Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bal ve balmumu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bal ve balmumu

Biririne sıklıkla karıştırılan ancak verdiği hissiyat olarak birbirinden oldukça farklı iki nota.
    Benim kişisel olarak iki notayla da aram iyi. Bal notası, şekerli / gourmand olamayan, vanillic bir havada olmayan çok doğal bir tatlımsılık katıyor kokuya çogu zaman (örnegin L'Instant De Guerlain) Ama o tatlımsı havayı taşımayan ancak bal notasının ciddi şekilde baskın oldugu Soir De Lune, S.Ferragamo Golden Acacia gibi kokular da mevcut.
    Her ne kadar Fragrantica'da bahsedilmese de Lancome Poeme'in de icinde bal oldugu soylenir. Cünkü gourmand olmayan, ancak tatlımsı bir esinti yaratan havanın ancak bal gibi bir notadan kaynaklandıgını düşünüyorum.

Balmumu / beeswax ise tamamen farklı bir nota.
    Tatlımsılıkla yakından uzaktan havası yok, ancak bu notanın baskın oldugu kokular bana cok konforlu gelir. Bu notanın parfümlere, hafif sabunsu, ılık, polenlerden gelen zengin bir ama hangisi oldugu ayırt edilemeyen bir ciceksilik getiriyor.

Sizin sevdiğiniz balmumu içeren koku hangisi? ben henüz secimimi yapamadım :-)

Bal notasını ilk araplar kullanmış ve Arap yarımadan dünyaya yayılmış bende bal noktasını çok severim

Yorum

Aysu Hanım kaleminize sağlık, bal notasını sevmeye başladım.Bence bal notası parfume tatlılıktan çok karanlık(hayvansallık) bir taraf katıyor.

Xerjoff Naxos
      Serge Lutens Chergui
      S.Ferragamo Golden Acacia
      Thierry Mugler Pure Havane

Yorum

Chegui!! nasil unuttum Sefayir bey Pure Havane de ayni sekilde, feminen olmayan ama dediginiz o animalic havayi tasiyan nefis kokular.
        Bu acidan bal notasini cok seviyorum cunku cok yonlu, bazen tatlimsi, bazen animalic, bazen de acimsi..

Yorum

Nasıl unuturm birde tabiki Maison Francis kurkdjian tek alınacak kokusu Absolue Pour le Soir bu kokuyu onun yaptığından şüphelenmeye başladım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RİYAFES View Post
            Aysu Hanım kaleminize sağlık, bal notasını sevmeye başladım.Bence bal notası parfume tatlılıktan çok karanlık(hayvansallık) bir taraf katıyor.

Xerjoff Naxos
            Serge Lutens Chergui
            S.Ferragamo Golden Acacia
            Thierry Mugler Pure Havane
            Hayvansal karakter kattığı doğru tespit Sefayir hocam.

MFK - Absolue Pour le Soir buna en iyi örneklerden olabilir. Bal ve kimyon olayı bitirmiş.

Onun dışında Chanel Les Exclusifs - Beige, Pure Havane, A Men, Lady Gaga- Fame aklımda kalanlar ve hissedilir oranda bal içerenler..

Golden Acacia mı? Onu sofraya da çıkarabilirsiniz.
            - Stop the car...
            - What ?!
            - Stop the fuckin' car!

Yorum

Bois Lumiere Balmumu için en başta örnek olabilir..

Naxos heralde en iyi örneklerinden benim tatlılık oranlarımın sınırında dolaşsa da.

Ben mi? Apls'yi yeriz biz.

Yorum

Alımlı
                Prezantabl
                Lezzetli
                Sıcak

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                  Umut Kurtoğlu Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ya her gün senden yine ne bomba çıkacak diye girer olacağım foruma:dd

Ben su APLS'i hic denemedim desem😳

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                  Umut Kurtoğlu Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bizim şakamız olmaz abla. Gerekirse dikerük kafamuza. İçerük.

Akrostiş süper olmuş Camorr😂

Yorum

Back to Black , Elie Saab Le Parfum Intense çok severim mesela.

Yorum

Tatli notalardan nefret ettigim icin dogal olarak bali da sevmiyorum ama APLS' deki kullanimini takdir ediyorum.

Yorum

Üstad sofraya çıkma konusunda hiç bir parfum By Kilian Back to Black in üstüne su dökümez. Meyve tabağıda yanında eşantiyon

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post

Hayvansal karakter kattığı doğru tespit Sefayir hocam.

MFK - Absolue Pour le Soir buna en iyi örneklerden olabilir. Bal ve kimyon olayı bitirmiş.

Onun dışında Chanel Les Exclusifs - Beige, Pure Havane, A Men, Lady Gaga- Fame aklımda kalanlar ve hissedilir oranda bal içerenler..

Golden Acacia mı? Onu sofraya da çıkarabilirsiniz.

Yorum

• Lagerfeld
                        Lagerfeld Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Saygılar.

Dark Side ve APLS bal konusunda favorilerim

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                        Umut Kurtoğlu Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Nasıl gidiyor süreç abi bu iki kokuda? Benzermiş ama süreçlerde bir benzerlik var mı? Bir de performans açısından?

APLS çetesinde canlı bomba olarak çalışıyorum son birkaç yıldır

Yorum

İşleniyor...
                      X