Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Fort & Manle Maduro

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Fort & Manle Maduro

Click image for larger version  Name:	375x500.44851.jpg Views:	1 Size:	29.4 KB ID:	82837

Fort & Manle Maduro: Yurt dışı forumlarda fazlaca adından söz ettiren ve tasarımlarına verdiği isimlerle (Muhteşem Süleyman ve Fatih Sultan Mehmet gibi) Türk parfüm severlerin de dikkati hayli çeken bir parfüm evi. Daha önce de denediğim birçok parfümü ile birlikte son zamanlarda dikkatimi çeken iki tasarımından biri olan Maduro, oryantal odunsu bir parfüm. Oryantal kısmını ziyadesiyle yaşatan ve daha sonra da değineceğim Fort & Manle imzası taşıyan bir gövde üzerine kurulu, başlangıcında tatlı ve sevimli meyveler eşliğinde çok çok kaliteli bir gül (Damask Rose) ile açılıp, bayık olmayan bolca tatlı baharatlı ve olgun tütünlü bir yapı üzerinden derinlik sahibi bir orta kısım ile devam eden, sonuna doğru ise hemen her Fort & Manle’de olduğu gibi kendisine has imza niteliği taşıyan tatlımsı, meyvemsi, tütünsü bir tür aromatik odunsu şeklinde bir yapının ortaya çıktığı, performansının başlarda çok iyi, ortalardan itibaren inişe geçtiği göreceli güzel bir parfüm. Çok uzun cümle oldu umarım toparlayabilmişimdir. Şöyle söyleyebilirim ki; eğer deneyenler varsa Fort & Manle Amber Absolutely’nin bal, tütün ve güçlü bir gül ile yorumlanmış hali gibi. Enfes bir koku. Unisex ile feminen arasında kayıyor. Hafif hayvansal görünen bal-bal peteği-tütün-gül kombinasyonu tam da kararında ve zarafetinden hiçbir şey kaybettirmeyen bir yapıya sahip. İlk başlarda elma ve tarçın biraz daha bariz. Tarçın pek sevmememe rağmen bu parfümdeki dozunu oldukça kararında ve yeterli buldum. Beğendim! Tende bolca algıladığım yapıyı şu şekilde özet geçerek sonlandırayım. Sıcak baharatlar ve yumuşak odunsular üzerine kurulu, yarı gurme, yarı boozy, yarı aromatik bir güllü oryantal. Gül çok derin ve ders niteliğinde. Bir adım geri ya da ileri oynasa parfümün bütün ahengini alt üst eder bir yerde. Performansı da iyi olsaydı hiç gözümü kırpmazdım puan verirken. Ama 9/10.
    Son Düzenleme cantona8; 06-08-18, 16:21. Tarafından yapıldı.

Açıkçası bu seride çok haşır neşir olamadığım kokulardan biri

Yorum

İşleniyor...
    X