Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Creed

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Creed

Click image for larger version  Name:	creed logo.jpg Views:	1 Size:	59.6 KB ID:	962

Belkide dünyanın en fazla bilinen ve en fazla parfümleri kullanılan İngiliz Nish parfüm evi.
    1760 Yılında sadece ingiliz kralı ve kraliçesine özel parfümler yapmak amacıyla üretilen bir marka.
    Kuşaklar boyunca sadece Creed soyadını taşıyan aile üyeleri tarafından parfümler tasarlanmakta ve yapılmaktadır. Şu andaki kuşakta baba ve oğul Creedler Olivier Creed (Green Irish Tweed, Millesime Imperial, Silver Mountain Water, Original Vetiver, Original Santal) Ve Erwin Creed (Aventusu babasıyla ortak tasarladığı söylenmektedir) bulunmaktadır. Markanın her yarattığı parfüm çok büyük beklentiler yaratmakta ve parfümseverler tarafından tabiri caizse kapışılmaktadır. Ortalama 5 senede bir yeni parfüm çıkarttığı için insanların gözünden düşmemekte ve her zaman heyecan uyandırmaktadır. Erkek parfümleri ne kadar başarılı ise kadın parfümleri bir o kadar vasat yapıdadır (Bir ikisi hariç)

Aventus ve Green Irish Tweed gibi 2 amiral gemisinin yanında Virgin Island Water, Silver Montain Water, Bois Du Portugal gibi parfümseverler tarafından çokça sevilen ve kullanılan parfümleri vardır.

Şişeleri 30-75-120-250-500 Ml olarak satılmaktadır. Ünlüler tarafından en çok kullanılan parfümü Green Irish Tweed tir. Her parfümü genel beğeniye uygun olarak tasarlanmakta ve yapılmaktadır.

Şu ana Kadar Çıkarttığı Tüm Parfümler
    • 2000 Fleurs
    • Acier Aluminium
    • Acqua Fiorentina
    • Amalfi Flowers
    • Ambre Cannelle
    • Angélique Encens
    • Aubepine Acacia
    • Aventus
    • Aventus for Her
    • Baie De Genievre
    • Bayrhum Vetiver
    • Bois De Cedrat
    • Bois De Santal
    • Bois Du Portugal
    • Chevrefeuille
    • Citrus Bigarrade
    • Cuir de Russie
    • Cypres Musc
    • Epicea
    • Erolfa
    • Fantasia De Fleurs
    • Feuilles Vertes
    • Fleurs De Gardenia
    • Fleur De Thé Rose Bulgare
    • Fleurissimo
    • Fleurs De Bulgarie
    • Green Irish Tweed
    • Green Valley
    • Herbe Marine
    • Himalaya
    • Imperatrice Eugenie
    • Irisia
    • Jardin D'Amalfi
    • Jasmal
    • Jasmin Imperatrice Eugenie
    • Les Floralies
    • Love In Black
    • Love In White
    • Millesime 1849
    • Millesime Imperial
    • Neroli Sauvage
    • Olivier Creed Eau de Cologne/Toilette
    • Orange Spice
    • Original Santal
    • Original Vetiver
    • Private Collection Tabarome
    • Pure White Cologne
    • Rosalie
    • Royal Ceylan
    • Royal Delight
    • Royal English Leather
    • Royal Oud
    • Royal Service
    • Royal Scottish Lavender
    • Royal Water
    • Santal Imperial
    • Scent of Oger
    • Selection Verte
    • Silver Mountain Water
    • Spice and Wood
    • Spring Flower
    • Sublime Vanille
    • Tabarome Millesime
    • Tubereuse Indiana
    • Vanisia
    • Verveine Narcisse
    • Vetiver
    • Virgin Island Water
    • White Flowers
    • Windsor
    • Ylang Jonquille
    • Zeste Mandarin
    • Zeste Mandarine Pamplemousse

Kaliteli kokunun kümülativ bir kültür, gelenek ve nesiller boyu bilgi aktarımı sonucu ortaya çıktığını gösterir nitelikte bir parfüm evi. Her şeyden önce bir kültürü olan bu evin kokularına her zaman sempati ile bakmışımdır. Ah diyorum! şu aventus ele ayağa düşmeseydi.... Bu arada en sevdiğim kokuları Royal Oud olmakla beraber Green Irısh Tweed'e de büyük bir sempati duyarım

