Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Diptyque Philosykos

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Diptyque Philosykos

Gurmekokular berkan bey 3 gün önce restorantımıza ziyarete gelmişti.Malum konumuz parfümlerdi ve 2 saate yakın parfümlerden konuştuk tabiki...Sonrasında Philosykos'dan bahsetti,benimde denemem kaçınılmazdı artık.Dün kavaklıdere beymende gittik ve parfümü denedik...Parfümün açılışı parfüm gibi değilde,bildiğin taze incir yaprağı hatta ağacı gibi kokuyor.Nasıl bu kadar doğal kokuyor,hayranlık verici ama bana göre başlangıcı genel beğeniye çok uygun değil sadece tematik olmuş...Orta notaya geçinçe işin rengi değişiyor ve kremamsı hindistan cevizi ekleniyor,incir tam olmamakla birlikte biraz geri çekiliyor ve kapanışda biraz odunsu notalarla kapanıyor,ben orta notadan sonra bayıldım bu parfüme...Bizim küçüklüğümüzde bilen bilir; turbo sakızlar vardı orta notadan sonra onun gibi koktuğunu düşündüm.Tabiki hafızam beni yanıltıyor olabilir Bu parfüm daha çok bende aromaterapi etkisi gibi birşey yaptı,sakinleştirici etkisi oldu üzerimde.Sanki yalın ayak bir yaz günü bir incir bahçesinde dolaşıyorsunuz hissi veriyor...
    Kalıcılı tende 4-5 saat civarı oluyor...Edp olanını denedik nişanlımla ve biz kesinlikle beğendik.Tabiki nişanlım bir parfüm daha beğendi,keşke beğenmeseydi.O yaramaz kız çoçuğunun adıda "amouage reflection woman" Öleceğim kahrımdan,Başlarda nişlere burun bükerdi hanımefendi,galiba burnu evrilmeye başladı ve artık devamlı ana akım kokularla,nişleri karşılatırıyor ve beğenileri nişlerden yana olmaya başladı...Ben naptıım dostlar,iyimi ettik yoksa kötümü ettik bilemiyorum

Nedense bu markayi pek denemeye deger bulamayordum unisex bandında urunleri oldugu icin belki de. Simdi tekrar kontrol ettim hic bir parfümünde tek basına 'men' ibaresi yer almıyor. Cinsiyet konusuna takılmıyorum fakat markaların bunu pazarlama yontemi olarak kullandıgını bildigim icin bu sekilde yaklasiyorum. Bunun disinda tavsiyem esinize LM parfümlerden yahut Ursa gibi herkese hitap etmeyen parfümleri denettirin tez vakitte niche kavramından uzaklasacak, siz de rahat bir nefes alabileceksiniz. Eger parfüm konusunda cok üstelemeye baslarsa Holyshit temin etmeniz gerekir acilen. Komple bu işlerden elini ayagını cekecektir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Optuna View Post
      Nedense bu markayi pek denemeye deger bulamayordum unisex bandında urunleri oldugu icin belki de. Simdi tekrar kontrol ettim hic bir parfümünde tek basına 'men' ibaresi yer almıyor. Cinsiyet konusuna takılmıyorum fakat markaların bunu pazarlama yontemi olarak kullandıgını bildigim icin bu sekilde yaklasiyorum. Bunun disinda tavsiyem esinize LM parfümlerden yahut Ursa gibi herkese hitap etmeyen parfümleri denettirin tez vakitte niche kavramından uzaklasacak, siz de rahat bir nefes alabileceksiniz. Eger parfüm konusunda cok üstelemeye baslarsa Holyshit temin etmeniz gerekir acilen. Komple bu işlerden elini ayagını cekecektir.
      Optuna hocam,ursayı denedi zaten,Başta burun büktü herkes gibi,kokunun 1 saat sonraki haline; Ne kadarda güzelleşmiş çok entrasan dedi Hocam beymen ve harveyde benim yanımdan ayrılıp,şişelerin sprey kısmı yada kapaklarından kokluyor.Hoşuna giden kokuların notalarını soruyor ve kağıda yada bileğine sıktırıyor...Birde bu ara fragrantica'ya sarmış...Orada "bu parfümü beğenen bununda beğendi" olayını kullanıp denenecekler listesi hazırlıyor

Yorum

• Optuna
        Optuna Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Fragrantica falan neyse heves diyebilirim de, Ursaya yaklaşımı önlem almak gerektigini gosteriyor Şaka bir yana büyük şans parfüm noktasında insanın eşiyle buluşabilmesi. Saadetler dilerim..

