Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Nobile 1942 Rudis

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Nobile 1942 Rudis

cantona8

Click image for larger version

Name:	rudis.jpg
Views:	162
Size:	20.9 KB
ID:	82433

Nobile 1942 Rudis: Nobile 1942 markasının en iddialı parfümü bu sanırım. Gerek fiyatı, gerekse içeriği (kuru ve yaş meyveler, tütsü, gül, safran, deri...) olarak gayet dolgun bir parfüm. Bir ara başlangıcında fazlaca arabik geliyor ama gülün ve safranın arabik etkisi çok uzun olmuyor. Ben kurudukça üst notalarını daha çok almaya başladım sanki. Limon ekşiliği ise ilk sıkıldığı anda yayılıyor etrafa hemen. Üzüm notası da belirgin mesela orta kısımda. Deri öylesine farklı ki, bilindik deriyi aradım ama bulamadım. Çok çok güzel işlenmiş çalışmanın içine. Fragrantica'da içeriğine bakınca derinin ilk sırada, yani en çok algılanan nota olduğunu gördüm ve şaşırdım. Ben ise daha çok gül algılıyorum. Kuru soğuk bir gül var her daim. Ama derin koklayınca üzüm net şekilde geliyor. Karagöz'deki üzüm gibi değil. Bizim kültürümüze uzak bir koku. Odunsularla kurudukça tene yaklaşan bir koku ki zaten performansı da çok iyi değildi denediğimin. Ama genel puan olarak 8 diyebilirim. Sadece bana hitap eden bir koku değil ama hakkını da yiyemem. Güle karşı bir şey tamamen. Bitter Rose, Broken Spear'da yaşadığıma benzer.. Kalıcı ama bir o kadar da farkedilir değil. Ters orantı. Avrupalılardan bir orta doğu-uzak doğu arası çalışma. Kesinlikle denemeye değer bu da...
İşleniyor...
X