Yorum

Altuğ hocam çok güzel bir yazı olmuş ellerinize ve emeğinize sağlık...Ben aventus der; çeket iliklerim şapkam yok ama berem var onu çıkartırım.Hatta aventusu bir insan kimliğine büründürsek ve bizim pizzacıyı davet etsem, yoluna yeminle kırmızı halı sererim... o derece seviyorum

Yorum

hocam eline sağlık Olivier Creed in bu paylaşım için sana teşekkür etmesi gerek

Yorum

Bir tek benim mi dikkatimi çekti bilmiyorum ama Aventus hegomanyası bitmiş görünüyor. Birçok başlık açıldı çok çok az lafı geçti Aventus'un

Yorum

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kromozomlarına kadar incelendi bu zamana kadar. Konuşacak ne kaldı?

birde bildiğim kadarı ile bachlerin birbirlerinin tutmamasının sebebi söylenene göre hep doğal malzemeleri kullanıyorlarmış , o sebepten aynı kokuların üretim tarihleri arasında farklılıklar olabiliyormuş ...

Yorum

Hiç unutmam ilk 2008 yılında aldığım Millesime Imperial ve Green Irish Tweed şişeleriyle hayatıma girmiş olan bu imansız marka halen en baş köşede benim için.
            Çarpılmıştım, bambaşka bir deneyimdi. Çilekten 60 liraya parfüm kovalama dışında başka bir dünyanın kapılarını açmıştı. Güvenli şıklığın temel adreslerinden.

Yorum

• Guest's Avatar
              Misafir Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Çilekten Creed'e geçiş çok sivri olmuş Niş dünyasına çoğu kişi Creed ile adım atıyor sanırım, benim için de öyle. Green İrish Tweed ilk denediğim niş.

Evet, güvenli şıklık doğru bir ifade. Benim için de bir iki parfümü dışında güvenli liman ana akım parfümler zihniyetine yakın ama kalite olarak onlardan daha yukarda bir marka olarak kaldı. Kullanma/deneme şansı bulduklarım, bir niş parfüm markasından beklentilerimi pek karşılamıyor açıkçası ama günlük sosyal hayata uygun olması, etrafta rahatsızlık uyandıracak türden parfümlerinin pek olmaması birçok kişi için tercih nedeni elbette.

Yorum

Niş dünyasında fiyatları göz ardı edilirse bana en çok hitap eden niş marka. Bir çok kokusuna hem ağır denemez hem ve kalıcı. Aventus-millesime imperial-virgin island water-green irish tweed

Yorum

Benimde bu markayla tanışmam git ile oldu..çok özleten sivri yerleri olmayan ve olmuş parfumlerden çoğu..aventus a malesef pek alışamadım..yalnız batch yalanı beni markadan biraz soğuttu 1000 lira vereceğim parfümün kalicilik sorunu olacak mı diye düşünmeyelim...teknoloji bu denli buralaedayken farklı üretim teknikleri benimsenmiş tutturamadıgi kalicilik sorunu doğal madde felan deyip yutturuyor..sanki

Yorum

creed = batch problemi

Yorum

Kokuları çok güzel ve genel beğeniye uygun olmakla birlikte performans açısından biraz zayıflar.

Yorum

Sadece Aventus ve git ile değil başta forumlar olmak üzere bu hobiye gönül vermiş büyük bir yüzdeye,koleksiyonere,kullanıcıya ilham veren bugün yeni kokularla tanışmaktan dolayı burun büktüğümüz fakat tünelin ucunda herkesi bekleyecek markadır Creed.Apple gibi kitleleri sürükleyen beklentiye sokan pazarlama ve ar-ge’si ile heyecanlandıran,merak uyandıran yegâne markadır.

Yorum

Dostlar,

Creed Neroli Sauvage nasıl bilirsiniz ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hlttmz View Post
                          Dostlar,

Creed Neroli Sauvage nasıl bilirsiniz ?
                          Daha önce Original Vetiveri kokladıysanız oldukça benzer tabanlı parfümler. Tunuçgil kullanımı ve özellikle ambergris kullanımı çok benzer. Farklılık ise parfümün genelinde hissediliyor. Original vetiverden vetiveri çıkarıp yerine kremsi ve pürüzsüz bir neroli kullanılmış. Original Vetiver nasıl kremsi vetiver kokuyorsa Neroli Sauvage da aynı şekilde kremsi portakal çiçeği kokuyor. Ancak Nerolinin performansı Original Vetiverden daha da kötü. Koku güzelliği olarak çok iyi ama performansından ötürü şişesini almadığım bir parfüm olmuştu zamanında.
                          estefanyen

Yorum

İşleniyor...
                          X