• Guest's Avatar
        Misafir Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok teşekkür ederim hocam iyi dileklerin için

Ankaralılar yorum işinden anlıyor havasından mı suyundanmı bu sabah 8 de kalktığımdaki -9 derece kuru ayazındanmıdır nedir Eline emeğine sağlık hocam gayet güzel olmuş ...
      Başlangıcı beni açmamıştı devamında koklama gereği bile duymadım , KadirTBK kardeşim ile de aynı yorumu yaptık 'taze incir yaprağı hatta ağacı gibi kokuyor' incirlikle pek alakası yok bana göre , ha uzun vaadede denemedim orası ayrı belki çok sevebileceğim bir koku bile olabilir (sağım solum hiç belli olmuyor)

Yenge hanım URSA mızı beğenmiş BAŞTACI maşAllah , Allah bir ömür nasip etsin size ... (herhalde ursanın arkasındaki parfümör ben olsam bu kadar savunmazdım) ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BatuhanKLC View Post
        Ankaralılar yorum işinden anlıyor havasından mı suyundanmı bu sabah 8 de kalktığımdaki -9 derece kuru ayazındanmıdır nedir Eline emeğine sağlık hocam gayet güzel olmuş ...
        Başlangıcı beni açmamıştı devamında koklama gereği bile duymadım , KadirTBK kardeşim ile de aynı yorumu yaptık 'taze incir yaprağı hatta ağacı gibi kokuyor' incirlikle pek alakası yok bana göre , ha uzun vaadede denemedim orası ayrı belki çok sevebileceğim bir koku bile olabilir (sağım solum hiç belli olmuyor)

Yenge hanım URSA mızı beğenmiş BAŞTACI maşAllah , Allah bir ömür nasip etsin size ... (herhalde ursanın arkasındaki parfümör ben olsam bu kadar savunmazdım) ...
        Çok teşekkür ederim Batuhan hocam,güzel düşüncelerin ve temennilerin için.Harveyde tiziana terenzinin Kirke'yede bayılmıştı hatta ursa'yı sen al banada kirke'yi al demişti.Bende haliyle "oldu gözlerim doldu" dedim Şaka bir yana ciddi olarak banada istediğim kokulardan dekant yada split'den alalım diyor.Bizim forumda çok fazla o şekilde bayan kokusu yok diyorum.Lakin yakında hesap açıp aramıza katılmazsa iyidir
        favori dörtlüsüde;
        -Amouage Reflection woman
        -Tiziana Terenzinin Kirke
        - Creed Royal Princess Oud
        - Armani Prive Jade

Yorum

• Guest's Avatar
          Misafir Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Kirke'nin de spliti oldu aracılığımla Keşke daha önceden haberiniz olsaymış yaparız müsait bir zamanda yenge hanımın isteklerini de koymaya çalışırız splite ( kirke benimde koleksiyonumda bulunan sevdiğim bir kokudur)

• Guest's Avatar
          Misafir Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Sağlık olsun kirke spliti için Batuhan hocam,Birdahaki sefer İnşallah diyelim

Bu kokuyu bir an önce denemem lazım. Markanın adıyla özdeşlemiş bir koku, uzun zamandır merak ediyorum.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
          Umut Kurtoğlu Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          En sevdiğim incir net. L'artisan-Adp-Jo Malone vs bu kadar etkilemedi beni.

