Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tom Ford

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Tom Ford

Click image for larger version

Name:	0_tom_ford_logo.jpg
Views:	235
Size:	77.6 KB
ID:	10694

O şu ana kadar moda dünyasının tanıdığı en akıllı ve zeki adam. 28 Ağustos 1962 doğumlu amerikalı tasarımcı ve moda evi sahibi Tom Ford. Gucciyi küllerinden doğuran markanın YSL ile birleşmesinden bir süre sonra istifa eden. Ve Kendi adını taşıyan markasıyla moda dünyasına geri dönen bir dahi. Reklam ve pazarlama ustası. Markanın ilk parfümü Black Orchid ile piyasaya damga vurmuş ve bu parfüme yapmış olduğu reklam kampanyası ile ne kadar başarılı bir pazarlamacı olduğunuda kanıtlamıştır. Zaten kendisinin dediği bir söz vardır ''Reklam kampanyaları moda ve tasarım dünyasının şovudur. Bu şovla dikkatleri üzerinize çeker ve koleksiyonunuz hakkında merak uyandırırsınız. Bu iddianın arkasında yaratıcı bir koleksiyon olmak zorunda. Yoksa gümlersiniz''

Click image for larger version

Name:	tom ford.jpg
Views:	182
Size:	132.8 KB
ID:	10695

Markanın Bu zamana kadar toplam 67 parfümü olmuş. Bunların en tanınanlarını sayarsak
    Designerlarda:

Black Orchid
    Velvet Orcihd
    Grey Vetiver
    Noir

Nish Segmentinde:

Tobacco Vanille
    Noir de Noir
    Tuscan Leather

hocam sadece disegnerlerde black orchid biraz ele ayağa düştüğü için benimsemiyorum onun dışında zevkine katılıyorum

Yorum

Çirkin şansı olduğunu düşündüğüm kişidir tom abi.
      Sadece garçons.

Yorum

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        abi ???

• Hattab.
        Hattab. Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hep unutuyorum toplum içinde "Bey" demeliyim haklısın.

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yok dostum öyle şeylere takılmamda yukardaki üstat ne bey ne abi ortaya karışık takılıyor bildiğim kadarı ile ne biliyim öyle bişi işte Çocuğu olmuş yeni Allah bağışlasın

Bence kendi görüntüsü de bu başarılı show'un bir parçası.
      Hoş görünüyor, çekici, hatları düzgün (evet estetik dokunuşlar olduğu belli oluyor ama altyapı iyi)
      Acaba görüntüsü bu kadar iyi olmasaydı markası bu kadar ilgi çeker miydi diye düşünüyorum bazen..

Kaç tasarımcı reklamında kendi yüzünü kullanabiliyor mesela?

Yorum

• Umut Kurtoğlu
        Umut Kurtoğlu Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Umut's parfümleri çıktığında göreceksin.. Şu an yüzümü eskitmiyorum. Yıllık satış hedefim: 10 adet.

Orjinal yazı sahibi: Minty
      Bence kendi görüntüsü de bu başarılı show'un bir parçası.
      Hoş görünüyor, çekici, hatları düzgün (evet estetik dokunuşlar olduğu belli oluyor ama altyapı iyi)
      Acaba görüntüsü bu kadar iyi olmasaydı markası bu kadar ilgi çeker miydi diye düşünüyorum bazen..

Kaç tasarımcı reklamında kendi yüzünü kullanabiliyor mesela?
      Çok güzel bir yere deginmissiniz Aysu hanim. Hiç bu açıdan bakmamistim

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Tom Ford deyince aklıma +18 reklamları geliyor, parfümleri ile cok anlaştığım söylenemez.

Yorum

Parfüm kısmı Estee Lauder bünyesinde görünüyor.

Yorum

Umutcum birkac rötüş ile kolayca 15-16 adete ulaşabilirsin bence, kendini hafife alma :-)))))

Yorum

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Abla kaportacı var mı bildiğin? Haha.

Orjinal yazı sahibi: Minty View Post
            Umutcum birkac rötüş ile kolayca 15-16 adete ulaşabilirsin bence, kendini hafife alma :-)))))
            Ben Royal Vetiver 16 için peşinat yatırmıştım. Halen haber yok. Almanya'ya gideceğim falan diyor. Paraları toplayıp kayıplara karışacak sanırım.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Demirkapı Vetiver 16 oldu onun ismi. Royal isim hakları Creed'deymiş. Şişeliyorum şu an. El değmeden üretiyorum. Yakında kargolarım. Güzel günlerde şimdiden.

