Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

İris!!!

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Bir zariflik var bu notada.
    Benim de en sevdiğim notalardandır.
    Bahsi geçen parfümleri denemek lazım.

Yorum

Iris Fauve hakkinda da cok olumlu yorumlar duymustum ama denemek kismet olmadi henuz.

Yorum

Iris Silver Mist ve Iris Bleu Gris turunun en iyi ornekleri bence de

Yorum

notalar içinde beni en çok çeken koku...temizlik zerafet huzur...
          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Vanille d'Iris.. Ormonde Jayne'nin ön plana çıkmış parfümlerinden değil,biraz feminen ve tozlu ancak kaliteli bir iris parfümü, bu notayı sevenler denesin derim

Yorum

Biri çıkıp şu Hermes - Hiris'i yorumlasın!! Nereye kadar platonik devam edebilirim bilmiyorum.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Infusion'a göre değerlendirmen yüreğime su serpti. 99' doğumlu olduğunu hesaba katarsak köşeli ve kuru takılmasını anlayabilirim. Çok teşekkür ederim Herod

• Minty
                Minty Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Bir yorum da benden gelsin o zaman :-) Lagerfeld
                Açıkçası kokuyu deneyeli ve "geçiniz" diyeli 10 sene olmuştur, belki bugün tekrar koklasam fikrim değişir.
                Notalarına bakmıştım ve çok heyecanlı bir şekilde Paris'teki Sephora'da bolca sıktım parfümü hem tenime, hem kıyafetime hem de karta..
                Notalarda, kişniş, neroli, badem, vanilya, bal falan görünce, çok zengin bir "iris" temalı bir parfüm olacak sanıyordum ama buz gibi bir açılış yaptı ve çok sessizdi :-) Evet iris parfümleri genelde soğuk olur, ama bu parfüm hiç ısınmadı, diğer notalar kendini açmadı, en azından bende....
                Her ne kadar bahsedilse de, nota zenginliğini çok hissedemediğim, "eski model" havada bir parfüm. Düz, katmansız ve soğuk, insanı kendine bağlayamıyor.

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Minty ayarsız buz / soğukluk en belirgin özelliği o halde. Çok şey konuşacakmış fakat derdini anlatmasına izin vermemişler. "Denemem lazım"dan "denk gelirsem denerim" e evrildi olay. ((:
                Çok teşekkür ederim Minty.

Tozlu şekilde kullanımı gerçekten çok hoş.Opus V buna en güzel örnek, pudralı şekli ile Regalien Clubs of iris.

Yorum

İris güzel bir çiçek güzel bir nota, gayet begeniyorum. Opus V ve pradanın irisi ilgi çekici benim için. Dior homme serisini anmazsak olmaz, regalien iris ise buz gibi yapısıyla beni biraz etkiledi diyebilirim.

Yorum

Prada infusion d'iris bir erkekte rahatça kullanabilir mi? Yoksa fazla mi feminen?

Yorum

Rahatça kullanılır bence hocam, özellikle infusion versiyonu daha da temiz bir koku profilinde, tam unisex tarzda kokular benim için o seri.

Yorum

Teşekkürler ntmm22 hocam.

Yorum

o kadar seviyorum ki iris notasını.
                        ve ormonde vanille d'irisi.. guerlain sdv yi.. prada infusion d'iris i...

Yorum

Nedendir bilmiyorum ama çok aramın iyi olduğunu söylemem.

Yorum

İşleniyor...
                          X