Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Alghabra Parfum (Yeni Türk Markası?)

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Alghabra Parfum (Yeni Türk Markası?)

Az önce öylesine Beymen'e yeni bir şey gelmiş mi diye bakınırken bu markayla karşılaştım. Neymiş kimmiş diye bakayım derken satışa sunulan 5 parfümünün 3'ünün adım adım Türk vatandaşlığına koşan Jorge Lee, King of Flowers isimli parfümün Cem Çetinkaya, City of Jasmine isimli parfümün ise Meltem Akdağ tarafından tasarlandığını farkettim. İki isimle ilgili de bir bilgim yok. Sonrasında Alghabra ismini araştırmam ile de sermayesi yabancı ve merkezi Türkiye olan bir şirket karşıma çıktı. Kendileri Ajmal'ın da Türkiye distribütörüymüş.

Kokular şu şekilde:

King Of Flowers

Notalar: Greyfurt, Bergamot, Lavanta, İris, Amber, Sandalağacı

Scent of Paradise

Notalar: Meyve notaları, Bergamot, İris, Gül, Amber, Misk, Sandalağacı

Poem of Damas

Notalar: Oud, Amber, Meyve notaları, Floral notalar, Oryantal notalar

City of Jasmine

Notalar: Deri, Yeşil Elma, Yasemin, Gül, Vanilya, Misk

From the Heart

Notalar: Bergamot, Şeftali, Turunç yaprağı, Isparta Gülü, Zambak, Amber
    Son Düzenleme cornelius; 30-08-18, 00:07. Tarafından yapıldı.

Bir araştırayım ben yarın detaylı olarak. Bir soruşturalım bakalım. Markaların çoğalması güzel ama Türkiye için Alghabra ismi bana göre yanlış seçim. Zihinde direkt olarak Arap parümleri canlanıyor. Şimdilik tek eleştirim bu. Şişe ve kapaklar görsellerden gördüğüm kadarı ile başarılı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
      Bir araştırayım ben yarın detaylı olarak. Bir soruşturalım bakalım. Markaların çoğalması güzel ama Türkiye için Alghabra ismi bana göre yanlış seçim. Zihinde direkt olarak Arap parümleri canlanıyor. Şimdilik tek eleştirim bu. Şişe ve kapaklar görsellerden gördüğüm kadarı ile başarılı.
      Ben Türkiye pazarından çok Orta Doğu'ya hitap edeceklerini düşünüyorum. Alghabra ise şirket sahibinin soyadı.

Yorum

BIrkac gundur ben de bu markayi goruyordum da ne yalan soyleyeyim Turkiye ile baglantisi olabilecegi hic aklima gelmemisti.

Yorum

Birde parfüm isimlerinin yazı karakterlerini Kiliana oldukça benzettim.

Yorum

Az nota kullanımı kesinlikle bir handikap değil. Tam tersi bana göre yüksek kalitede kullanılırlarsa büyük bir avantaj. Umarım ilk cümlemle tezat bir koku profilleri yoktur. Fiyatlarını bilmiyorum ama koku profilleri oldukça doğulu. Aklıma klasik meyveli, oudlu, derili, güllü ve bol oryantalli Arabik kokular geliyor nedense. Şimdilik mesafeliyim Alghabra'ya.

Yorum

https://www.youtube.com/watch?v=ysW5A80juJQ

Yorum

• Lagerfeld
                Lagerfeld Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                RİYAFES Çok iyi oldu bu Sefayir Hocam, bol teşekkürler.

• RİYAFES
                RİYAFES Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Rica ederim Üstad

Şişeleri sade ve şık duruyor ama içindekine bakmak lazım tabi 50 ml 950 TL'den satılıyor

Yorum

Genel intibada şişe ve etiket tasarımını çok beğenmedim. Şişesinde "poetic scents of damascus" Şam'ın şiirsel kokuları ... yazıyor.. Sanıyorum marka oluşturucusu Suriyeli

Yorum

Türkiye’deki markaların Türkiye’deki esans fabrikalarında üretilen esanslarla iş yaptığını göz önünde bulundurursak, bunun arkasının iyi araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Zira, İsviçre menşeili esans fabrikalarından da ürün alıp denemiş bir parfümsever olarak, aradaki ayrımı / farkı anlayabiliyorum ki siz değerli üyeler benden çok daha tecrübeli burunlara sahipsiniz. 50 ml 950 TL gibi bir rakamın neye dayandığını bilmek gerek!
                  http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fragranstein
                    Türkiye’deki markaların Türkiye’deki esans fabrikalarında üretilen esanslarla iş yaptığını göz önünde bulundurursak, bunun arkasının iyi araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Zira, İsviçre menşeili esans fabrikalarından da ürün alıp denemiş bir parfümsever olarak, aradaki ayrımı / farkı anlayabiliyorum ki siz değerli üyeler benden çok daha tecrübeli burunlara sahipsiniz. 50 ml 950 TL gibi bir rakamın neye dayandığını bilmek gerek!
                    Çok güzel bir eleştiri hocam katılmamak mümkün değil.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Bugün bir parfümünü denedim aventusun aynısı sanırım piyasada popüler olan niş parfümlerin benzerini yapıyor parfüm gerçekten son batch aventuslar la aynıydı.Firmanın sahibi suriyeliymiş.

Yorum

Bak gerçekten merak etmeye başladık. Detaylı yorumlarınızı bekliyoruz

Yorum

50 ml 950 tl mi?😱😱😱

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Leto View Post
                            50 ml 950 tl mi?😱😱😱

aventus al daha iyi

bu sektör nedir böyle satıcılarmı çok akıllı bizmi keriziz anlamış değilim

Yorum

İşleniyor...
                            X