Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Tiziana Terenzi Ursa

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Deneme dönemlerimde, açılışıyla ilgili tereddüt yaşadığım halde kendini bana sevdirdiğini hatırlıyorum. Daha sonra, kısa zamanda, şişesini iyi ki almışım dediklerimden oldu.

Yorum

Kişisel zevk tabi orasına bir şey diyemem ama en az 40 dakika ahır gibi koktuktan sonra güzel kokmayı tercih etmem gider sth alırım baştan sona güzel kokarım.

Yorum

Bana göre de özel yeri olan değerli parfümlerden biridir,hafızamda özel bir yere sahiptir.

Yorum

annem ablam yeğenim üçü de çok güzel dedi ama uzaktan gelen kokusu güzel dediler) bileğimi koklattığımda uzaktan daha hoş geliyor dediler iyice ısınmaya başladım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: caliban View Post
            annem ablam yeğenim üçü de çok güzel dedi ama uzaktan gelen kokusu güzel dediler) bileğimi koklattığımda uzaktan daha hoş geliyor dediler iyice ısınmaya başladım

Bu benim de gözlemlediğim bir durum. Burnu dayayınca gelen o kirli, hayvansal koku belli bir mesafe araya girdiğinde başka türlü yansıyor etrafa.

Yorum

o giriş nedir öyle yaa ahır mı desem tezek mi desem çok sert bir hayvansılık. sonrasında straght to heaven tarzında bir koku oluyor ama ben hayatta kullanamam

Yorum

bu koku anlaşılmak için parfüm geçmişi istiyor. bikaç designerden sonra bu kokuya niyetlendiyseniz yapmayın çünkü kokudan soğursunuz özel bi kokuya kapıları kapamış olursunuz

Yorum

ama ben ursa diyince aklıma MeaCulpa geliyor artık

Yorum

Ben bu kokuya yorum yapıp yapmamak konusunda çok kararsızdım, bu camiada yeni olduğum için yapacağım yorumun yanlış anlaşılabileceğini düşünüyordum ama Drekoo arkadaşımızın da yorumundan cesaret alarak söyleyebiliyorum ki bence de açılış tam bir tezek kokusu. Bu kokuyu diğer forumdaki Mustafa Bey'in splitinden almıştım, o sırada aslen Ankara'da şehir merkezinde yaşayan ben, anne tarafından memleketim olan Kazan'daki köyümüze 3-4 gün üst üste gidip gelmek durumunda kalmış ve bu sırada koku elime geçmiş gündüzleri köy havasını bol bol içime çekmekte akşamları da Ursa ile idare etmekteydim. Koku tam köy ortamı ile özdeşleşti benim için. Özellikle kağıda sıkıp koklarsanız saatlerce tezek teması sunmakta, ten ve kıyafette ise açılış sonrası çok çabuk bu durum kayboluyor. Hatta kağıda sıkılıp koklanmayan kişiler bu tezek kısmını hiç farkedemeyebilir de. Killian STH'a benzetiliyor galiba ben çok benzetemedim ama.
                    Ne zaman köyümü özlesem sıkıyorum Ursa'yı kağıda....

Yorum

İzlenimlerim şu şekilde.

1) STH'a çok ciddi bir şekilde benziyor.
                      2) Performansı çok kuvvetli.
                      3) Küflü peynir, ahır vs. gibi benzetmeler çok yersiz olmuş kesinlikle o anlamda kirli bir koku ne açılışta ne sonradan almadım. Hele ki Kouros'a benzetmek abesle iştigal. İkisi kel alaka parfümler.
                      4) Yakından koklanması değil, burna uzaktan gelen esintisi ile keyif veren bir parfüm.

Yorum

batuhanla ankaradaki ilk deneyisimde kesinlikle begenmedim. batuhanin kuflu peynir benzetmesine de kesinlikle katildim. acilisini berbat buldum. tahammülü zor bir koku

Yorum

• erdembaba
                          erdembaba Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Guardian hocam ilk koklamamda ki yorum tam olarak buydu ama sonradan şişesini aldığım severek kullandığım severek ayrıldığım bi parfum dur..sth ye ben benzettim

Bu parfümün başlangici o kadar kötü kokuyor ki, tahammül edemiyorum, fakat sonu o bir o kadar güzel..resmen selami şahin'in seninle başim derrte şarkisini söyletiyor meret

Yorum

Yuzumuze okkali bir tokat gibi carpan hayvansilikla birlikte recinemsi yapidaki hafif tatlilik ve muskatli bir rom dusunun. Iste bu Paolo Terenzi’nin bence serideki en iyi parfumu olan Ursa’nin acilisi… Acikcasi hayvansilik bekledigimden biraz daha uzun surmesine ve ilk basta biraz burnumu rahatsiz etmesine ragmen ustalikla kullanildigindan alismak fazla zaman almiyor. Alttan alta hissedilen Kilian - STH benzerligi ise hep aklimin bir ucunda… Orta notalardaki tutun, buhur ve tutsu gibi agir notalar paculi ve vetiver’i bir nebze olsun bastiriyorlar. Bastirmasi kotu mu? Bence hayir. Drydown sirasinda bu saydigim notalarin harmani yavas yavas dinginlesirken, en basindan beri kullanimini merakla bekledigim oud’un yolunu gozluyorum. Yalniz kendisini degil, beraberinde cok hos ve kibar bir vanilya ile deriyi de getirerek kapanisi yapiyor. Silaji kadar kaliciligi da gercekten iyi olan bu klas ve rafine parfumu yaratan Paolo’yu ictenlikle tebrik ederken, oud ve vetiveri bir arada kullanmayi dusunecek kadar ince gordugu icin ayrica kutluyorum ve destek icin herkesi bir sise Ursa almaya davet ediyorum

Yorum

Ben henüz denemedim desem afaroz mu edersiniz beni

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Hayvansal diyerek korkutmamak lazım insanları) 4 şişe wonderwood bitirdim. Acqua di gio,gucci guilty,mont blanc emblem,cn homme ve opus v kullandım. 2 haftadır da ursa kullanıyorum ve bu saydıklarımın hepsinden fazla iltifat aldı. Cn homme hariç diğerleri genel beğeni parfümleri diyebiliriz üstelik. Deneyin ama daha önemlisi biraz zaman verin ursaya

Yorum

İşleniyor...
                              X