Tom Ford Men için hazırlanan reklam kampanyası cok carpiciydi. Ysl m7 icin de boyle bir sey vardı sanırım. Her halukarda muthis bir marka yaratmıstır bu sahis.
            Stil danışmanı olarak youtube'da bir serisi vardı yanılmıyorsam, herhangi bakımsız yahut standart birini alip, cok daha dikkat cekici hale getiriyordu. İzledigim kadarıyla nüans adamıydı kendisi. Bir erkegin mutlaka en az bir kez baska bir erkekle beraber olması gerektigi dusuncesini gecen gun GQ roportajında okudum. Bu marjinal cikisa katolikler dahil ülkede epey tepki toplasa da bu tarz yetenekli sahislar bir sekilde hoş karşılanabiliyor.

Yorum

Küllerinden doğmak... Bu adam bu kelimelerin sözlük anlamlarından.

Gucci'de ki işine son verildiğinde uzun süre kendini alkole vermiş. Kendisi 7-8 yıl gibi bi' süreçten bahsediyor. O süre zarfında ciddi depresyonda olduğunu, her şeyin anlamsızlaştığını ve gece gündüz alkolle olduğunu belirtmişti bi' roportajında.

Bu gel gitler arasında ise kafasında dönen tek şeyin Single Man'in senaryosunu bitirip çekmek olduğunu da ekliyor.

Yani o film projesi ciddi depresyon zamanında bu adamın tutunduğu son dalmış. Yoksa şu an Tom Ford adında biri olmayabilirdi.
              - Stop the car...
              - What ?!
              - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lagerfeld View Post
                Küllerinden doğmak... Bu adam bu kelimelerin sözlük anlamlarından.

Gucci'de ki işine son verildiğinde uzun süre kendini alkole vermiş. Kendisi 7-8 yıl gibi bi' süreçten bahsediyor. O süre zarfında ciddi depresyonda olduğunu, her şeyin anlamsızlaştığını ve gece gündüz alkolle olduğunu belirtmişti bi' roportajında.

Bu gel gitler arasında ise kafasında dönen tek şeyin Single Man'in senaryosunu bitirip çekmek olduğunu da ekliyor.

Yani o film projesi ciddi depresyon zamanında bu adamın tutunduğu son dalmış. Yoksa şu an Tom Ford adında biri olmayabilirdi.
                Colin Firth ile ne güzel bir performans sergilemişlerdi o filmde

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                  Umut Kurtoğlu Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Artı 1. Nocturnal da çok iyiydi.

Tobacco Oud'u London'ı Italian Cypress'i harcıyorlar Matmazel bu adamda.

Dolabımdaki en sevdiğim evlerden.. Kendi popülaritesinin kurbanı olan kokuları var. Olsun. Bu onların kötü oldukları anlamına gelmez.

vetiverseverler için bir not. 2 k ya roja vetivere gerek yok. Grey Vetiver alın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
                  Tobacco Oud'u London'ı Italian Cypress'i harcıyorlar Matmazel bu adamda.

Dolabımdaki en sevdiğim evlerden.. Kendi popülaritesinin kurbanı olan kokuları var. Olsun. Bu onların kötü oldukları anlamına gelmez.

vetiverseverler için bir not. 2 k ya roja vetivere gerek yok. Grey Vetiver alın.
                  +1 London ve Italian Cypress bence de nefis kokular!! Tobacco Oud aklımda kalmamış.
                  Ama Italian Cypress rahatlıkla alınır. London ise nefis olmasına rağmen bana uymaz..

Yorum

• Lagerfeld
                    Lagerfeld Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Benim tenimin Tobacco Oud'a verdiği cevap kül tablası olmuştu. Zıplayarak koşmuştum standına denemek için. 1 damla yaşla geri döndüm. Halbuki tepelerde gezinen viski aroması tütünle nefis anlaşıyordu. O Oud girene kadar.

Küçük bi' bilgi daha; Gucci'nin tepesindekiler, işine son verdikten sonra " Gucci'yi şatolardan alıp gece kulüplerine indirdi." diye de bi' demeçte bulunmuşlardır.

Tom Ford zamanında ki Gucci reklamlarına, afişlerine bi' bakın, şuan kendi reklamları gibi, erotizm, çıplaklık temalı bi' çoğu.

Şatoymuş... peh!
                  - Stop the car...
                  - What ?!
                  - Stop the fuckin' car!

Yorum

İşleniyor...
                  X