Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

LM Parfums Cicatrices

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• LM Parfums Cicatrices

matrai

Click image for larger version

Name:	cicatrices.jpg
Views:	110
Size:	23.4 KB
ID:	82878

LM Parfums Cicatrices. Aslında parfüm tanımından biraz uzakta. En azından benim için o şekilde. Daha ilk açılışından itibaren hafif yanık ve küflü bir odunsulukla oldukça sert bir açılış yapıyor bu büyük ihtimal meyankökünden kaynaklanıyor. Muhtemelen açıklanmayan notaların içinde bir smoky etkisi de var. Yine oldukça sert ama hayvansı olmayan kuru bir deri ve onu yumuşatmaya çalışan vanilya. Mür ve paçuli dengesi biraz köşeli olmuş ama bu köşeliliği sağlayan kimyon gibi bir baharat kullanımı seziyorum. Başından sonuna kadar sert devam eden bir yapıda parfüm. Aslında ilk başta dediğim gibi parfümden ziyade bir ortam kokusu gibi. Bunu anlatacak en iyi tanım Mısır çarşısının girişinde uzun yıllardır baharatların kokusunu kendi içine sindirmiş olan ahşap kapının kokusu olabilir. Onu hayal edin işte parfüm bu hayal ettiğiniz tarzda kokuyor. Tarz olarak bence LM parfums değil de bir Serge Lutens parfümü gibi. Hatta zaman zaman arabie yi bile hatırlattığını rahatlıkla söyleyebilirim. Fragranticada tatlı hafifbaharatlı balsamik olarak tanımlanmış ve oriental gruba dahil edilmiş. Parfüm tam bir oriental olmasına rağmen tatlılıktan uzakta ve sert baharatlı bir parfüm tanımında benim için.
İşleniyor...
X