Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Nasomatto Black Afgano

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Nasomatto firmasından,Black Afgano,Pardon ve Fantomas parfümlerini denedim.Black Afganoyu,fazla yoğun ve tahammül edilemez buldum,çevrem de bu konuda benimle hemfikir.Yoğunluğundan ziyade beni en çok rahatsız eden kısım,kokunun arabic tarafı.Kullanıcının kendisi kokuyu beğense bile,çevre tarafından yüksek ihtimalle beğenilmeyecek bir koku.Black Afgano klonlarından,Carner Barcelone Cuirs ve Woods Collection Dark Forest parfümlerini denedim.Şahsi fikrim,Carner Barcelona Cuirs,Black Afganoya nazaran daha giyilebilir bir çalışma olmuş fakat handikapı,ülkemizde kolay bulunamıyor olması.Dark Forest ise açılışta (ya da şişeden koklarken) Black Afganoyu andırsada,biraz zaman geçince o kadar katmanlı,derin bir parfüm olmadığını ele veriyor.Tabii ki mevcut koşullarda Dark Forest,Black Afganonun neredeyse 8 de 1 fiyatına temin edilebiliyor,bunu da göz önünde bulundurmak gerek Yine de Dark Forest konusunda çokta yüksek beklentiye girmemek gerek diye düşünüyorum.Markanın denediğim diğer 2 kokusu hakkında ki kısa izlenimlerim de şu şekilde;Fantomas: Dekant olarak elime geçti,ilk ve son deneyişimde,evde ben,kız arkadaşım ve başka bir arkadaş oturuyorduk,uzun yıllardır almadığım kadar kötü yorumlar aldırmayı başaran bir parfüm oldu kendisi Parfümdeki plastiğimsi hava beni de aşırı derecede rahatsız etti.(Aykırı kokularla aramın epey iyi olmasına rağmen.) Pardon:İlk kokladığımda bana direkt Guerlain Lidgeyi çağrıştırdı.Fikrim halen değişmedi,her kullandığımda aklıma Lidge gelir,Lidge kullanırken de Pardon.Denediğim 3 Nasomatto parfümü içerisinde en başarılı bulduğum parfüm açık ara Pardon oldu.Diğer ikisine göre çok daha sevilebilir ve giyilebilir bir parfüm olduğunu düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
    X