Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Anadolu Topraklarından Çıkan Yeni Niche Parfüm Markamız... ANATOLİNE

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Anadolu Topraklarından Çıkan Yeni Niche Parfüm Markamız... ANATOLİNE

Click image for larger version

Name:	anatoline-collection.jpg
Views:	808
Size:	76.6 KB
ID:	95780

Anatelien
    Anatolian
    Anatoline
    Anadolu...

Bir çocukluk hayali ile yola çıkan Yönetmen Halil Özer bu toprakların kültürel zenginliklerine atfedilmiş markası Anatoline ile niche parfüm pazarına adımını attı.

Anatoline ismi eski Anadolu uygarlıklarından Akadlar tarafından bu topraklara verilen ilk isimlerinden. Çeşitli tablet yazılarında bu isim görülebiliyor.

Parfümlerin tamamı yine dünyaca ünlü esans üreticimiz EPS Fragrance (Erdoğmuş Parfüm Sanayi) hem sahibi hemde master parfümörü Hüseyin Erdoğmuş ve ekibi tarafından yapılmış. Esanslar da yine EPS nin ürettiği esanslar kullanılıp şişelenmiş.

Parfümlerin tamamı antik Anadolu uygarlıkları veya kent devletlerinden ilham alınarak isimlendirilmiş. İsimlendirme ile kalmamış yine o uygarlıkların kültürlerinden izler taşıyarak tasarlanmış.

Tahmini olarak bu yıl sonunda raflardaki yerini almasını bekliyorlar. Çıkış fiyatları TR için belli olmamakla beraber Yurtdışı için 135-155 euro bandında olacakmış. Şişelerin tamamı 100 ml ve parfümler EDP formatında.

Sevgili Halil Özer ile yaklaşık 1 saatlik görüşmeden bir çok ufak tefek notlar alsamda ön plana çıkan kısımları bu şekilde anlatmak markayı daha iyi anlatmaya yardımcı olacaktır. Parfümleri kokladığım zaman daha detaylı bilgilendirme yapacağım.

Toplam 6 şişeden oluşan çıkış koleksiyonunun parfümleri ve içerikleri şu şekilde.

Name:	babylon.jpg
Views:	1176
Size:	12.1 KB
ID:	95776

BABYLON

ÜST NOTALAR Bergamot, Buhur, Lavanta
    ORTA NOTALAR Sandal Ağacı, Zambak, Karanfil, Gül
    ALT NOTALAR Paçuli, Amber, Guaiac Ağac

Name:	hattusha.jpg
Views:	955
Size:	11.9 KB
ID:	95777

HATTUSHA

ÜST NOTALAR Hindistan Cevizi
    ORTA NOTALAR Yasemin, Paçuli
    ALT NOTALAR Paçuli, Amber, Beyaz Musk

Name:	ionia.jpg
Views:	883
Size:	12.0 KB
ID:	95778

IONIA

ÜST NOTALAR Bergamot, Turunç Yaprağı, Limon
    ORTA NOTALAR Neroli, Lavanta, Biberiye, Selvi, Yasemin
    ALT NOTALAR Papirüs Otu, Sandal Ağacı, Amber, Musk

Name:	mesopotamia.jpg
Views:	889
Size:	11.9 KB
ID:	95779

MESOPOTAMIA

ÜST NOTALAR Halfeti Siyah Gülü
    ORTA NOTALAR Tonka Fasulyesi, Paçuli
    ALT NOTALAR Sandalağacı, Oud, Vanilya, Amber

URARTU

ÜST NOTALAR Bergamot, Pembe Biber, Karabiber, Kimyon
    ORTA NOTALAR Kişniş, Hint Cevizi, Safran, Sardunya, Gül, Buhur
    ALT NOTALAR Sandal Ağacı, Paçuli, Sedir Ağacı, Tonka Fasulyesi, Laden, Vanilya, Amber

