Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Karanfil çiçeği

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Karanfil çiçeği

Hiç kokladın mı diye sorsanız cevabım hayır ama derby ve casamorati 1888 de başrolü var bu notanın. İki parfümün de tok bir havası var acaba bu notadan mı geliyor bu tokluk diye şüpheleniyorum bazen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biri Derby dedi sanırım Bence de kendisi tok bir koku ve Derby'nin maskülenliğine etkisi yadsınamaz bir gerçek

Yorum

Genellikle vintage parfümlerde çokça rastlıyorum fakat nasıl koktuğu hakkında bir bilgim yok. Çiçek halinde koklamıştım fakat hiç kokmuyordu.

Yorum

Parfümlere sabunsu bir hissiyat da veriyor olabilir mi acaba ?

Yorum

Şimdi fragranticada okudum da karanfil nüansı ile çiçeksi baharat kokularına sahiptir diyor.

Yorum

Çok baskın olmadığı yerlerde güzel hissiyatlar yaşatacağını düşündüğüm bir nota

Yorum

Karanfil çiçeğini parfümlerde sevmeyen çokmuş, belki de eski moda bulunuyor. Günümüz parfümlerinde çok az kullanılmasına karşın klasik parfümlerde yardımcı nota olarak göze çarpar. Karanfili en net hissettiğim ve sevdiğim parfümse yine bir klasik, Nina Ricci L'Air du Temps.

Yorum

Vintage parfümlerde sıkça kullanılan çiçek notası ben sevmem. Zar zor az buçuk alışabildiğim cristobal Balenciaga var üretimi duran ama hala daha onu kendime sıkmam. (sandal ağacı da yoğun ve vanilyalı) Koklaya koklaya alıştım ama hala babanne stili buluyorum. Jo malonedan peony ve blush suede kokusunda hissediliyor ama ben elma, süet şakayık(az) da kokuda aldığımdan burada beni rahatsız etmiyor. 80/90ların çoğu kadın kokusunda bulunur. Bir de kediler yapraklarını yemeyi seviyor. annemle bir eve hediye götürmüştük daracık sehpaya atlayıp kedi çiçeği yiyordu

Yorum

İşleniyor...
                X