Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Nasomatto

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nasomatto

Click image for larger version  Name:	Nasomatto-full.jpg Views:	1 Size:	374.9 KB ID:	38149

İtalyan Alessandro Gualtieri tarafından 2008 yılında kurulmuş Hollanda Menşeili niş parfümevi. Extrait formundaki 30 ml lik dev ahşap kapaklı şişeleri ile dikkat çekmektedir. Tüm parfümleri Alessandro Gualtieri tasarlayıp üretmektedir. aslında indie ve nish arasında bir çizgidedir. Özellikle Black Afgano markanın lokomotifi konumunda olsada Pardon ve Baraonda gibi başarılı çalışmaları da vardır. Günümüze kadar markanın toplamda 11 parfümü çıkmıştır. Bir ara ülkemizde de satılan marka yeterli talep görmemesi sebebi ile 2 sene önce Türkiye pazarından çıkmıştır.

Parfümleri

Black Afgano
    Baraonda
    Pardon
    Duro
    China White
    Hindu Gras
    Absinth
    Blamage
    Narcotic Venus
    Silver Musk
    Nuda

Kapaklardaki ağaçların parfümdeki nota içeriğinde olma durumu var mı acep

Yorum

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kapakları ağaç değil ama. Bendeki 4 tanesinin değil en azından.

Türkiye pazarına özel 50 ml lik şişelerle girselerdi çekilmek durumunda kalmazlardı bence
    estefanyen

Yorum

Yahu Türkiye'de parayı pek götüremedük..:-)

Click image for larger version

Name:	pardon4.PNG
Views:	498
Size:	668.8 KB
ID:	38318

Yorum

İsmi sebebiyle bende sürekli uzak doğuyu çağrıştıran marka. Parfümlerinden sadece elimde Pardon mevcut.
        Son Düzenleme uyar48; 29-06-17, 11:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

• ali
          ali Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          aynı çağırışım bende de olmuştu

Bir türlü parfümlerine ısınamadığım markadır..

Yorum

Cok merak ettigim bir marka ozellikle baraondayi ama firsat olmadi

Yorum

• protectedsugar
            protectedsugar Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Çok hoş hafif hacı-viski ve paso limon kokusu..şişeli kesi edinebilir bence.

nasomatto italyanca cilgin burun manasinda

Yorum

Sempatik bulduğum ve bana göre koleksiyonda en az 2 3 parça bulundurulması gereken tarzda bir parfüm markası.

Yorum

Sevdiğim niche houselardan . Her ürününde belli bir kalite skalasının üstüne çıkmayı başarıyorlar gerçekten. Mesafeli duranlara tavsiye ederim.

Yorum

Nasomatto firmasından,Black Afgano,Pardon ve Fantomas parfümlerini denedim.Black Afganoyu,fazla yoğun ve tahammül edilemez buldum,çevrem de bu konuda benimle hemfikir.Yoğunluğundan ziyade beni en çok rahatsız eden kısım,kokunun arabic tarafı.Kullanıcının kendisi kokuyu beğense bile,çevre tarafından yüksek ihtimalle beğenilmeyecek bir koku.Black Afgano klonlarından,Carner Barcelone Cuirs ve Woods Collection Dark Forest parfümlerini denedim.Şahsi fikrim,Carner Barcelona Cuirs,Black Afganoya nazaran daha giyilebilir bir çalışma olmuş fakat handikapı,ülkemizde kolay bulunamıyor olması.Dark Forest ise açılışta (ya da şişeden koklarken) Black Afganoyu andırsada,biraz zaman geçince o kadar katmanlı,derin bir parfüm olmadığını ele veriyor.Tabii ki mevcut koşullarda Dark Forest,Black Afganonun neredeyse 8 de 1 fiyatına temin edilebiliyor,bunu da göz önünde bulundurmak gerek ​ Yine de Dark Forest konusunda çokta yüksek beklentiye girmemek gerek diye düşünüyorum.Markanın denediğim diğer 2 kokusu hakkında ki kısa izlenimlerim de şu şekilde;Fantomas: Dekant olarak elime geçti,ilk ve son deneyişimde,evde ben,kız arkadaşım ve başka bir arkadaş oturuyorduk,uzun yıllardır almadığım kadar kötü yorumlar aldırmayı başaran bir parfüm oldu kendisi ​ Parfümdeki plastiğimsi hava beni de aşırı derecede rahatsız etti.(Aykırı kokularla aramın epey iyi olmasına rağmen.) Pardon:İlk kokladığımda bana direkt Guerlain Lidgeyi çağrıştırdı.Fikrim halen değişmedi,her kullandığımda aklıma Lidge gelir,Lidge kullanırken de Pardon.Denediğim 3 Nasomatto parfümü içerisinde en başarılı bulduğum parfüm açık ara Pardon oldu.Diğer ikisine göre çok daha sevilebilir ve giyilebilir bir parfüm olduğunu düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
                X