Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Zoologist Moth

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zoologist Moth

Click image for larger version  Name:	375x500.49270.jpg Views:	1 Size:	30.5 KB ID:	83244

Zoologist Moth: Zoologist markası binbir içerik ile tasarım yapmaya alışmışken, Moth isminde yeni zengin içerikli parfümünü de piyasa salmış bulunmakta. Moth yani güve… Beklentim ise bol kuru baharatlı, hatta kuru çiçeksi (ölmez otu nam-ı diğer immortel, kekik çiçeği gibi kuru ot kökenli çiçekler), amberik bir odunsu. Yani adından mütevellit, biraz kütüphane rafı gibi koksun istedim. Hey yavrum! Ne aradın ve ne bulasın? Yıktın beni Moth! Çok parlak yeşil sarı bir açılış ve hemen ardından gelen yeni verniklenmiş, taze keresteden yapılmış bir odun tadı. Bekliyorum… Orta kısımlar geldi sanırım. Başlangıcı uzun sürüyor çünkü. Yarım saat sonra gibi ortaya daha reçineli, hayvansal bir tatlılık içeren, bolca kedi otu (heliotrope) ve bazı çiçeksiler algıladığım bir faz var karşımda. Başlangıçtaki vernikvari reçine tadı yerini tatlış şeylere bıraktı gibi. Şimdi biraz daha buruk ve tatlılığın ardında kuru karanfil, kimyon, agar ve safran seçiliyor. Kalitesi üst düzey ve Zoologist markasına yakışan bir seviyede bence. Hafif bir dumansılık var ama içerik çorba oldu burnumda. Neyin ne kadar koktuğu sadece uzaktan gelen esintileriyle seçilebiliyor. Bir sıralama yapmam pek mümkün olmadı ama en çok algılayabildiğim ve tanıdığım notaları yazmaya çalıştım. Algılayamadığım veya net olmayan daha tonlarca nota bileşimi içeriyor. Sevindirici şey ise, parfümün orta-alt kısımları yaklaştıkça çok değil ama zorlamayla güvelenmiş tahta kokusu salmaya başlamış olması. Ben çok şartlandım bu işe! Kesinlikle eskimsi bir havası var. Özellikle sonları ballı çiçekleri de andırıyor. Parfüm için genel olarak ballı/tatlı çiçeksi kuru odunsu diyelim. Çiçeksi odunsu demek çok sığ olur. Derin bir parfüm çünkü. Ama kokusu kesinlikle konsept. “Eski kokuyor bu” şeklinde bir geri dönüş almanız muhtemel. Beni ters köşe etti, beklentim daha farklıydı ama yine de adil olmak adına ve performansı ile de ele alınca (ki performansı durumu kurtarıyor bir nebze) puanım 7/10.

Sevgili forumdaşımız cornelius Can hocanın katkıları ve benimle paylaşması sayesinde birçok parfüm (Tirrenico, Fumabat, Concrete, Hwyl, Hyrax, Eau My Soul, Sahazam! Ve niceleri) gibi bunu da denemiş oldum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
    Son Düzenleme cantona8; 06-08-18, 16:12. Tarafından yapıldı.

Şu parantez içinde bahsettiğin niceleri kısmındaki anlatmadığın nice parfümleri de beklemekteyiz ☺️

Yorum

Isimiz cok ama acelemiz yok. Sira hepsine gelecek.

Yorum

İşleniyor...
      X