Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sandal ağacı

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Çok sevdiğim tarzda insanı derin düşünceye iten yapıda bir kokusu var herkesin sevebileceği genel beğenisi yüksek bir nota diyebilirim.

Yorum

Genel beğeniye uygun değil. Gucci envy erkek kokusu mesela hiç sevmem. Veya santal blush mide bulandırıcı ağır. Estee lauder sensuousda katlanabilir. (ama yine çok param olsa öncelikli alacağım vie koku değil düşünmem bile) + Alexandre J Oscent rougeda bence incirle güzel olmuşlar ha ben sıkar mıyım? Çok pahalı + aşırı aşık olduğum bir koku değil ama kuru incir sandal ağacı değişik olmuş uymuşlar. Sevdiğim bir nota değildir. Oud kokuları sevenler hoşlanır.

Yorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        hocam doğal sandal yağı kullandınız veya kokladiniz mı hiç? aslında ud gibi hiç yadırgatıcı bir kokusu yoktur. belki o parfümlerde işleniş tarzı farklıdır yada sentetik olarak artık ne kullanıyorlarsa bilemiyorum. bir şans daha verin bence doğal sandal kokusuna bayılmayan olabilir tabiiki ama hiç beğenmeyen birini tahayyül edemiyorum. tam anlamıyla unisex bir nota bana kalırsa. tiyrus ve miskhanedeki ni tavsiye edebilirim. tiyrusdakinin yayılımı daha iyi 2 side hemen hemen aynı akora sahipler. 25 hairanda %50 indirim olmuştu geçen sene tiyrusta. İstanbuldaysaniz öneririm bir gidip bakın. tabi bu olaylar geçtikten sonra
        Son Düzenleme Asaid; 02-04-20, 19:35. Tarafından yapıldı.

• M14Y
        M14Y Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Saf doğal yağından bahsediyorum o bahsettiğiniz parfümlerin içinde Sandal ağacından başka bir sürü nota yer alıyor lütfen onlarıda göz önüne alın.

Bkz Avatar resmi
      Ve Kilian Sacred Wood niş kategoride başı çeker.

Yorum

İlk defa Dyptique Tam Dao ile tanıştım ve favori nota oldu..

Yorum

Esas olarak kokladığım odun notaları içerisinde en sevdiğin sandal oldu. Koklar koklamaz cdg- wonderwood geldi aklıma.

Yorum

Sandal diyince aklımda canlanan, denediğim parfümlerde tahmin edebildiğim bir koku var lakin tam olarak da işte budur diyemiyorum. Orjinale en yakın sandal referansı ne olur acaba? Bu konuda bir öneride bulunabilir misiniz?

Yorum

• Swann
              Swann Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hocam ben size samsara edt yollayım numune isterseniz. sandal yani başka bi şey yok samsarada.. baya ağırdır bu arada

• keremist
              keremist Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Samsara'yı ilk defa duydum hocam, yani sizin için zahmet olmayacaksa denemek isterim elbette
          İşleniyor...
          X