Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hermessence Ambre Narguile

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermessence Ambre Narguile

Click image for larger version

Name:	ambre narguile.jpg
Views:	2697
Size:	24.8 KB
ID:	70963

Kuşkusuz Hermessence serisinin en bilinen ve en çok sevilen parfümü Ambre Narguile

2004 Yılında Hermessence isimli seriyi açıklayan ve parfümörlüğünü büyük usta Jean-Claud Ellena nın yaptığı 4 yeni parfümünü tanıtan Hermes zamanla seriye kattığı diğer kokularla başlı başına bir koleksiyon yaratmıştı.

Aralarında en fazla parlayan ise kuşkusuz Ambre Narguile idi. Bu zamana kadar yapılmamışı yapmayı ve fark yaratmayı bilen parfümde minimalizmin öncülerinden Jean Claud Ellena kendisinden hiç beklemediğimiz tarzda bir parfümü bizlere sunmuştu.

Tatlılık seviyesi bir hayli yüksek olan bu amber parfümü bal, tarçın, karamel ve rom gibi notaları içinde bulunduran ama sonuçta elmalı tart gibi kokan oldukça ilgi çekici bir çalışma. Bir parfüm tatlılık seviyesi bu kadar yüksek olupta nasıl bu kadar insanın içini baymadan kendini bu kadar sevdirebilir? Bu tabi tamamen Ellena'nın ustalığından kaynaklanıyor.

EDT formatında olupta bir EDP yi cebinden çıkarabilecek kadar yüksek bir performansa sahip. Saatler geçse bile kendini her daim hissettiriyor.

Günümüzde bile halen bir çok parfüme ilham kaynağı olmayı başaran bu efsanenin hakkında çok şeyler söylenebilir yazılabilir. Ama koklayıp onun keyfine varmak en iyisi olacaktır.

Referans iş ve şık koku. Oryantal gurman sınıfında; cömertçe kullanılmış madalyonun öteki yüzü kıvamındaki Etil Maltol ve kalite Coumarin ile aldı yürüdü. Kadim köklerinden kopmadan şaşırtıcı pürüssüzlükte modern olmayı başarmış Ellena mucizesi. 10/10.

Yorum

Ne yani şimdi bunu da alalım? Tahrik etmeyin beni fena oluyorum valla

Yorum

Hocam elinize sağlık. Anlattıklarınızdan, tam bana göre olduğu kanaatine vardım. İnşallah denicem en kısa zamanda

Yorum

İtalyan bir kozmetik markası olan L'Erbolaria markasının Dolcelisir adlı parfümü Amber Nargulie'e çok benzetilmiş.
          Trendyol'da 323 TL'ye satılıyor bu koku

https://www.fragrantica.com/perfume/...sir-11238.html

Yorum

Jean Claude Ellena'nın gourmand şaheseri. piyasada 1000-1200 TL bandında bulunabiliyor. Gourmand sever iseniz mutlaka denemelisiniz.

Yorum

Sanırım artık satılmıyor

Yorum

Satılıyor ama zor bulunuyor, bulmuşken nasıl almadım hala düşündükçe kızıyorum. Oajan daha başarılı diye düşünüyordum ama aralarında bir kalite farkı var birde sentetiklik, kullanması çok güzel değil ama koklaması çok güzel

Yorum

Gurme parfümlere olan ilgim, marka ve parfümöre olan sevgimle birleşince kör alış yaptım bu kokuyu.
                  Bugün ya da yarın denemiş olacağım çok merak ediyorum.

Yorum

Denenmeden alınmaması gereken parfümlerin başında geliyor bence elmalı turta gibi kokmak herkesin hoşuna gitmeyebilir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murrjm View Post
                      Gurme parfümlere olan ilgim, marka ve parfümöre olan sevgimle birleşince kör alış yaptım bu kokuyu.
                      Bugün ya da yarın denemiş olacağım çok merak ediyorum.
                      muratcım nerden ve kaça temin ettin ? benim de ilgimi çekti ama çok pahalı geldi ya. fiyatı kör alışa engel diye düşünüyorum, bu kokuyu çok sevebileceğimi hissetsem de.

Yorum

Tatlı kokuları seven bir insan olarak çok sevdim diyebilirim ama şişeli alırmıyım sanmıyorum

Yorum

Fazla gourmand, aşırı tatlı. Fazlasıyla tatlı. Çocukken annem beslenme çantama Elmalı kek koyardı. Kokusu aynı o. Şişesine para verip almam. Ama 3-5 ml ara sıra koklamak , deneyim etmek için alınabilir.

Yorum

Tatlı kokuları seven bir insan olarak çok sevdim diyebilirim ama şişeli alırmıyım sanmıyorum elimde numune olarak bırakacağım net ama inşAllah

Yorum

Yeni deneme şansım oldu. Koku güzelliğine kimse bir şey diyemez ama hiç kalıcı değil

Yorum

İşleniyor...
                              X