Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ölmez Otu (Immortelle)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ölmez Otu (Immortelle)

Click image for larger version  Name:	immortelle.jpg Views:	2 Size:	11.7 KB ID:	7005

Güveotu veya Altın Otu olarak da bilinen ölmez otu benzersiz bir koku profili taşımaktadır ve parfüm dünyasında kullanılan en karakteristik ve yoğun kokulardan birisidir. 1 ton ağırlığındaki ölmez otundan yaklaşık olarak sadece 1 kg esans elde edilir, bu nedenle pahalı bir esanstır. Özellikle Niş dünyasında oldukça fazla tercih edilen bir kokudur. Benzersiz karakterinden dolayı kokuyu biraz tarif etmek zordur. Bu nedenle koku profilini tam anlamıyla anlayabilmek için içeriğinde ölmez otu barındıran ürünler kullanmak gerekmektedir. Bazı kaynaklar kokusunu tatlı ve baharatlı çemen otuna benzetmektedir. İçerisinde bariz bir şekilde ölmez otu barındıran kokular;

Histories De Parfums - 1740
    Histoires de Parfums - Tubereuse 3 Animale
    ELDO - Afternoon Of A Faun
    ELDO - Like This
    Lucas 777 Une Nuit A Doha
    Dior - Eau Noire
    Amouage - Interlude Woman
    Amouage - Beloved
    Amouage - Sunshine
    Divine - L'Etre Aimé Homme et Femme
    Annick Goutal - Sables
    Ekli Dosyalar
    Son Düzenleme promesta; 23-01-17, 17:18. Tarafından yapıldı.

Güzel açıklama

Yorum

Ağzına sağlık hocam.. çok güzel olmuş örnekler de

Anatole Lebraton bois lumiere'de de azımsanmayacak bir ölmez otu var

Yorum

HdP 1740'daki kullanimi bana yeter

Yorum

Ölmezotu benim için = HdP 1740
          Ölmez otunun hiç çekilmediği parfüm une nuit a doha dır

Yorum

Amouage Fate'de güzel bir ölmez otu. Böyle alttan çemeniyle, kimyonuyla vuruyor ancak kompozisyon zayıf. Iyi başlayıp sonunu bağlayamamış ve birçok şey havada kalmış. Fakat yine iyi aklıma geldi biraz daha yakınlaşalım bakalım.

Yorum

Sables, bana ölmezotunu derinlemesine sevdiren parfüm. Like This'deki kullanımı çok farklı. Biraz feminene yakın algılanıyor. 1740 ise efsane. Tam ayarında. Tam kararında. Bu nota öyle garip ki.. Ayarını tutturamayınca bayıyor. Az ve öz kullanmak lazım.

Yorum

Pek anlaşamazdık bununla 1740 efsanesiyle tanışana kadar..

Yorum

• cantona8
                  cantona8 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme

1740 favorim... Sables ondan bir tık geride çünkü 1740'daki gibi çok boyutlu değil ama ölmezotuna doyurur adamı. Eau Noire, bu ikisinin biraz daha gerisinden geliyor. Aslında açılışındaki ve orta notaların başlarındaki sağlam duruşu devam ettirse 1740'ın hemen arkasına yerleşirmiş kompozisyonuyla. Like This ve Afternoon of a Faun'daki kullanımları bana silik ve kırılgan geliyor.

Yorum

Histoires de Parfums firmasının Tubereuse 3 Animale adlı kokusunda da ölmez otunun baskın olduğu söylenmiş üstelik sümbülteber ve tütün gibi notalarla birlikte.Mutlaka deneyeceğim
                  Son Düzenleme murrjm; 24-01-17, 00:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

ölmezotuyum diye bağıran parfümleri bir türlü sevemedim.. papilion anubis'teki ölmezotunaysa bayılırım. deriye 'backgorund vocal' yapan ölmezotu iyidir
                    Son Düzenleme vesna; 24-01-17, 01:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                    X