Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bergamot

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bergamot

Fildişi Sahilleri, Arjantin ve Brezilya'da da yetiştirilmesine rağmen en verimli bölgesi İtalya'nin Calabria kıyılarıdır ki zaten adı da İtalya'da bulunan Bergamo şehrinden geliyor. İnsan'ı kıyı kenarında hissettiren notalardan biri de bergamot kesinlikle. Yazlık parfumler'e tatlı ve fresh bir hava katıyor. Sicilian mandarin, lime ve diğer turuncgillerle bir arada kullanıldığında çok tatlı sonuçlar elde edilebiliyor. Parfum sektöründe kullanılan en uyumlu notalardan. Sevenler için Dior Homme Cologne'de daha saf bir kullanım mevcut. Ben farklı notalarla birlikte kullanımını seviyorum. Örneğin Creed Virgin Island Water'da hindistan cevizi notası'nın yanında kullanılmasıyla birlikte koku'ya bambaşka bir boyut kazandırmış.
    Son Düzenleme said; 14-07-17, 21:37. Tarafından yapıldı.

Özü ve yoğunluğundan dolayı olacak ki parfümler'de genelde İtalyan bergamot'u kullanılıyor İtalyan bergamot'u dışında başka bergamot kullanımı olan parfümleri bilen varsa konuyu yeşillendirsin

Yorum

Tomurcuk/kokulu çay/Early Grey çayında bergamot kokusu kullanılıyor ve bu kokunun aslında bizim Bergama'dan çıktığını zannediyordum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: protectedsugar View Post
        Tomurcuk/kokulu çay/Early Grey çayında bergamot kokusu kullanılıyor ve bu kokunun aslında bizim Bergama'dan çıktığını zannediyordum.
        Ben aromalı cayını çok severdim hafif de karanfil atardım güzel olurdu. Kranfil ve bergamot notalı bi parfum merak ettim şimdi

Yorum

bergamot ve amber olmasaydı,parfümörler ne yapacaktı bilmiyorum

Yorum

Ermenegildo Zegna - Italian Bergamot bizzat yansıtıyor bargamotun kokusunu. Bergamotun tam olarak nasıl koktuğunu merak edenlere tavsiye ederim.

Yorum

Eskiden bergamot isminini çay içerken tadıyor, duyuyor haliyle de çok beğeniyorduk. Ne zaman ki parfüm içeriklerine fragrantica da baktığımda bu bergamotun baharat değil de limona benzer bir meyve olduğunu öğrendiğimden beri şaşkınlığım halen devam etmekte...

Yorum

Bergamot,Limon,Greyfurt bu tarz nota içeren parfümleri genellikle beğenmişimdir canlılık veren bir tarafı var bu notaların.

Yorum

Aslında çoğu fresh kokunun açılışında rastşanabilir bergamota. Ancak fazla kalıcı olmaması sebebiyle çabuk kaybolur gider.

Yorum

İşleniyor...
                  X