Ağzınıza sağlık yorum için. Sandal denince Tam Dao Vanilya denince Eau Duelle İncir denince Philosykos sıcak kokulardan bahsedince 34 Edp geliyorsa aklıma bu marka benim için öndedir..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
          Ağzınıza sağlık yorum için. Sandal denince Tam Dao Vanilya denince Eau Duelle İncir denince Philosykos sıcak kokulardan bahsedince 34 Edp geliyorsa aklıma bu marka benim için öndedir..
          Umut hocam Eau Duelle'de denedim ama ona tam yoğunlaşamadım çünkü sadece kağıt Üzerinden baktım.Tendeki performansına gözlemleyemedim

Yorum

Philosykos'un huzur ve mutluluk veren sakinleştirici bir etkisi olduğu kesin. Sevdiğim bir parfüm ama inciri hindistan cevizsiz daha çok tercih ettiğim için çok bütünleşemiyorum kendisiyle.

Yorum

Huzur ve mutluluk verme konusunda Mete hocama katılıyorum. Her kokladığımda aynı duyguları hissettiriyor. Kendini özleten kokularımdan birisi. Denemeyenler için bir kayıp özellikle incir notasını sevenler için.

Yorum

Hocam yüreginize saglık bikaç denemem oldu bu kokuyu bugüne kadar paşabahçe incir kolonyası dışında incir temali bi koku kullanmadım ama bütün denemelerimde bu kokuyu çok begendşm . Konsepti için degerlendirildiginde yok artık dedim bukadar olur acayipde rahatlatıcı. Beymende Batuhan Kılınçla ve yanımızdaki 2 arkadaşla denedik edp olanını ki bu 2 arkadaş parfümü sadece one million olarak biliyolar :-) adamlar şok oldu biri incir digeri incir agacı kokuyo dedi koklamaya doyamadılar . Dicem oki böyle bi sanat eseri bence .
                Ama dip notalara dogru hissetigim kremsi yapı sanki pudramsı gibi benim pek hoşuma gitmedi . O yüzden edt sini çok merak ediyorum ustadlar yorumlarsa çok memnun oluruz .

Yorum

Dune ve Figuier Eden ile birlikte en sevdiğim incirlerden fakat Mete Üstad'ında dediği gibi klasık incir / hindistan cevizi kombinasyonlarından birisi. Haftaya Heeley - Figuier deneyeceğim bakalım diğer incirlerden bir farkı var mı.

Yorum

Yaklaşık 5 yıl kadar önce Edt. formülasyonlu olandan 2 adet aldım. İnciri meyve olarak ne kadar sevmesem ve tadına uzun yıllardır bakmıyor olsam da incir ağacının esintiyle yaydığı rayihaya her zaman hayran kalmışımdır.. Daha sonra büyük bir mağazada belli aralıklarla Edp formulasyonunda olanı bir kaç kez denemiş bulundum. Rahatlıkla söyleyebilirim Diptyque Philosykos Edt. incir, incir yaprağı ve incir ağacı kokusu düzleminde pek fazla değişime uğramadan devam ediyor ve tenden ayrılıyor; hindistan cevizi sadece geri planda kendini farkettirmeden bir süre eşlik ediyor.. Edp olanda bu tadı ve kaliteyi bulamadığımı ve özellikle dip notalarını sevmediğimi söyleyeyim.. Bir benzetme yapacak olursam, Hermes Eau D'Orange Verte Edc. deki limon kokusu bir limonun kokusuna ne kadar doğal bir yaklaşım sergilemişşe Philosykos Edt. deki incir ve incir yaprağı kokusunun da o doğallıkta bir yaklaşım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.. Son olarak Figuier Eden için bir iki şey söyleyeyim, DP tamamen incire adanmış tematik bir parfüm, FE böyle bir parfüm değil, daha zengin ama daha güvenli bir koku; lakin AP serisinde benim denemiş olduğum, VB. la birlikte en kaliteli ilkbahar-yaz kokusu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.. Forumda yeniyim, herkese iyi forumlar, saygılar..

Yorum

obsesion1810 Evet, tamamen katılıyorum. EDT'si incir keyfini kesinlikle çok daha iyi yaşatıyor. EDP versiyonu daha odunsu yönde gidiyordu hatırladığım kadarıyla.

Yorum

İncir temalı parfümlerin çoğu kullanmışımdır ve beğenmişimdir. En dogal incir ve yaprağı yansıtan kesinlikle bu arkadaştır .

Yorum

İşleniyor...
                        X