Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

En beğendiğiniz parfüm isimleri?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• En beğendiğiniz parfüm isimleri?

Bakındım ama böyle bir başlık göremedim. İsmini yaratıcı bulduğunuz ve adıyla da parfümü yansıttığını düşündüğünüz parfümler hangileridir?
    Son Düzenleme cornelius; 03-12-18, 00:53. Tarafından yapıldı.

Anteus ve Kouros diyebilirim.

Kouros çıktığı dönemlerin ünlü “gay” parfümlerinden (maalesef dönemimizde maskulen olarak tercih ediliyor) antik yunanda sanırım uzun boylu dik duran ve çıplak genç erkek heykellerine verilen ad.

Anteus ise kokusu olarak ismi gibi hem gücü hem de yapısı itibariyle bende şiddeti çağrıştırır. Poiseidon ve dev titan gaia nın oğludur. Yarı devdir. Babasına öldürdüğü savaşçıları(güreşçileri) sunması ile meşhurdur.

Tabi ismi bi yana 80’ler ve 90’larda sanırım hemen hemen herkes bu parfümleri kullanıyordu ancak isim olarak bana hem yaratıcı hem de koku profilleri ile uyumlu gelen iki parfüm olarak gelmiştir. YSL bu isim konusunda bence çok parfümde başarılıdır.
    Son Düzenleme Azzura; 03-12-18, 01:08. Tarafından yapıldı.

Yorum

İlk aklıma gelen parfüm Green Irısh Tweed.

Creed firması tarafından "İrlanda kırsalında doğa yürüyüşü" olarak ifade edilen bu parfüm bana yemyeşil doğayı ve 80'li yılların Mad Men'den fırlamış kruvaze ceketli ağır abilerini anımsatıyor.

Yorum

Xerjoff More than words bence en iyi isimlerden,Nasomatto Black afgano isminide beğeniyorum.

Yorum

Jubilation
          Ambrarem
          Aventus (bu burada da karşımıza çıktı demeyiniz)

Her hangi bir şeyi çağrıştırmamakla beraber bu isimler sadece kulağa hoş geliyor

Yorum

Aventus - Enigma - Irish Leather - La nuit de lhomme - Memoir - Invictus - Portrait of a lady (hem isimleri güzel hemde telaffuzu )

Yorum

Munegu, Daphne, Avignon, Fan your Flames ilgimi çeken isimlerden olmuştu.

Yorum

Army of Lovers (Laurent Mazzone)şahane bi' isimdi bi' parfüm için. Bir diğeri ise Tubereuse Criminelle (Serge Lutens)
                - Stop the car...
                - What ?!
                - Stop the fuckin' car!

Yorum

sensualle orchid...
                  hem kokuya hem ismine bayılıyorum...
                  İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Confessions of a Garden Gnome...
                    estefanyen

Yorum

Sultan Vetiver

Yorum

Macassar, Amadeus, Malabadi, Sagamore, Zanzibar, bütün Lutens tamlamaları ve vurgulamaları, Rûh ve Zeybek başta olmak üzere tüm Pekji çalışmaları ile Bois d’Orage; French Lover değil Bois d’Orage.

Yorum

Coromandel
                          Lumière Noire
                          Son Düzenleme murrjm; 03-12-18, 22:51. Tarafından yapıldı.

Yorum

Amouagelarda Reflection ( Yansıma) Adam ve Beach Hut
                            Nasomatto da Pardon ve Duro ,'^

Yorum

I closed my mouth and spoke to you in a hundred silent ways. Nishane Hundred Silent Ways benim için ismi en güzel parfüm.

Yorum

İşleniyor...
                              X