Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Parfums De Marly - Pegasus

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Parfums De Marly - Pegasus

Click image for larger version

Name:	pagasus.png
Views:	5089
Size:	174.5 KB
ID:	70809

Kesinlikle underrated kalmış kokulardan bir tanesi. Bu zamana kadar neden konuşulmadağını anlayamadım. Aslında Parfums de Marly markasının kokuları gerek forumumuzda gerekse de ülkemizde bir hayli ilgi gören ve beğenilen parfümler. Özellikle Herod ile Türk parfüm severler tarafından bir hayli ilgi gören parfümevi oajan, godolphin, layton, gibi parfümleride bir hayli hayran kitlesine sahip. Ama pegasus nedense bu popülerlerin arasına girememiş. Girememesinin nedeni de bana kalırsa doğru düzgün bahsedilmemiş olması.

Acı badem ve vanilya üzerine kurulmuş olan Pegasus erkeksi çiçeklerle oldukça elegant ve çekici bir hava yakalamış. Aslında başrolleri vanilya ve bademin çektiği bir parfümden tatlılık oranı yüksek bekleyebilirsiniz, fakat tatlılıktan ziyade parfüme kuru ve tozlu bir hava vermiş diyebilirim. Hem lezzetli hem çekici hemde oldukça performanslı olan Pegasus. Özellikle bahar aylarında akşam serinliğinde mükemmel bir aura oluşturuyor. Bu zamana kadar ben bu parfümü nasıl olurda kullanmadım dediğim parfümlerden birtanesi. Tarz olarak özellikle başlangıcını Amouage Reflectiona benzettiğimi söyleyebilirim.

Koku bence de muazzam, sevilmemesi mümkün değil. Özellikle bayanların sevdiği tarzda bir koku.
    Açılışta Reflection Man'e oldukça benziyor ama bana kalırsa performans ve fiyat olarak Reflection Man'dan daha mantıklı bir seçim.
    Son Düzenleme yanqoue; 30-10-18, 09:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

Hocam benim görüşüm performansının çok çok iyi olduğu yönünde. Reflection edt gibi kalır yani yanında.

Yorum

Marka bu kokda reformüle oldu mu ?
        Benim denediğim hali oldukça kalıcıydı.Ayrıca vanilya badem kullanımı Hypnoitc Poison'a çok benziyordu.

Yorum

Abartısız 24 saati gördüğüm bir parfüm.
          2 defa duş almış olmama ve elim sayısız kez suyla temas etmiş olmasına rağmen hala kokusunu hafiften alabiliyorum.

Yorum

Herod gibi reformülasyondan nasibini alanlardan mı ? Ona kesin bir cevap bulmamız lazım

Yorum

• yanqoue
              yanqoue Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              2017 batch için böyle bir şey söz konusu değil diyebilirim.

Arkadaşlar üzülerek söylüyorum. Pegasus'ta reformülasyondan nasibini almış. Yanlış olmasın 2015 veya 2016 yılında bir dekant edinmiş ve kullanmıştım muazzam bir yayılımı ve kalıcılığı vardı. Hatta birkaç yerde soran olmuştu. En son splitten gelen dekant (Altuğ hocamın affına sığınıyorum tamamen parfümü üreten firma ile alakalı bir durum sonuçta) hayal kırıklığı oldu benim için. Koku aynı fakat performans ve kalıcılık çom ciddi düşmüş. Klasik bir designer EDT parfümden hiçbir farkı kalmamış

Yorum

• xPixa
              xPixa Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Üzdü açıkçası Ben de zamanında dekant olarak alıp kullanmıştım kokunun gücü nükleer seviyedeydi. Bu PdM Herod'a yaptığını Pegasus ile başlayıp diğer kokularına da yapmaz umarım.

• protectedsugar
              protectedsugar Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Yine bir darbe yedik..

• Burakkk
              Burakkk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              PDM sanırım bütün parfümlerini elden geçirmiş Herod'la birlikte. Bu yönde yazılar var nette. Nitekim en son Beymen'de Godolphin'in samplelarından hediye etmişlerdi birkaç tane. Onun da hiç beğenmedim performansını.

Kokladıkça nirvanaya ulaşmış hissediyorum, evet kokladığım en iyi koku değildi belki ama kendine has cazibesi var. Kesinlikle pegasus alın arkadaşlar, en azından deneyin .

Yorum

İşleniyor...
            X