Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hindistan Cevizi

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hindistan Cevizi

Tropikal iklimlerin vazgeçilmezi. Survivor'ın ana besin maddesi. Mutluluk ve Pozitif Enerji konusunda başı çeken notalardan.

Kimi zaman verdiği hissiyat nedeniyle İncir ile karışma durumu olabilen bir kokusu var kullanımına göre.

Kullanışı genelde kokteyl tarzı olabilirken Creed Virgin Island Water'daki gibi, kimi zaman da daha yeşil notalarla daha öz ve hafif daha kıvamlı olarak daha kullanılabiliyor Heeley Coccobello'daki gibi.

Diğer kullanımları hakkında sizin fikirleriniz nelerdir? Hindistan cevizini en iyi yansıttığını düşündüğünüz kokular hangisidir?

Nishane Fan Your Flames bu aralar fazla konuşuluyor hindistan cevizi kullananlardan, henüz deneyemedim meraklardayım.

Yorum

• Kadir.tbk
      Kadir.tbk Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bu nişhane kokularını okadar merak ediyorumki geçen iletişime geçtim dekant paketi göndericeklerdi bekledim gelmedi daha sonra ellerinde kalmadıgnı söylediler.Yerine gidicektim taşınma olayından dolayı kapalılarmış.Standları var bazı yerlerde ama...niyetim şuan parfümhobisinden bi split :-)

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Olur umarım, Nişhane'yi başarılı buluyorum ben . Birileri demişti Harvey'de var gibisinden ben pek bilmiyorum ama nerede vardır yoktur. Bilen varsa bilgilendirir muhtemelen.

Kimi zaman da Fan Your Flames'deki gibi karanlık bir hal alıp insanın ciğerini deşiyor.

Yorum

Doğru oranda incir ve nane molekülleri hindistan cevizi kokusunu oluşturuyor demişti Vedat OZAN. Ancak konumuz incir değil ve madem Umut gelmiş ona en olgun hindistan cevizi Fan Your Flames'i yazmadan olmaz. Hindistan cevizi ağacının kabuklarının nargile tütünü ile harmanlanması ayrıca bu harmanın da rom ile fümelenmesi. Pozitif enerji vermesi açısından da Virgin Island Water sevdiğim işler

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Fan your flames sample i göndermiş bir arkadaşım. Senden koku çıkarsa boş çıkmaz Reis. Parça eklemeyeceğim diyorum koleksiyona insanı tahrik ediyorsunuz ama akıllandım artık test ediyorum önce

Aslında bir gizli hazine var. Sex and sea. Bunu yazın bir kenara çok canlar yakacak

Yorum

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Rüyalarıma giriyor.

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
      Aslında bir gizli hazine var. Sex and sea. Bunu yazın bir kenara çok canlar yakacak
      En kısa zamanda görmek üzere yazdık Altuğ hocam, listemize onu da ekleyelim.

Yorum

Diptyque Philosykos'daki sütsü incirle beraber kullanımı çok naif ve çocuksu, Creed Virgin Island Water'da ise tropikal bir kokteyl tadında. İkisi de pozitif, mutluluk verici ama benim favorim Nishane Fan Your Flames'deki ağır ve yarı ciddi duruşunun yanında sıcak bir havaya sahip olmayı da başaran kullanımı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pikcell View Post

En kısa zamanda görmek üzere yazdık Altuğ hocam, listemize onu da ekleyelim.
          Francesca Bianchi sex and the sea'deki incir kullanımı sütsü değil.. yapraklarıyla ya da ham incir edası olan bir hindistan cevizi düşünün.. tozlu, sıcak ten kokusuna (tene yakın manasında değil; sıcak ten kokusu jestiyle tenle bütünleşen) dönen bir hindistan cevizi. heeley coccobello'daki kullanıma benzer ama çok daha derin ve sofistike.
          Son Düzenleme vesna; 17-01-17, 12:27. Tarafından yapıldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Medea View Post
            Diptyque Philosykos'daki sütsü incirle beraber kullanımı çok naif ve çocuksu, Creed Virgin Island Water'da ise tropikal bir kokteyl tadında. İkisi de pozitif, mutluluk verici ama benim favorim Nishane Fan Your Flames'deki ağır ve yarı ciddi duruşunun yanında sıcak bir havaya sahip olmayı da başaran kullanımı.
            fan your flames'teki hindistan cevizi notası bana çok belirgin gelmedi ya da tenimde öne çıkmadı..
            Son Düzenleme vesna; 17-01-17, 12:26. Tarafından yapıldı.

