Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Vanilya

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC View Post
    Ben şahsen vanilyayı daha böyle bir kirli hayvansı yapıda seviyorum galiba başlı başına bir kokuda düşündüğümüzde bu güne kadar 2 tane vanilya temalı koku beğendim birisi MDO birisi Absolute Aphrodisiac , öyle vanilya sever biri de değilim bakıldığında ama farklı kullanımları seviyorum Absolutenin başındaki kirlilik beni benden alıyor ..
    Evet Batuhan bey sanırım Muskrat, Civet, amber, misk ten bahsediyorsunuz evet bu notalar tek başına bir şey ifade etmiyor (doğal) fakat kombinasyonda bir hayli güzel sonuçlar verebilir eğer sadece doğal taban notalarından vanilya benzoin, Peru balsam sandalwood ile bir hayli güzel bir kombine oluyor tecrübe sabittir... Ayrıca yorumlar için teşekkür ederim

Yorum

Vanilya deyince aklıma Mona di Orio Vanille geliyor. Ama eskisi kadar sevemiyorum artık.

Yorum

Ben de cogunluga katiliyorum.

Mona ve Eau duelle kullandigim en iyi vanilya parfumleri

Yorum

En sevdiğim vanilya kullanımları;

Vintage Dior Addict (2002)
          Tobacco Vanille (İlk Sürüm)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mutlu korkmaz View Post

Evet Batuhan bey sanırım Muskrat, Civet, amber, misk ten bahsediyorsunuz evet bu notalar tek başına bir şey ifade etmiyor (doğal) fakat kombinasyonda bir hayli güzel sonuçlar verebilir eğer sadece doğal taban notalarından vanilya benzoin, Peru balsam sandalwood ile bir hayli güzel bir kombine oluyor tecrübe sabittir... Ayrıca yorumlar için teşekkür ederim
            Ne demek hocam .

Yorum

Genellikle mesafeli olduğum bir nota sevmiyorum diyemem. Memoirs of a Trespasser ve SDV vanilya ağırlıklı beğendiğim kullandığım parfümler. Monayı da ilginç bulmuştum ama kullanarak şans vermedim açıkçası. Eau duelleyi buradaki yorumlardan kaptım listeme yazdım bakalım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LesPaul View Post
                Genellikle mesafeli olduğum bir nota sevmiyorum diyemem. Memoirs of a Trespasser ve SDV vanilya ağırlıklı beğendiğim kullandığım parfümler. Monayı da ilginç bulmuştum ama kullanarak şans vermedim açıkçası. Eau duelleyi buradaki yorumlardan kaptım listeme yazdım bakalım
                Doğru ellerde ve uygun bir combine ve dozaj vanilyayı enfes yapmaması için hiç bir sebeb yok... Göz ardı edilemez bir nota kesinlikle

Yorum

• LesPaul
                  LesPaul Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Aynen her daim revaçta bir hammadde sonuçta, pazar kaygısının dışına çıkıp farklı yönlerini ve birlikteliklerini göstermek o ellere kalıyor.
                  Son Düzenleme LesPaul; 28-01-17, 14:13. Tarafından yapıldı.

Click image for larger version

Name:	ffffffffffff.jpg
Views:	239
Size:	74.9 KB
ID:	12440

Yorum

Vanilyayı parfümlerden ziyade tatlılarda koklamayı daha çok seviyorum

Yorum

"Ben vanilya kullanınca Creme Brulee tatlısı gibi kokuyor, Jacques Guerlain vanilya kullandığındaysa ortaya Shalimar çıkıyor." Ernest Beaux (Chanel No. 5 parfümörü)

Sihirli bi' el kendisiyle uğraşmaya başlarsa arkasına koca bi' tarih alıp yıllarca hüküm sürebiliyor. Derin mevzu bu vanilya.
                    - Stop the car...
                    - What ?!
                    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Pek vanilya temalı olmasada Xerjoff - Dolce Amalfi deki vanilya kullanımıyla Tf Tobacco Vanillede ki vanilya kullanımını çok beğeniyorum.

Yorum

Mancera - Aoud Vanille de alternatif vanilya kullanımına, severek kullanıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                          Mona di Orio vanille deki vanilya kullanımı beni benden almıştır. Benim için en iyi vanilya kullanımına sahiptir
                          Kesinlike Altuğ hocam monada vanilya efsane, heleki biraz tende bekledikten sonra mükemmel mutluluk hormonu salgılayan bir yapısı var.

Yorum

Vanilya ve tatlı yapıya sahip notalarla çok aram yoktur fakat Mona di Orio benim içinde çok ayrı bir yere sahip

Yorum

İşleniyor...
                            X