Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Fesleğen - basil & holy basil

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Fesleğen - basil & holy basil

Son Düzenleme Mutlu korkmaz; 07-02-17, 20:14. Tarafından yapıldı.

Familya olarak yanlış hatırlamıyorsam nanegillerden geçiyor. Itırlı bitkiler sınıfında. parfümlerde kullanım alanı keskin kokusundan dolayı sınırlı ama kullanıldığı parfümlerde özellikle açılışına bir enerjiklik katar. Sportif ve yazlık kokularda ferahlık etkisi yaratır

Yorum

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Son Düzenleme Mutlu korkmaz; 07-02-17, 20:15. Tarafından yapıldı.

Bahar ve yazlıkların vazgeçilmezi. Oh efil efil...

Yorum

Son Düzenleme Mutlu korkmaz; 07-02-17, 20:16. Tarafından yapıldı.

Yorum

Favorim kenzo woody deki fesleğen kullanımı. Çoook ferah 😍

Yorum

Benim de aklımda nane kullanımı Jil Sander - Man'den kaldı,oldukça ferah hissettiriyordu.

Yorum

Jacques Fath - Green Water ve Faconnable Man'deki naneyi hiç bir parfümde koklamadım. Bildiğin mentol gibi kokuyor.

Yorum

Kına çiçeği ve fesleğen ile ilgili cennetteki güzel kokulardan olduğuna dair rivayetler mevcut.

Yorum

Eau Sauvage'da (1966) en fazla hissedilen notalardan birinin fesleğen olduğunu söylüyorlar. Bu doğru mudur?

Güncel Eau Sauvage'da fesleğen kokusunu alan var mı?

Yorum

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ben belirgin bir fesleğen kokusu hatırlamıyorum. Daha çok bergamot, yosun ve vetiver alıyorum sanırım, başta ferah, daha sonra buruk ve odunsu. Bu arada Eau Sauvage'ın reklam yüzüymüşsünüz, yeni farkettim (:
                  Son Düzenleme Rayiha; 22-05-20, 18:36. Tarafından yapıldı.

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  2017 Parfum'unda çok farklı, özgün bir yeşil hava alıyorum. Bir yandan da eski orijinal Eau Sauvage ile koku olarak çok az da olsa bir ilişkisi var mı onu anlamaya çalışıyorum. Anlaşılan kendisiyle daha fazla vakit geçirmem gerekiyor...

Bu arada sorma Rayiha, yıl 2020 halen reklam yüzü. "80 yaşında billboard’larda 28 yaşındaki halinizi görmek olağanüstü" demişti Delon. Ama yakışmıyor da değil...

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Eleştiri de almışlar, "yıl oldu ikibinkaç, halâ mı Delon" diye, ama parfümün çıktığı yıllardaki fotoğraflarının kullanılması fikrini sevdim ben. Fotoğrafların şişedeki gibi çapraz çizgilerle taranması da hoşuma giden bir detay... Parfüm veya fotoğraf, güzelse yıl kaç olursa olsun hala güzel ve yakışıyor Aryan .

*Dior'un bu yaklaşımı makale konusu bile olmuş: https://www.ingentaconnect.com/conte...5?crawler=true
                  Son Düzenleme Rayiha; 22-05-20, 18:49. Tarafından yapıldı.

Zoologist t rex de efsane bir kullanımı var fesleğenin. Hatta resmen okaliptus tadında.

Yorum

• Abbathdoom
                  Abbathdoom Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ben bu parfümde hiç “Efsane bir kullanımı” olan fesleğen hissedemedim ve emin misiniz olduğuna ? Ben pek olduğunu düşünmüyorum hocam. 🤔😄

• Asaid
                  Asaid Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  ben de hissedemedim. Drydown da güzel bir gül, sandal, Champaca rahat hissediliyor. Sonlara doğru tütsü efekti kayboluyor benim tende, kremamsı bir çiçeksilik alıyor yerini.

Pardon defne yaprağıydı 🥱 sil yorumu sil 😁

Yorum

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bak onu ben net hissettim valla. 😄

• Asaid
                  Asaid Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Defne kokusuna çok aşina degilim. Doğal defne sabunu var ben de ama asıl yağını almak lazım bir yerlerden😊

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ben çok hakimimdir o kokuya. Sağ olsun anam da eşimde kullanır hep 😄

Fesleğen denince aklıma ilk gelen parfüm Coty Chanson d'Eau. Çok ekonomik ama çok karakterli ve güzel bir parfümdü. Yakın bir arkadaşımın imza kokusuydu, yerini alabilecek bir parfüm bulamamıştık. Sadece Salvador Dali Laguna'da benzer bir hava hissetmiştim.

Aynı familyadan nanenin kullanıldığı Balenciaga Florabotanica'da fesleğen etkisi bolca hissedilir.

Yorum

Çok denk gelemediğim bir nota ama dekantı olan faconnable royalde ben bunu hissettim evdeki kuru fesleğeni de ayrıca kokladım biraz o hava var. Ayrıca florabotanikcada %0 falan fesleğen hissediyorum o çok nane karanfilli vetiverli tuhaf bir amberli ekşi burun kıran bir parfüm fesleğen kokusunu genelde severim tazesindense kurusunu tercih ederim.

Yorum

İşleniyor...
                  X