Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Xerjoff Lira

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Xerjoff Lira

Başından sonuna kadar vanilya ve çikolatamsı karamelin hakim olduğu Lira, tatlı koku sevenlerin çok beğeneceği yoğun, lezzetli, oldukça çekici bir koku. Lavanta, kan portakalı, bergamot ve vanilya-tarçın notaları ağzınızı sulandıran bir tat katıyor kokuya. Limonlu tart gibi. Tarçınlı-portakallı kurabiye gibi. Hayal edebileceğiniz en tatlı koku. Çok yoğun tatlılığına rağmen, boğucu değil, hayli rafine, asla sizi yormuyor. Casamorati serisinin en çok satan kokularından biri.

Kaleminize sağlık Zeynep hanım. Xerjoff çok köklü bir parfümevi olmasına rağmen özellikle bizim ülkemizde Yeni yeni bilinen bir marka. Her kokusu ayrı güzel. Özellikle casamorati 1888 ve lira top trend oldu son zamanlarda. Ayrıca yine xerjoffa bağlı sospiro ve moresque markalarıda kalbur üstü markalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

Elinize sağlık Zeynep hanım Aynen dediğiniz gibi; Lira tüm tatlılığına rağmen rafine yapısı sayesinde hiç baymıyor, tatlı parfümleri sevmeyen biri olarak oldukça beğenmiştim Lira'yı, beni rahatsız etmedi hiç. 1888'den daha çok sevdim sanki bu kokuyu.

Yorum

Yalnız bayan arkadaşlarımızın şu yorum ve inceleme yazılarına el atmaları muhteşem oldu. Hep birlikte el ele güzel bir platform yaratıyoruz herkes bir şekilde benimde katkım olsun diyor. Herkese teşekkürlerimi sunmayı bir borç biliyorum iyiki varsınız arkadaşlar.

Yorum

Altuğ hoca sen de bir liste hazırla ya aç kurtlar gibi bekliyoruz valla biraz hareket gelsin

Yorum

lira gerçektende 1881gibi keskinliği olan bi koku değil. daha tatlı daha insanahuzur veren bir koku. 1881 de çok beğendiğim bi koku onun yeri farklı zaten o insanı hep canlı dinç tutan bi koku. sıkınca sanki dağ tırmanacakmışçasına enerji pompalıyor insana zeynep hanımın yorum gerçekten kokuyu iyi anlatmış. teşekkür ederiz

Yorum

Lira gerçekten güzel bir koku özellikle bayanların beğeneceği cinsten. Ayrıca eklenen meyve ve çiçeklerle vanilya sıkıcılığı da ortadan kaldırılmış.
              Nawab of Oudh, NY Oud, Naxos, NY Amber, Mona Vanille

Yorum

Ben ilk kullandığımda aman allahım bu ne demedim tepkim nötr oldu hatta nötr ünde birtık aşşağısı , sonra dekant edindim uzun vaadede denenmesi gerektiğini düşünüyorum , beğendim ama şişeli alıp kullanırmıyım hayır eksikliğini çekermiyim hayır , dekant dursun 3-5 ml kenarda köşede

Yorum

Bunu denediğimde çok şaşırdığımı söylemeliyim. Limonlu cheesecake gibi bir şey.

Yorum

Baymaması ve hiç beklemediğim greyfurt notasıyla en çekilebilir gourmandlardan biri buldum ben de bu kokuyu. Fakat yine de çok cezbettiğini söyleyemem. Ağzınıza sağlık Zegna Hanım bu arada..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zegna View Post
                      Başından sonuna kadar vanilya ve çikolatamsı karamelin hakim olduğu Lira, tatlı koku sevenlerin çok beğeneceği yoğun, lezzetli, oldukça çekici bir koku. Lavanta, kan portakalı, bergamot ve vanilya-tarçın notaları ağzınızı sulandıran bir tat katıyor kokuya. Limonlu tart gibi. Tarçınlı-portakallı kurabiye gibi. Hayal edebileceğiniz en tatlı koku. Çok yoğun tatlılığına rağmen, boğucu değil, hayli rafine, asla sizi yormuyor. Casamorati serisinin en çok satan kokularından biri.

yorumunuz için teşekkürler. ben ilk kokladığımda çocukluğumuzun eti puf larını hatırlamıştım aynen eti puf kokuyor dedim

Yorum

Lira bir süredir severek kullandığım lezzetli ve neşeli bir koku.casamoratinin en çok ilgi gören bayan kokusu olarak bahsediliyordu.ilk kokladığımda hissettiğim yoğun ve enerjik hissettiren portakal kokusu oldu.kilian dont be shy uzunca bir süredir kullandığım kokulardandır.aralarında çok önemli benzerlik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.ikinci şişeyi alacağımı düşünmüyorum.yaş aralığı olarak 25 yaş altı bayanlarda daha yakışacağını düşünüyorum.evet güzel oldukça silajlı ve güzel bir gourmand temsilcisi.ancak yaş ilerledikçe beğeniler değişiyor sanırım biraz daha tütsülü ve şipre kokular daha çok ilgimi çekiyor....sizlerle bu mis kokulu ortamda bulunmak keyif verici parfüm sever dostlarım....😊

Yorum

• matrai
                          matrai Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aramıza hoşgeldiniz 😀

Kaleminize sağlık Zeynep Hanım. Eşime 5 ml dekant almıştım Lira, ara ara kullanıyor. Karamel-vanilya ağırlıklı hoş bir koku, kan portakalı daha yoğun olsaydı daha çok sevecektim. Harmanı güzel dediğiniz gibi tatlılık rahatsız etmiyor. Xerjoff bu harman işini biliyor, ama hiçte risk almayı sevmiyorlar sanki. Henüz ters köşe olmadım Xerjoff tarafından. Şimdiye kadar 3 parfümünü denedim (Lira,1888,Naxos) dekant almak suretiyle, kısmetse Zefiro'da gelecek haftaya Vira Split'i ile, bakalım o nasıl bir şey çıkacak. Ama şöyle bir şey var, misal çok sevdiğim birine parfüm hediye etmek istiyorum, para da sıkıntı değil, ilk bakacağım markaların başında gelir Xerjoff. Hediye ettiğiniz kişinin Xerjoff kokularını sevmemesi, kullanmaması zor sanki. Tabi bunu sadece 3 parfümünü test etmiş birisi olarak söylüyorum. 70 çeşit parfümleri olduğunu dikkate alırsak benim yaptığım yorum devede kulak gibi kalır
                        Son Düzenleme umit.K; 22-02-17, 20:04. Tarafından yapıldı.

Yorum

güzel parfüm ama benim zevkime hitap etmiyor şişeli almam
                          http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Unisex değil sanırım bu koku doğru mudur?

Yorum

İşleniyor...
                            X