Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Memo Lalibela

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Memo Lalibela

Click image for larger version  Name:	image.jpeg Views:	1 Size:	62.1 KB ID:	7972

Lalibela, Etiyopya'da kutsal bir kentten almış ismini. Bu kent 12.yy'da, deniz seviyesinden 2500 metre yükseklikte kayalara oyulmuş on iki kiliseden oluşuyor. Efsaneye göre bir gece gökyüzünden gelen melekler, güneş doğana dek kiliseleri yapıp bitirmişler.

Kokuya gelince, tatlı balzamik mistik bir koku. Orkide, yasemin, vanilya ve hindistan cevizi kokusu ile açılıyor, tropikal bir esinti gibi. Tarçın ve hindistan cevizi kokusu baskın. Tarçın sanki biraz karamel efekti katmış. Hindistan cevizi çok tatlı yada ağır değil, güneş kremi gibi de kokmuyor. Bu kokuya bayıldım. Notaları arasında gül de var ama ben çok hissetmedim gülü. Ardindan eklenen paçuli, labdanum, zarif odunsu notalar hindistan cevizi ve çiçek kokularını dizginliyor ve kalın bir tutsu kokusu hakim oluyor parfüme. Sonrasında koku pek değişmiyor.
    Sillage'ı ortalama, ömrü ise tüm gün sürüyor kokunun.
    Ben begendim, sisesiyle almak istediğim kokular arasına girdi bile

Cok guzel bir inceleme olmus Zeynep hanım, kaleminize sağlık.

Yorum

Eline sağlık Tarçının sanki karamel efekti vermiş dediğin kısmı merak ettim özellikle. Bu gerçekten enteresan olabilir

Yorum

Zeynep Hamım kaleminize sağlık, aynen bende karamel efektini merak ettim şimdi...

Yorum

Çiçekleri saymazsak benlik ne çok şey varmış parfümde! Burnunuza kaleminize sağlık. Denemekte fayda var gibi görünüyor.

Yorum

Elinize sağlık Zeynep Hanım. Memo'ya karşı bir sempatim var nedense. Bu koku da tam benlik gibi.

Yorum

Güzel yorumlamanız için elinize sağlık, denenmesi gereken kokular listesine bunu da ekleyelim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: camorr View Post
                Elinize sağlık Zeynep Hanım. Memo'ya karşı bir sempatim var nedense. Bu koku da tam benlik gibi.
                Memo Italian Leather'da bana istediğimi vermedi ama evet kesinlikle farklı bir parfüm. Şimdilik çok sınırlıyım bu marka hakkında. Aslında İstanbul'a her gittiğimde hallice deneyebilmem lazım geri kalanları

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                  Umut Kurtoğlu Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Beyaz çiçeklerle güzel işler yapıyor bu marka kardeşim feminen kısımda

• cantona8
                  cantona8 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Vay bee. Sen diyorsan daha bi irkildim bu konuya simdi kanka..

Inceleme icin tesekkurler. Harvey'de denedigimde beni pek cezbetmemisti ama yorumunuzdan sonra bir sans daha vermek istedim.

Yorum

Kaleminize sağlık Zeynep hanım.Anladığım kadarı ile feminen tarafa meyilli bir parfüm,merak ettim beymende denemek gerekecek

Yorum

Elinize sağlık notalar çok güzel görünüyor
                    http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Deneme imkanım oldu fakat hoşuma gitmedi ; bende itici bir izlenim bıraktı

Yorum

memo markasının parfümlerini oldukça merak ediyorum

Yorum

İşleniyor...
                        X