Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hiç o anda bayılıp da aldığınız ve ertesi gün hiç sevmediğiniz parfüm oldu mu ?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hiç o anda bayılıp da aldığınız ve ertesi gün hiç sevmediğiniz parfüm oldu mu ?

Hiç o anda bayılıp da aldığınız ve ertesi gün hiç sevmediğiniz parfüm oldu mu ? Benim oldu.. Hem de bayağı para döktüğüm biir parfüm..CREED LOVE IN WHITE ...Her gün acaba sever miyim diye parfümü denedim... Ama olmadı olmadı.. Nasıl oldu da o an çok beğenerek aldım. Hala anlayamıyorum. Parfümü üzerime sıktığımda sonrasında aldığım koku beni sürekli rahatsız etti.. O kadar ki nefret ettim ve birine hediye ettim parfümü.

Onun için koku algılamamız zaman, şartlar, duygu, psikoloji, hormon, vb. gib bir çok faktöre bağlı diye düşünüyorum. O an güzel gelen bir koku sonra size hiç hitap etmeyebiliyor.

Daha da ilginci benim yıllar önce aldığım ve sonrasında çok ağır gelen Sisley Eau du Soir parfümü, yıllar sonra bana muhteşem gelip en favori parfümüm oldu. Hala en favori parfümüm. O kadar ki banyodan çıkınca tek kullandığım vücut nemlendiricisi..

Sanayinin ağır metal ve yağ kokusuna maruz kaldığım bir gün, mesainin sonlarına doğru elime ulaşan 15+ adet dekantlık kargonun içinden çıkan her şey burnuma şahane gelmişti. Ertesi gün hepsinden tiksindim, "ben bunların nesini beğendim?" dedim kendi kendime.

Yorum

Benim bu tecrübeyi yaşadığım bir çok parfüm oldu. Ama aklıma ilk gelen Mancera Cedrat Bois. İlk kokladığımda oldukça güzel gelmişti fakat şişesini alıp kullanmaya başladıktan sonra işler oldukça ters gitmeye başladı. Bayık tatlılığı ve insanın içini büken meyvemsiliği beni kendisinden oldukça soğuttu.

Yorum

Yves Rocher Vanille Bourbon.

Yorum

Ajmal - Silver Shade

Yorum

• avalon
            avalon Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            ilk denediğimdede sevememişim. Silver mountainin cok kotu benzemeyen bir kopyası olmus.

Xerjoff Nio.Sabah kör alış yapıp akşam deneme fırsatım olmuştu.Bana gereksiz yeşillik ve maydonoz kokusunu anımsattı.Neyse ki ertesi gün iade etme şansım oldu.

Yorum

Olmadı. Parfümün tüm gelişimini görmeden, sadece ilk andaki üst notaların kokusuyla parfüm aldığımı hiç hatırlamıyorum. Ama yıllar içinde yavaş yavaş beğenimin azaldığı ya da arttığı parfümler oluyor.

Yorum

Benim icin de Creed Tabarome olmustu

Yorum

Miller harris tuberosa..Çok beğenerek baslamistim baştaki kokusu hala doğal gelir ama sonrasında çok sıkıldım sanırım..birde hdp ve miller harris parfumlerini tek koklamaya almamak lazim denedigim çoğu parfümün içinde bi nota var ki rahatsız edici..Bu Creedde de var ama rahatsız etmedi

Yorum

Xerjoff - Alexandria II
                  Ilk kokladigimda balsamik ve odunsu yapisini sevmistim ama cok da etkilememisti, birkac saat sonra daha cok begenecegimi dusunuyordum.
                  Aklim basima gelince, siseli almaktan son anda dondugum bu parfumu tarcin-elma karisimi ve floral yapisi ile sentetik oud kullanimiyla beraber bir kenara biraktim.

Yorum

Xerjoff Renaissance. Başlarda her ne kadar hoşuma gitse de orta notalara doğru etkili olan boozy akoru ile bir türlü uyuşamadım. Açıkçası biraz fazla overrated(gerektiğinden daha fazla değer verilen) bir parfüm olduğunu düşünüyorum.

Yorum

Hiç olmadı.. Esasen genelde önce hiç beğenmediğim ama sonrasında giderek daha çok sevdiğim parfümler oluyor.

Yorum

bu duruma düşmemek için birkaç kez denemeden şişe parfüm almam.

Yorum

Spicebomb Extreme. İlk denediğimde çok hoşuma gitmişti, ama sonradan çok tatlı geldi, baydı. Henüz tam olarak kullanmadım, Havalar çok soğuduğunda bir şans daha vereceğim, belki de bu sefer baymaz o kadar.

Yorum

Victor & Rolf Spicebomb, havaalanında denerken oldukça beğenmiştim, şişeli aldıktan sonra kullandığımda böylemiydi bunun kokusu diye kendime sormuştum, belkide alırken birçok parfümü aynı anda denediğimden burnum tam olarak algılayamamıştı

Yorum

İşleniyor...
                            X