Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Chanel

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chanel

Click image for larger version

Name:	chanel-logo.jpg
Views:	779
Size:	20.6 KB
ID:	5292

1909 yılında Moda tasarımcısı Gabrielle Bonheur bilinen adıyla Coco Chanel tarafından pariste kurulmuş bir moda evidir. Bizi ilgilendiren kısmı kozmetik ve parfüm departmanı araştıdığım kadarıyla Bel respiro isimli parfümüyle açılmış ve 2 sene sonra çıkan Chanel No 5 ile artık dünyanın en tanınan parfüm markalarından bir tanesi olacağının ilk sinyallarini vermiştir. Chanel no 5 günümüzde halen en fazla satılan bayan parfümüdür.

Diğer başlıca kültleşmiş parfümler
    Chanel No 19
    Chanel Allure
    Chanel Anteaus
    Chanel Coco

Ve Les Exclusifs isimli ayrıca bir parfüm serisine daha sahiptir

Küçük bi' detay da ben vereyim; No 19 parfümörlerin parfümü olarak tarihe geçmiştir. Bi' çok burun bu parfümle takılmıştır.
    - Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
      Küçük bi' detay da ben vereyim; No 19 parfümörlerin parfümü olarak tarihe geçmiştir. Bi' çok burun bu parfümle takılmıştır.
      Benim de radarımda bu koku denememiştim, yorumlardan anladığım kadarıyla edp daha benlik gibi duruyor, siz hangisini tercih edersiniz ? Bunda da No 5'deki gibi yeni sürümde kalitesizleşme oldu mu bu arada ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Debussy View Post

Benim de radarımda bu koku denememiştim, yorumlardan anladığım kadarıyla edp daha benlik gibi duruyor, siz hangisini tercih edersiniz ? Bunda da No 5'deki gibi yeni sürümde kalitesizleşme oldu mu bu arada ?
        Debussy ben No 19 Poudre'yi çok beğenmiştim. Huzurlu bi' süsen cümbüşüydü. Süsen içeriğini çok sevdiğimle alakalı da olabilir tabi.

Edp ve edt versiyonları arasında ilk koklayışta bi' ayrım yapamamıştım. Sonrasında edp'de oturan ve oturdukça farklı yöne doğru kayan bi' meşe yosunu kullanımı var. Sanırım seni de o cezbetti. Ayrıca deri ve sandal ağacı dokunuşlarını da güzel ayırt edebiliyorsun.

Bunlarda reformüle kazanına düşenlerden tabi ama kalitesizlik durumu No 5 kadar ileri seviyeye ulaştığını düşünmüyorum. No 5 artık bi' süre sonra el sabunu gibi bi' hal elıyor benim tenimde. O ihtişamlı derinliğini özlemiyor değilim.

Toparlarsak; Edt çiçeksi yönü ağır basan, rengi gibi yeşil bi' koku. Edp daha derin, yoğun ve içerik olarak daha zengin. Poudre versiyonu süsen hakimiyetinde terapi kokusu niyetine kullanılabilecek düzeyde rahatlatıcı bi' pudra.

Tercih senin.
        - Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

• Guest's Avatar
          Misafir Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Çok teşekkürler . Hepsini denemek lazım o halde ama dediğin gibi daha derinlikli görünen yapısıyla Edp dikkatimi çekti, yine de yeşil kokuları sevdiğimden edt'yi es geçmemek lazım, Poudre da keza.

• Lagerfeld
          Lagerfeld Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Rica ederin ne demek.
          Minik bi' öneri. Edt ve edp'yi bileklerde dene, Poudre'yi kıyafet ve dirsek içinde dene. Kan akışının ve sıcaklığın yoğun olduğu noktalarda o nefis süsenle daha yakından tanışabilirsin.

• Guest's Avatar
          Misafir Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Öneriyi uygalayacam o halde, teşekkür ettim tekrardan

Özel serisinin ve ana akım bayan parfumlerini çok başarılı buluyorum.
        No 5
        Coco ,coco noir
        No19, poudre
        Allure hepsi çok başarılı parfumler

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

No 19 her zaman naif bir kokuydu. Ama çok güzeldir kokusu o ayrı. Coco Chanel'in kendi kullandığı parfümüdür aynı zamanda.

Yorum

Dönem dönem Cuir de Russie, Egoiste ve Edition Blanche üzerinde yoğunlaştığım ve nefsimi köreltmek için tercih ettiğim marka Chanel. Hiçbir zaman olmazsa olmazlarım olamadılar. Ana akım çalışmalarının hemen her birinin sadık kullanıcı kitlesi olmakla beraber özel serisi de bence diğer rakiplerinin arasından sıyrılan bir çizgiye sahip. Ciçekleri, aldehit sabunsuluğunu ve pudra kimliğini en iyi kullanan marka. Ancak 3968'er kez reformüle olmaları ve naif karakter maskesinin altında performansların iyice L'eau de Eau kıvamına gelmesi komik. Eau de Toilette, Eau de Toilette Concetree ve Eau de Parfum arasında da en nihayetinde karar kılabilmiş departmanlarını kutlar başarılarının devamını dilerim.

Yorum

Chanel benim icin ozel seride sadece Coromandel ve Sycomore'dan ibaret gibi...

Yorum

Parfüme merakımın başladığı zamanlarda bana en şaşaalı gelen marka Chanel idi Tüm serilerini, tüm parfümlerini deneme isteğim vardı. Hatta ilk splitim de Chanel Allure Sport Extreme'di. Herşey bununla başladı. Umut Kurtoğlu

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                  Umut Kurtoğlu Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Merhaba hocam. Kalanı bana yazar mısınız?

• cantona8
                  cantona8 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Kalmadı gülüm

Allure Homme, Edition Blanche, Allure Sensuelle for Women (Minty sağolsun) ve tabi ki Coromandel, markanın severek kullandığım kokularıdır. Hanım grubunda Coco Noir, Coco Mademoiselle de gayet hoş kokulardır.
                http://www.fragrantica.com/member/761777/

Yorum

No19 Poudre ile Allure EdT sevdiğim kokuları. Mademoiselle ise denediklerim içinde yıldızımın en barışmadığı kokusu. Les Exclusif serisini özellikle Misia, Beige ve 1932'yi merak ediyorum. Bir de Platinum'u koklamak çok huzur verici.

Yorum

favori designer markam

Yorum

Benim içinde 4 5 sayılı parfümden ibarettir Chanel azı olur fazlası olmaz.

Yorum

İşleniyor...
                      X