Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En Sevdiğiniz Baharat Notası?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• En Sevdiğiniz Baharat Notası?

Parfümlerin içinde olan baharatlardan sizi en çok cezbeden nota hangisi?

kimyon, karabiber ve tarçın...
    kimyon ve karabiberi declaration ve cdg 2 edp de sevmiştim...
    tarçın ı ise herod da...
    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Kakule, zencefil ve anason gibi parlak sayabileceğimiz notalar en çok hoşuma gidenlerden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
        Kakule, zencefil ve anason gibi parlak sayabileceğimiz notalar en çok hoşuma gidenlerden
        anason kullanımını sevdiğim tek yer rakı
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Herod

anason kullanımını sevdiğim tek yer rakı
          Ooo yapıştııııır konu başlığına gelince tarçın en sevdiğim. Musc ravageur ve ambre narguile de bu baharatın güzel iki temsilcisi

Yorum

Parfüme sıcak bir hava katan baharatlar genelde beğenimi kazanıyor.
            Aklıma gelenler başlıca tarçın,karanfil,safran ve pembe biber diyebilirim.Zencefil de gurme kokulara yakıştırdığım baharatlardan

Yorum

Karabiber, karanfil ve kakule'yi seviyorum. Kimyon sıkılabilir değil, yenilebilir geliyor.. tarçını da severim, ama o da baskınlığıyla bütün diğer notaları örtüyor.

Yorum

Tarçın, karanfil ve safranı seviyorum, dozunda kullanılınca çok güzel bir hava veriyorlar parfüme..

Yorum

Yoğun baharatlı kokulardan uzak durmakla birlikte karanfil ve pembe biberi seviyorum, biraz da zencefil ve muskat.

Yorum

Tarçın ve karanfille hiç aram yok. Kakule,anason ve zencefili seviyorum genelde ben de parfümlerde

Yorum

Tarçın, karanfil ve karabiber.

Yorum

Karanfil sevmem dedim mdo vanille ile sevdim. Tarçın sevmem dedim Dev 2 baya iyiydi. Wonderwood’daki karabiber çok iyi mesela. Kullanım tarzına göre değişiyor bende durum. Genel olarak baharatlı kokuları severim ama.

Yorum

Aynı fikirdeyim sizinle. Nasıl kullanıldığına bağlı olarak hepsini sevebiliyorum veya hepsine burun bükebiliyorum. Aslında sadece baharat değil, her nota için geçerli bu durum sanırım. (Yine de kadınsı çiçeklere biraz mesafeliyim. Çiçek kokan kadın klişesinden çok sıkılmışım herhalde.)

Yorum

Pembe biber. Neredeyse sevdiğim bütün parfümlerin içinde var bu nota. Notaları ayırt etmekte zorlanıyorum ama pembe biberi asla kaçırmam.

Yorum

Karanfil

Yorum

İşleniyor...
                              X