Yorum

• vesna
              vesna Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              süper bir admin müdehalesi.. bunu 'Debussy plays Debussy' kaydı açarak kutlayayım youtube'dan

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              İma edilen hindistan cevizi olduğunu anladım da yazılan yanlış olmuş evet Philosykos'da incir bir adım önde gibi zaten hindistan cevizinden sanki. Debussy plays Debussy çok iyi, o kayıtlar keşke piyano rulo kaydı olmasaydı duyduğumuz Debussy bir eksik kayıt stili nedeniyle maalesef, Golliwogg's Cakewalk dinleyin

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hakikaten hindistan cevizinin kullanımından bahsettiğim halde yazdığım cümlelerde, kelime olarak hiç kullanmamışım onu

Orjinal yazı sahibi: Makedon View Post
            Doğru oranda incir ve nane molekülleri hindistan cevizi kokusunu oluşturuyor demişti Vedat OZAN. Ancak konumuz incir değil ve madem Umut gelmiş ona en olgun hindistan cevizi Fan Your Flames'i yazmadan olmaz. Hindistan cevizi ağacının kabuklarının nargile tütünü ile harmanlanması ayrıca bu harmanın da rom ile fümelenmesi. Pozitif enerji vermesi açısından da Virgin Island Water sevdiğim işler
            İlginçtir, arkadaşıma Virgin İsland Water vermiştim, onla beraber ağaçların olduğu bir yerden geçerken burnuma sürekli incire benzer bir koku geliyordu, İncir ağacı var sandım fakat sonradan anladım ki bu koku ondan geliyormuş. VİW 'in çevreye yaydığı kokuyu aldıysanız hindistan cevizinden ziyade incire yakın bir koku olduğunu görebilirsiniz, belki de sebebi incir ve nane moleküllerinin bu akoru oluşturması .

Yorum

beyler bir de ''nutmeg'' ve ''coconut'' olayı var, frag da bu ikisini ayrı ayrı nota olarak veriyo sanırm, biri hindistan cevizinin kabugunun kokusu, diğeri içindeki sütli kısmının kokusu değilmi ben ikisini ayrı ayrı hissediyorum snaırm, örneğin fan your flames'dekinin hind.cevizinin sütlü kısmı oldgu bariz belli bence.. benm mi kuruntum yoksa bu durum)

Yorum

• camorr
                camorr Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İkisi birbirinden farklı.

• Rayiha
                Rayiha Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Nutmeg, yani muskat, küçük hindistancevizi olarak da bilindiğinden karışmıştır. Cevizden küçük, içi dışı sert, rendelenerek kullanılan bir baharat. Sakız-tarçın-karanfil karışımı gibi bir kokusu var.

Orjinal yazı sahibi: Debussy View Post

İlginçtir, arkadaşıma Virgin İsland Water vermiştim, onla beraber ağaçların olduğu bir yerden geçerken burnuma sürekli incire benzer bir koku geliyordu, İncir ağacı var sandım fakat sonradan anladım ki bu koku ondan geliyormuş. VİW 'in çevreye yaydığı kokuyu aldıysanız hindistan cevizinden ziyade incire yakın bir koku olduğunu görebilirsiniz, belki de sebebi incir ve nane moleküllerinin bu akoru oluşturması .
              makedon'a teşekkürler bilgilendirmesi için
              incirle hindistan cevizi notaları yakın akraba.. ben hep böyle düşünmüşümdür.
              vedat ozan'ın işin tekniğine dair söylediklerinden sonra iyice inandım.

Yorum

Moresque Aristoqrat ''Nutmeg'' in başarılı bir örneği imkanınız olursa kesinlikle denemenizi tavsiye ederim..

Yorum

Creed - viw, L'artisan - Premier Figuier Extreme

Yorum

Orjinal yazı sahibi: harunozkan89 View Post
                    beyler bir de ''nutmeg'' ve ''coconut'' olayı var, frag da bu ikisini ayrı ayrı nota olarak veriyo sanırm, biri hindistan cevizinin kabugunun kokusu, diğeri içindeki sütli kısmının kokusu değilmi ben ikisini ayrı ayrı hissediyorum snaırm, örneğin fan your flames'dekinin hind.cevizinin sütlü kısmı oldgu bariz belli bence.. benm mi kuruntum yoksa bu durum)
                    Nutmeg, küçük hindistan cevizi diye geçiyor türkçede ve kelime benzerliği dışında hindistan cevizi ile bir ilgisi yok. Muskat ya da muskat cevizi diye de kullanıldığı oluyor. Fragrantica'daki ayrım doğru.
                    Son Düzenleme Medea; 21-01-17, 19:01. Tarafından yapıldı.

Yorum

• harunozkan89
                      harunozkan89 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      teşekkür ederim bilgilendirme için
                  İşleniyor...
                  X