Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Humiecki & Graef Askew

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Humiecki & Graef Askew

Click image for larger version  Name:	375x500.7309.jpg Views:	1 Size:	20.3 KB ID:	87530

Humiecki & Graef Askew: Oldukça uzun süredir (kendi adıma) merak ettiğim ve bende sebepsiz beklenti oluşturan bir parfüm markasıydı Humiecki & Graef. Edindiğim birkaç sample boy dekantından elime gelen ilki olan Askew, deri olarak sınıflandırılmış ama sınıflandırma yetersiz. Bana göre aromatik citruslu deri. Bu sınıfta pek parfüm hatırlayamadım Acqua di Parma grubu dışında. Açılışını yoğun bir greyfurt ile gerçekleştiriyor. Çokça lezzetli bir açılışı var. Genel olarak yapaylık barındırmayan, kalite hissi yüksek bir telde şu anda. Orta kısımlar, birazcık kakule ve fazlaca zencefilin kendini hissettirmeye başlamasıyla start diyor. Bu kısmın geçmesini beklerken biraz vetiver (Kâbe samanı) heyecanı yaptım ve beklemeye başladım. Diplerden hafif bulanık ve madeni bir vetiver ile parlak bir deri gelmeye başladı. Buradaki deri kullanımını Olfactive Studio Ombre Indigo’dakine çok benzettim. Aynı madeni hava neredeyse. Ama tatlar farklı. Greyfurt her daim taze ve canlı bir şekilde geliyor hala. Hatta uzaktan daha sığ ve gnel beğeniye oynayan normal bir parfümmüş gibi kokuyor. Biraz daha yakından koklayınca vetiver ve derinin, greyfurt ve zencefille dansı şahane! Parfüm bana göre uzaktan da yakından da genel beğeni kokusuna sahip. Performansı ise gayet tatmin edici gibi ilerliyor. Brise Marine ile birlikte iki ayrı koluma sıktığım Askew, rakibini dövdü. Bendeki artısı bu tarz bir deri yorumu daha önce koklamamış olmamdan kaynaklı bir durum. Kokusuna hayran olacak kadar özel bir durum söz konusu olmasa da performansının da yüksek seyretmesi nedeniyle 7/10.
    Son Düzenleme cantona8; 11-09-18, 14:37. Tarafından yapıldı.
İşleniyor...
X