Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Perris Monte Carlo Oud Imperial

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Perris Monte Carlo Oud Imperial

ali

Click image for larger version

Name:	oud imperial.jpg
Views:	356
Size:	29.0 KB
ID:	82869

Perris Monte Carlo Oud Imperial, Çiçeksi kokmayan oud. Benim gibi oud severler hoşlanacaktır diye düşünüyorum. Açılışta hafif plastiğimsi bir kokuyla karşılaşıyorsunuz ancak rahatsız edecek derecede uzun sürmüyor bu durum. Oud, tütsü ve paçuli yüzünüze çarpan ilk notalar oluyor. Parfümün genel havası paçuliyle hafif kirli bir yapıya bürünürken notalar sakinleştikçe notalar arasında açıklanmayan misk de kendini belli ediyor. Miskin geri çekilmesiyle hafif balzamik bir eğilim ortaya çıkıyor(sakızımsı, amberimsi sıcak bir koku olan Laden notasından kaynaklanıyor olabilir). Sandalağacı ve az veitver ile iyice yumuşamaya başlıyor diyebilirim Genel olarak bakıldığında oud-çiçeksiler yerine oud-odunsular sınıfında bir parfüm. Beğenmediğim bir yanı çok kuru bir hissiyat vermesi. Silaj bir oud parfümüne göre iyi ayarlanmış ve dengeli. Kalıcılık da ortalama üzeri diyebilirim. Açıklanan diğer notaları pek hissedemiyorsunuz. Kimyon, safran, sedir ve yasemin gibi notalar bunlar. Muhtemelen parfümü pürüzsüz bir hale getirmek için diğer notaların keskin yanlarını yumuşatmak ya da baskın notaları vurgulamak için (oud-kimyon) kullanılmıştır diye düşünüyorum. Hissiyat olarak günlük kullanıma uygun etrafı rahatsız etmeyecek silajı iyi ayarlanmış güvenilir bir oud yorumu olmuş. Bir yenilik getirmeyen, aklınızı başınızdan almayacak bir parfüm. Kuru hissiyatı dışında pek olumsuz bir yanı yok bence. Kuru ve hafif yapısıyla başka parfümlerle layer yapılabilecek bir parfüm olduğunu düşünürken fragrantica da da buna dikkat çeken kullanıcı yorumlarına rastladım. Creed Royal Oud ile havalar biraz soğuduğu zaman layer yapmayı düşünüyorum. Sonbahar kış için uygun bir parfüm.

Güzel bir koku fakat Oud notasının verdiği doğallık dışardaki insanlardan tarafından çokta iyi bir şekilde karşılanacağını düşünmüyorum

Yorum

İşleniyor...
    X