Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Ajmal Violet Musc

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ajmal Violet Musc

Şimdi ne gereği vardı bir parfüme daha takıntılı hale gelmeye?
    Neden o sample kutusunu açtım da bu parfümü adam akıllı bir denedim?
    O parfüm benim olana kadar nasıl bekleyeceğim?

Evet parfümü çok beğendiğim yeterince belli oluyor.. :-)

Parfüm tenimde, kıyafetimde oturdukça bana huzur vermeye başladı. Buz gibi bir havada eve kendinizi zor atmış, ısınmak için uzuuun sımsıcak bir duş alınmış, sonrasında oturup bir elinizde çayınız, bir yanınızda kedinizle keyif yapmak gibi birşey bu parfüm!

Pudralı, miskli, hafif vintage effectli parfümlere çok düşkünüm evet, ama tabiri caizse bu bir modern vintage!

Misk ve menekşe ile aynen adının hakkını verecek şekilde açılıyor koku.
    Pudralı bir havası var, biraz Teint de Neige, biraz Montale Powder Flowers'ı anımsatıyor, ama o kadar pudralı değil, oldukça dozunda ve dengeli kullanılmış notalar.

Ve asıl koku şöleni klasik misk/menekşe açılışı dinginleşmeye başladıktan sonra başlıyor. Çünkü artık kokuların bizi biraz şaşırtmasını istiyoruz değil mi?

Bu çok sevdiğim kombinasyona, müge, ylang ylang ve sonralara doğru amber katılıyor. Bahsedilen gülü hissettiğimi söyleyemeyeceğim.
    Kokuda tatlılık neredeyse hiç yok, belki amberin verdiği ılık havadan bahsedebilirim biraz.

Beni en çok etkileyen tarafı inci çiçeği/mügeden gelen o hafif acımtrak/buruk aromayı, ylang ylangdan gelen hem kremsi hem de hafif egzotik aromanın nasıl yumuşattığı, dip notadaki amber ile de birleşince bir kokunun aynı anda nasıl hem kadife gibi yumuşak, hem hafif buruk ve egzotik, hem de ılık olmayı başarabildiği..

Koku menekşe dominant ama "soğuk" bir koku değil, tatlı bir koku da değil. Bana tam istediğim tarzda bir koku dedirten, zaman geçtikçe evrilen, kompleks, farklı farklı notaların harmanlandığı, hem ismine sadık kalıp hem de sadece bir standard misk/menekşe parfümü olmaktan sıyrılmış, çok başarılı bir koku. Silaj şimdilik muhteşem, kalıcılığın da benzer olacağını düşünüyorum.

Keşke denemesemiydim mi acaba?! Sevgili Noel Baba hadi kızağına atla, konum atacağım :-)

Click image for larger version

Name:	o.36476.jpg
Views:	1292
Size:	119.3 KB
ID:	56625

Aysu yorumlarin icin cok tesekkurler.
    Ben de en basta inanilmaz onyargili olarak yaklastigim bu kokuyu tecrube edince gercekten begendim.
    Kendim kullanamam ama kadinlara cok yakistiranlardanim, muthis bir feminen.
    Silaj muazzam, pudrali floral hava da insani kendine hemen bagliyor.
    Iyi ki denemissin

Yorum

Sercan öyle bir yorum yapmışsın ki, iyice sevdim kokuyu şimdi çıkıp almaya gideceğim :-)) Teşekkürler bu arada :-)

Feminen kullanıma daha uygun olduğuna katılıyorum ...

Yorum

Aysum bugün iki yeni parfümle aklımı başımdan aldın yine. Notalar ve parfümün tarzı tam benlik şişesi de nasıl güzel öyle...bu arada sevgili Libra menekşe notasını çok sever...Libracım buraya gel acil

Yorum

• Libra
          Libra Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Tam benlik bir parfüme benziyor derken yorumunu gördüm canım😄Beni iyi tanıyorsun😉

Bu parfümü Beymende Ajmalın bikokusunu satın aldıgımda hediye olarak sample şeklinde 2 adet vermişlerdi.Kullandıgım zaman çok çok begenmiştim erkek kullanımına gayet uygun .
        Benimde şahsi kanaatim çok bşarılı oldugu yönünde.Menekşe kullanımı biraz tozlu olmakla beraber çok farklı .Ama koklandıgında kesinlikle bu menekşe dedirtiyo.

Yorum

Ajmal'ın zamanında ucuz market parfümü tabir edeceğim kokularını denemiştim, şimdi işi büyüttüler önyargılarımı bir türlü kıramadım.

Yorum

Anlatılanlardan benim de kullanabileceğim bir koku oluğu sonucunu çıkardım.Eklensin listeye
            Teşekkürler Minty

Yorum

Çok güzel bir anlatım olmuş Mintycim😊Daha koklamadan beğendim parfümü😄

Yorum

Ben de beğeneceğimden %90 eminim Libracım Libra

Yorum

Sevgili Minty Ajmal alacaksan eğer Dubai ye gidip gelen bir tanıdığın varsa ona aldırmanı tavsiye ederim hemen hemen 3 te 1 fiyatına sahip olabilirsin.

Yorum

• Minty
                    Minty Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ooo! süper tavsiye sevgili matrai çok teşekkür ederim.. Yakında bir akrabalarım gidecek Dubai'ye, gerçi 65 yaş grubu:-) ama yazıp verirsem parfüm ismini becerebilirler umuyorum :-) orada AVM falan geziyorlar çünkü..

Sevgili Minty ağzına sağlık. Yine çok güzel bir inceleme olmuş.

Kullandığın ilk cümleyi, son zamanlarda kendime o kadar çok söylüyorum ki. Yeni parfümleri merak etmekten ve denemekten, eski ve güzel parfümlerimin tadını çıkaramaz oldum nerdeyse.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kaside View Post
                    Sevgili Minty ağzına sağlık. Yine çok güzel bir inceleme olmuş.

Kullandığın ilk cümleyi, son zamanlarda kendime o kadar çok söylüyorum ki. Yeni parfümleri merak etmekten ve denemekten, eski ve güzel parfümlerimin tadını çıkaramaz oldum nerdeyse.
                    Sevgili Kaside, ne kadar iyi anlamışız birbirimizi İnsan yeni bir parfümü beğendiği için kendine kızar mı? Bizim gibi parfüm sevdalıları anlar ancak bu duyguyu, "koklamaz olaydım" hissiyatını...

Yorum

Chloe love ve narciso poudree karışımı geldi bana gayet başarılı ve performanslı bir parfüm

Yorum

Elinize sağlık çok güzel ifade etmişsiniz. Parfüm sektöründe çalışan ve parfümden yorulan bir arkadaşta, çok naif ve pudralı güzel bir parfüm demişti.

Yorum

Hala denemedim ben bunu ve merak ediyorum .Seveceğime eminim

Yorum

İşleniyor...
                          X