları konusunda fikir yürütmem mümkün değil.

• Myrkur
                                Myrkur Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                @Rahiya anladım çok teşekkür ederim.
                            İşleniyor...
                            X