VOYAGE

ÜST NOTALAR Bergamot, Mandalin, Adaçayı, Menekşe
    ORTA NOTALAR Safran, Zambak
    ALT NOTALAR Tütün, Sedir Ağacı, Paçuli, Amber

Çok güzel hareketler gerçekten. Tarihin her döneminde doğu batı sentezini yakalamış olan bu topraklar zaten parfüm konusunda da özgün ve iddialı olmalıydı. Buna yönelik adımlar beni mutlu ediyor. matrai hocam önceliğinde parfüm hobisi forumu sayesinde ilk haberdar olanlar olarak ayrıca mutluyum. Teşekkürler
    estefanyen

Yorum

bilgi için çok teşekkür ediyorum umarım yolları açık olur.
      notalar çok farklı dolu dolu özellikle HATTUSHA ve URARTU çok ilgimi çekti
      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Şişe tasarımları çok hoşuma gitti.

Yorum

Tebrik ediyorum kendilerini ve işlerinde bol başarılar diliyorum. Yolları açık olsun.

İnternet siteleri için:
          Anadolunun muhteşem mirasına yolculuk yapan eşsiz kokular...
          - Stop the car...
          - What ?!
          - Stop the fuckin' car!

Yorum

Bayag yol gittik gercekten gurur verici . Basarili veya basarisiz , nesekilde olursa olsun bi atak bi çaba var .
            Hele hele Fragnantica da daha yorum almamis kokularin bizim forumda yalanip çoktan yutuldugunu görmek ayribi gurur veriyo insana .

Yorum

Hadi bakalım...

Yorum

Hic denemedim fakat kategorik olarak cook pahali cok. Asiri. Yine ve defaatle oldugu gibi yine, yeni filizlenen hasta koleksiyoner niş kullanicilar ve Avrupa'daki meraklilara satilacaklar harici ic talep tamamen goz ardi edilmis.

Arkadaslar bir endustri ic talep olmazsa yasamayi birakin, olusamaz bile. Yani ulkemiz adina, ulkemizden vs vs manasiz kaliyor.

Turkiye'de cok asiri ilgili herseyi isteyen koleksiyoncu harici kimse 135 euro vermez (hele bu kurda). Ayrica tl'nin suyu mu cikti? Ben deli gibi parfum meraklisiyim ama parayi da agactan toplamiyorum. Yani 135 euroya kendini kanitlamis gercek master perfumerlarin eksklusif urunlerini halihazirda satin alma imkani varken ne diyeyim.

Hammaddesiyle, hevesiyle, yaratici ve merakli Turk halkiyla, cok iyi yerlere gelmesi gereken bir endustriyi ölü doguruyorlar ya buna cok uzuluyorum gercekten.

Meshur hitit hindistan cevizi konusu da bir ayri.
                Son Düzenleme Leto; 09-11-18, 16:17. Tarafından yapıldı.

Yorum

• matrai
                  matrai Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Üstad yazdıklarının sonuna kadar arkasındayım. Fakat şöyle bir durum var yerli markaların hemen hemen hepsi iç piyasada yurtdışı fiyatlarından daha uygun oluyor. Dün Halil Özer ile konuşmamda da yurt içinde daha uygun bir fiyat olacağını söylemişti. Yuvarlak olarak 800-900 bandında bir yerde olacak muhtemelen.

Güzel haberler, denemek için sabırsızlandım. Görsellikleri de ayrı güzel.

Yorum

Kutu tasarım ve şişesi etkileyici, kendine çeken bir tarafı var. Ama şişesi Montale, kutudaki sadelik de Frederic Malle markalarını andırdı.

Yorum

Bu anatoline markasının parfümlerini denemiş olan var mi? Özellikle hattusa ve urartu dikkatimi çekti.

Yorum

Valla bende yeni gördüm, Leto nickli arkadaşın ne kadar haklı oldugunu kanıtlamış bu durum, 2018 de çıkmış ama hala haberimiz yok konusanı yok bir spliti olmamış fragranticada yorumlanmamış puan almamış, akıbeti nicedir acaba

Yorum

İşleniyor...
                      X