Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Baruti Melkmeisje

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Baruti Melkmeisje

Click image for larger versionName:	375x500.29643.jpgViews:	1Size:	26.3 KBID:	82782

Baruti Melkmeisje: Yeni adıyla Onder de Linde. Bir zamanlar incelemesini de yaptığım bu parfümü tekrar denemek istedim. Tatlı çiçekler, yabani yeşiller ve bal. Açılış tam da bu şekilde. İndolik bir etki yaratıyor gibi oluyor ama bal çok ön plana çıkamıyor. Genelinde tatlımsılık hakim ve bu tatlımsılık armut, hanımeli ve vanilya tabanlı. Çiçeksi odunsu olarak gruplanmış ama bence tatlı-yeşil çiçeksi demek daha doğru. Parfüm tam olarak Beaufort London Fathom V tarzında. Fathom V çok daha doğal çiçekler ve yeşillerle bezenmişken, Melkmeisje ise çok daha tatlı ve çok az da hayvansal. İkisi bu noktalarda kendilerince özgünler. Fathom V ile tanışmamın ardından onu bende Melkmeisje’ye göre öne çıkaran başlıca durum inanılmaz doğallığı olmuştu. Konumuza dönecek olursak, kompozisyonu ayakta tutan nota vetiver. Çok fazla geri planda ama her daim var. Bal notası bir dinginlik kazandırmış. Yumuşaklık ve pürüzsüzlük katmış. Gelende bal notası kullanılan parfümler biraz zorlayıcı oluyor ama Melkmeisje’de çok dengeli ve kararında. Hanımeli gibi bir tat algılıyorum bolca. Dalından yeni koparılmış bir hanımeli kokusu hissi bu. Performansı ortalama üstü ve içerisinde bazı uyumsuz gibi gelen tınılara rağmen koklaması oldukça keyifli bir konsept koku. 7/10
    Son Düzenleme cantona8; 06-08-18, 16:22. Tarafından yapıldı.

Melkmeisje'de uyumsuz olanın armut olduğunu düşünüyorum. Fathom V daha yeşil egemen geldi.

Yorum

İşleniyor...
    X