Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Amouage

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Amouage

Herhalde beklentilerimi en çok karşılayan parfüm evlerinin başında amouage geliyor. İlla ki burun kıvırdığım kokuları da oluyor ama kesinlikle a sınıfı bir marka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Parfüm niş dünyasına dalmadan önce en ön yargılı olduğum parfüm evlerinden biriydi. "Arabik çok ağır hacı yağları" olarak kafamda kodlamış, uzun süre denememiştim. Fakat denedikçe yanıldığımı da anladım.

Öncelikle Arabik demek doğru olmaz, batı - doğu sentezi denilebilinir. Arap esintisi var elbette ama salt oryantal olduğunu düşünmüyorum, oryantal desek de modern oryantal olabilir. Hiçbir parfümünü de vasat bulmadım şahsen, hepsi alanında güzel parfümler. Benim de sevdiğim bir tarzı var bu parfüm evinin. Belli bir karakteri var, kaç parfüm evi için "aha bu x markasının tarzı !" diyebiliriz ki ? Amaouge böyle bir şeyi dedirtebilecek nadir markalardan biri.

Yorum

Hocam kendine has tarzı var deyince niyeyse aklıma comme des garcons geldi. Ortalama fiyatlara rağmen çok karakterli bir marka bence cdg de

Yorum

Orjinal yazı sahibi: caliban View Post
        Hocam kendine has tarzı var deyince niyeyse aklıma comme des garcons geldi. Ortalama fiyatlara rağmen çok karakterli bir marka bence cdg de
        Katılıyorum. Comme des garcons en orijinal ve kendine has tarzı olan parfüm evlerinden biri, en başında O fiyat aralığında Hermes de öyle aslında ama şimdi Ellena gitti, aynı karakteristik yapı korunmaz muhtemelen.

Yorum

Amouage nin en hoşuma giden parfümlerinin başında opus v gelir...Bence çok asil ve burnu zorlamayan bir kokusu var

Yorum

Herhalde beklentilerimi en çok karşılayan parfüm evlerinin başında amouage geliyor. İlla ki burun kıvırdığım kokuları da oluyor ama kesinlikle a sınıfı bir marka

tamamen katılıyorum hocam çok kaliteli olduğunu her açıdan vurguluyor. bikaç yazınızla karşllaştırınca sanırım siz tatlı baharatlı kokulara daha fazla şans veriyorsunuz. benim amouage jubilation xxv interlude arada journey olmak üzere beğenim çok fazladır. opus v i henüz anlamaya çalışıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cihan mert

tamamen katılıyorum hocam çok kaliteli olduğunu her açıdan vurguluyor. bikaç yazınızla karşllaştırınca sanırım siz tatlı baharatlı kokulara daha fazla şans veriyorsunuz. benim amouage jubilation xxv interlude arada journey olmak üzere beğenim çok fazladır. opus v i henüz anlamaya çalışıyorum
              cihan hocam tatlılığın ayarında olması lazım jubi,interlude,opus v,journey için tatlı kokular diyemem şahsen ama baharatlı kokular kışın çok iyi gidiyor bence parfumo.com diye bir site var tatlılık oranlarını veriyor %10 un üstünde sweet yazan parfümlerle genelde anlaşamıyorum jubi:9 interlude:7 opus:5 mesela tatlılık oranlarında

Yorum

cihan hocam tatlılığın ayarında olması lazım jubi,interlude,opus v,journey için tatlı kokular diyemem şahsen ama baharatlı kokular kışın çok iyi gidiyor bence parfumo.com diye bir site var tatlılık oranlarını veriyor %10 un üstünde sweet yazan parfümlerle genelde anlaşamıyorum jubi:9 interlude:7 opus:5 mesela tatlılık oranlarında

evet hocam tatlılık ayarı şart. dediğiniz siteden bi parfüme baktım ama belkide ben bulamadım denedinizmi bilmiyorum house of sillage no1 var tonka fulyesi acayip abartılmış. onunda tatlılık oranı çok aşırı sanırım bitirebilirsem ikinci bi defa almam ama şişe acayip güzel kapak falan otomatik yapmışlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cihan mert

evet hocam tatlılık ayarı şart. dediğiniz siteden bi parfüme baktım ama belkide ben bulamadım denedinizmi bilmiyorum house of sillage no1 var tonka fulyesi acayip abartılmış. onunda tatlılık oranı çok aşırı sanırım bitirebilirsem ikinci bi defa almam ama şişe acayip güzel kapak falan otomatik yapmışlar
                  no :1 i harveyde denemiştim güzel bir kokuya benziyordu ama tam değerlendiremedim tabi. Hocam 75 ml herhalde ve 1750 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam

Yorum

• Cihan mert
                    Cihan mert Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    doğrudur hocam kırmızı ve yaldızlı bi şişe

Yok, fiyatıyla olsun, sunumuyla olsun, hiç ısınamadığım bir parfümevi...

Yorum

Bunu kullanan kendini arap şeyhi gibi hissediyor sanırım.
                    Sadece garçons.

Yorum

Benim nezdimde Amouage markası insanın duyularının zaman içerisinde nasıl değişebileceğini, hatta uyarılma sonucu evrileceğini gösteren somut bir örnek. İlk kokladığım zaman niche dünyasına uzak ama ortadoğu kültürüne yakın herkes gibi hacı yağı benzetmesini yapıp uzak durmuştum, araya yüzlerce koku denemesi girince giderek sevdim ve şu an en sevdiğim parfüm evlerinden bir tanesi.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                        Umut Kurtoğlu Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Artı bir çok yazmak istemiyorum ama haketti bu yazdığın! Tam olarak Amouage'a yaklaşımım Jubilation Memoir Interlude En başta denediğim üçlüydü ve onları sevme aşamalarım seninle aynıydı. Şimdi benim de en sevdiğim evlerden..

journey ve bracken arabik tarzdan da uzak olmasının etkisi ile favorilerim

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                        Umut Kurtoğlu Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Reflection ya da Ciel nasıl sence Kaya Hocam?

ciel i denemedim umut hocam ama, reflection da arabik tema da olmamasına rağmen çok ısınamadığım kokulardan, çok düz çizgide gidişi, kullanılan harmanın yapaylığı ve özellikle sonlardaki donuk-yapay odunsuluk hep mesafeli kalmama neden oldu

Yorum

Şunu bilin ki Prensim, Kabaran okyanusların Atlantis’i ve onun görkemli kentlerini yutmasından hemen sonra, Dünya’da o güne kadar görülmemiş bir çağ başlamıştı. Milletin Harvey Nichols'ın vitrinine bakmaya çekindiği bu çağda, Dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi pırıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. İşte bu sıralarda YA ALLAH deyip Harvey'den içeri girmiştim

Yorum

İşleniyor...
                        X