Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Paçuli Notası

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Paçuli Notası

Kulakları çınlasın sevgili Burak Temiz kardeşimin youtube daki vidyolarındaki "Paçuuli" deyişi sürekli aklıma geliyor.
    Onun telaffuzuna hastayım
    İnşAllah kısa zamanda aramıza katılır..

https://www.youtube.com/channel/UCUW...NVMb0SKXuifShw

Evet ne diyorduk... paçuli
    O kadar çok paçuli parfümü var ki ama benim son gözdem Murrjm saolsun ondan duyup Sevil de denediğim Tom Ford Patchouli Absolu
    Tek fısı bile odayı dolduruyor inanılmaz.
    Yumruk yemiş gibi oldum,bayıldım
    Muhakkak deneyin.
    Vurucu

Mutlaka deneyeceğim...Murat önerdiyse bakılır

Yorum

O zaman bir de CDG Luxe Patchouli'ye bakın

Yorum

Paçuli çok derin bir konu ancak diğer notalar ile olan ilişkisinden yola çıkılan paçuliyi değil de her notanın ve nüansın kendisini beslediği devasa tematikleri seviyorum. Galiba Jovoy Psychedelique favorim ancak Nishane Munegü'yü de kalbimden çıkaramıyorum. Mansiyon ödülü ise; LM Patchouli Boheme. Diğer tayfadan ise Borneo 1834, Suma Oriental (HD Borneo) ve Dior Patchouli Imperial tercihlerim öne çıkıyor. Daha ne kaldı ki? Coromandel'i sevmedim bu arada.

Yorum

LM Patchouli Boheme, LIDGE, Patchouli Nosy Be.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Nosy be yi Borneo'dan fazla sevdim ben resmen

• camorr
            camorr Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Gizli hazinelerden.

• Paranoid Android
            Paranoid Android Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Patchouli Nosy Be yi neden sevemedim onu düşünüyorum ? Lagerfeld efektine rağmen ....

Javanese Patchouli- Lidge- Coromandel geliyor direk aklıma resmen bu notada..

Yorum

Nane familyasına ait yeşil yapraklı bir bitkü türüdür. Genel olarak odunsu ve topraksı karışımı bir kokudur. Parfümlerde ana sabitleyici olarak kullanılır. Daha çok alt notalarda gözlenmektedir. Ana yetiştiricisi endonezyadır ve yılda 15000 ton civarında Patchouli yağı satmaktadır. Parfümlerin daha fazla kalıcı olmasını sağlamak için sıklıkla kullanılır.

Yorum

Tom Ford patchulı abs. Tek kelime ile mükemmel . Kalıcılık slaj vs . Çok üst seviyede. 100 lük şişeleride mükemmel tam istedigim gibi. Lakin zor bi koku taşımak biraz cesaret işi. Bana polo green le koku benzerligi olarak çok yakın geliyo.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Paranoid Android
                Kulakları çınlasın sevgili Burak Temiz kardeşimin youtube daki vidyolarındaki "Paçuuli" deyişi sürekli aklıma geliyor.
                Onun telaffuzuna hastayım
                İnşAllah kısa zamanda aramıza katılır..

https://www.youtube.com/channel/UCUW...NVMb0SKXuifShw

Evet ne diyorduk... paçuli
                O kadar çok paçuli parfümü var ki ama benim son gözdem Murrjm saolsun ondan duyup Sevil de denediğim Tom Ford Patchouli Absolu
                Tek fısı bile odayı dolduruyor inanılmaz.
                Yumruk yemiş gibi oldum,bayıldım
                Muhakkak deneyin.
                Vurucu
                evet söyleyiş tarzı sempatik ben de izledim videolarını) Yabancı yorumlar dinlerken de paçuliyi aynı şekilde burak hocam gibi telafuz ediyorlar. Birden fazla dil konuşunca böyle şeyler oluyor demek ki )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Paçuli rutubetli, toprak, yeşilimsi derin bir nota bana hep türbe içindeki kokuları anımsatır.. Paçuli notasının çok kalıcı olduğu kesinlikle doğru çalışma esnasında yanlışlıkla dokunup devirdiğim saf paçuli Şişesi masa örtüsünde (birazda halıya) yıkanmasına rağmen oldukça inatçı olduğuna şahit oldum uzunca bir süre oda hep paçuli koktu benimde sevip beğendiğim notalardan Click image for larger version

Name:	20170127_210325264.jpg
Views:	552
Size:	966.1 KB
ID:	9102

Yorum

Esintili bir hava,Tatlı Tatlı hafiden çiseleyen yağmur ve toprak kokusu ......

Yorum

Hala bu paçulinin tam olarak nasıl koktuğunu anlamış değilim. Paçulinin en yoğun hissedildiği bir kaç parfüm yazabilirseniz sevinirim.

Yorum

Acaba karadenizde bu bitkiden var mı ya da nerelerde var

Yorum

Coromandel ve Salvatore Ferrragamo Terra Rossa'daki kullanımı bence çok güzel. Saf yağ olarak kullanılması zor kokulardan biri.

Yorum

paçuliyi severim

Yorum

İşleniyor...
                            X