Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Küçük hindistan cevizi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Küçük hindistan cevizi

Muskat ya da hint cevizi olarak da adlandırılan halk arasında bebe cevizi olarak bilinen portakal ağacına benzeyen tropik bir ağaçtır. Küçük hindistan cevizi dense de, hindistan cevizi ile bir ilgisi yoktur. 2-3 cm uzunlukta, cevize benzer tohumları baharat olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu tohumlar sabit yağ ve uçucu yağ içerir.

Black Cashmere Donna Karan, Opera Sospiro çok güzel küçük hindistan cevizi notalı parfümler. Özelikle soğuk kış günleri için...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sofya View Post
      Black Cashmere Donna Karan, Opera Sospiro çok güzel küçük hindistan cevizi notalı parfümler. Özelikle soğuk kış günleri için...
      Bu kokulara ilaveten, su anda cok ucuz rakamlara bulunabilen CK Secret Obsession'u da begenirim muscat kullanımında.

Yorum

Sanırım Dior Fahrenheit EDT'ye meşhur petrol ürünü hissiyatı veren notalardan biri de bu.

Yorum

Givenchy Organza ve Molinard Habanita beğendiğim muskatlı parfümler. Muskatın kokusunu çok severim ancak baharat olarak evdekilere bir türlü beğendiremediğimden pek kullanamıyorum.

Yorum

• Asaid
            Asaid Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            özellikle sütlü tarifler içinde çok yakıştırıyorum ben. en çok da fırında kremalı patatese karabiberle birlikte çok iyi uyum sağlıyor.

• Rayiha
            Rayiha Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Sütlü tatlılarda ve mayalı hamurda kullanmıştım, sizin tarifinizi de deneyeceğim mutlaka
        İşleniyor...
        X