Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En İyi Ayırt Edebildiğiniz Nota?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Soruya sadık kalarak vanilya deyebilirim. Aslında gül de olabilir. Ya da... Cevapların çokluluğuna hak vermemek elde değil :-)

Yorum

Gül oud yasemin limon

Yorum

Aslında 30-40 notayı çok kolay ayırt edebiliyorum ama amber kokusunu köpekbalığının kan kokusunu ayırt edebildiği gibi daha uzaktan ayırt edebiliyorum

Yorum

Oud, patculi, vetiver

Yorum

Daimi olarak Yasemin notası. Hemen hemen kullanılan her parfümde istisnasız ayırt edebilmişimdir. Ayrıca çok aşırı sevdiğim bir nota belkide ilgimden kaynaklı şartlanmışımdır. Yasemin notası varmı diye ararken beyin otomatik olarak yakalıyordur artık😊

Yorum

Ud ve amber.

Yorum

başımı ağrıtan notaları anında anımsıyorum

bal,gül,deri,oud,vetiver,karanfil, tütün vs.vs.

Yorum

Karabiber, tütsü.
                  Sadece garçons.

Yorum

gül,öd,vetiver

Yorum

Gül,paçuli,bal,vetiver,hindistan cevizi,kahve.

Yorum

vetiver, öd, amber, gül,paçuli, ölmezotu, deri, birde aventus

Yorum

Yaradılış itibarı ile burnum biraz büyükçe .
                          Çocuklugumdan beri kokulara karşı büyük duygular besledigim için çok koku deneme şansım oldu . Tabi bu Hacıyagları ve genel parfümlerle devam etti . Aktif olarak 3-4 senedir sürekli kokluyorum . Bu 3-4 senenin yaklaşık 2 senesi çok çok yogun koklamayla geçti . Sadece forumlar üzerinden degil ; Beymen , Sephorıa , Home Of Scent vb dahil olmak üzere kokla kokla dur şeklinde :-))) tabi bunların yanında işim geregi saf esansları koklama fırsatıda buldum sürekli . Lakin herkez gibi bende acizane bilinen notaları hissediyorum yakalıyorum . Vetiver gül amber patchulı karabiber gibi . Ama misk kokusunu hala yakalıyamadım , bunun yanında çogu çiçek kokusuda öyle mesela .
                          Parfüm yorumlayanlarında yorum yaptıklarında üst notalarda bu alta geçince şöyle oluyo vs gibi anlatımlarınada inanmıyorum .Çünkü mümkün olmıcagnı düşünüyorum . Üst notalarda 7 tane bileşen saymak pek dogru gelmiyo . Belli başlı burunlar tecrübeler müstesna tabiki . Ülkemizde bulunmayan çiçek türlerini üst notalarda saymak bambaşka bi yetenek olmalı :-))

Yorum

Mesafeli olmayı tercih ettiğim paçuli ve misk'i daha çabuk yakalıyorum.

Yorum

• Rayiha
                              Rayiha Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bulabilsem, les exclusifs'lerden epey var denemek istediğim...

• matrai
                              matrai Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Nişantaşı’na yolunuz düşerse chanel mağazasında hepsini deneyebilirsiniz

• Rayiha
                              Rayiha Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Haklıymışsınız, beğendiğim birkaç paçuliden birisi oldu Coromandel.

pembe biber, vanilya, gül,

Yorum

Turunçgiller, oud, gül, elma, cardamom, tarçın, vetiver.

Yorum

İşleniyor...
                              X